• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė3,5% riebumo kefyras
2008-09-23, 19:29:34
Eglė Daugsevičiūtė


Emily Dikenson yra pasakiusi: "Viskas, ką žinau apie meilę, yra tai, kad ji yra". Meilė… Apie ją parašyta begalė romanų, eilėraščių, sonetų, miniatiūrų. Deklamuojama tūkstančiai eilėraščių, suvaidinta ne viena Šekspyro pjesė. Ką jau kalbėti apie dainas ar kuriamus filmus.

Meilė sena kaip pasaulis, bet iki šiol žmonės jos negali perprasti. Kartais ji atrodo kaip atversta knyga, kurią tereikia perskaityti, o kartais - tai sunkiau už aukštąją matematiką. Meilė kitam žmogui - kažkas nepaprasto, stebuklingo ar net dieviško. Įsimylėję žmonės yra pasiryžę padaryti viską, kad galėtų būti drauge. Šeima, gyvenimas, pinigai, o kartais net ir gyvybė tampa beverčiai prieš tikrają meilę. Pavyzdžiui, dramaturgo Viljamo Šekspyro sukurtos tragedijos "Romeo ir Julieta" pagrindiniai veikėjai buvo pasiryžę paaukoti viską dėl būvimo kartu. Ir paaukojo - pasirinko mirtį, o gyvenimą be vienas kito. Gyvybės kaina - tai mokestis už meilę, nors jie tetroško būti kartu. Aišku, Jūs tikriausiai manote, kad čia išgalvota meilės tragedija. Taip, Jūs būsite teisūs, bet tik tam tikra prasme. Pasaulis pilnas tokių pačių nelaimingų žmonių likimų. Pilna įsimylėjusių veidų, kurie negali būti kartu. Jie renkasi negyventi, negu gyventi vienam be tikrosios meilės. Kai myli, tau nesvarbi to žmogaus tautybė, tikėjimas, rasė, odos spalva, amžius. Tau nerūpi, ką apie tą žmogų galvoja kiti, darosi nebesvarbus aplink vykstantis karas. Nusispjauni ant visko: šeimos, darbo, mokslų, pinigų, aplinkinių,- ant viso gyvenimo. Tuo metu tu tetrokšti mylėti ir būti mylimas (ar mylima). Sakoma, negalima išsirinkti, ką mylėti, ko nemylėti. Šis jausmas ateina nekviestas ir netikėtas. Nebesvarbu, tu jaunas ar senas. Meilei nerūpi, koks dabar metų laikas - žiema ar vasara. Ji neklausia, ar tu nori mylėti, tiesiog ateina ir nebegali nieko pakeisti.

Visgi meilė dabartiniame pasaulyje jau nebetokia. Šiais laikais ji pernelyg išaukštinta ir pervertinta. Burbulas išpūstas ir pučiasi toliau. Meilę "perdirbo" ir ji pasidarė pernelyg saldi, banali. Šis žodis tapo nereikšmingas ir nuvalkiotas. Jis nieko nereiškia, nes visi svaidosi šiuo žodžiu, sako: "myliu, myliu, myliu"... Banalu, tikrai banalu. Darosi net šlykštu. Tie žmonės gal net nežino, ką šis žodis iš tikrųjų reiškia ir simbolizuoja. Pasaulyje žmonės laikosi stereotipo, kad mylėti turi kiekvienas. Gal ir tiesa. Bet kas sakė, kad elgdamasis kaip kitas, būsi normalus ar net geresnis, o kita vertus, tave laikys nenormaliu. Vaikydamasis "mados" iš tikrųjų nieko nepamilsi ir galbūt skaudinsi kitus. Paklusti bandos jausmui: "Visi myli, tai kodėl aš irgi negaliu mylėti, pavyzdžiui, šitos. Ji juk visai nieko. Ji mane myli, tai gal ir aš ją kada nors pamilsiu". Taip galvodamas nieko nepasieksi. Skubėdamas ką nors "pamilti" įskaudinsi kitus ir save. Šiame tuštybių "parade" žmonės skuba. Skuba tuoktis. Taip pat skuba ir skirtis. Pasekmės: įskaudintas mylimas žmogus, paaukota daug brangaus laiko veltui, suteiktas skausmas sau, atsivėrusios tavo sieloje gilios, didelės ir amžinos meilės žaizdos, gimę niekuo dėti vaikai, kurie per tavo kvailumą niekada nežinos žodžio "šeima" reikšmės.

Manau meilė tikrai egzistuoja, bet ją patiria anaiptol ne visi, kurie tai teigia. Neskubėkime mylėti, taip pat užaugti. Begalinis jausmas tave aplankys, jei taip lemta. Tu tikrai pamilsi ir surasi savo antrają pusę. Bet jei ne, nenusivilk, tikėk, kaip kažkada tikėjai stebuklais ir seniu šalčiu. Vis dar kyla klausimas, kodėl toks šio straipsnio pavadinimas? Atsakymas paprastas. Man draugas kažkada pasakė: "Meilė - tai 3,5% riebumo kefyras".


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1323

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2008-10-20, 20:53:26
Gintarė rašo:
Super
2008-09-25, 16:52:22
Gedas rašo:
Šaunu!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos