• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...UTENOS ADOLFO ŠAPOKOS MOKINIŲ SEIMO TARYBA
2011-11-12, 6:26:57
Odeta Šileikytė


Retas žmogus, jau seniai baigęs mokyklą ir tik kartais matantis ją pro automobilio langą, žino, kas ištikrųjų dedasi šios įstaigos viduje. Dažniausiai manoma, jog vaikai tiesiog mokosi, ruošia pamokas ir porą kartų per metus sudalyvauja kokioje nors šventėje. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai norėtų paneigti šį mitą ir pristatyti savo Mokinių Seimo Tarybą, kuri ir rūpinasi, kad gimnazistai neužstrigtų rutinoje ir patirtų kuo daugiau gerų emocijų.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje yra tikrai daug talentingų, aktyvių ir išmoningų mokinių. Deja, tačiau neįmanoma išgirsti visų gimnazistų idėjų, o ką jau kalbėti apie jų įgyvendinimą. Tam, kad kuo daugiau moksleivių būtų išklausyti, yra suburtas Mokinių Seimas. Jį sudaro pirmokai, antrokai ir trečiokai. Kiekviena klasė mokslo metų pradžioje turi nuspręsti, kas yra verčiausias atstovauti juos ir jų interesus. Mokinių Seimo nariai savo susirinkimuose aptaria mokyklą kamuojančias problemas, pasidalina idėjomis ir pastebėjimais. Seimui vadovauja Mokinių Seimo Taryba su mokyklos Prezidentu priešaky. Jis yra ypač svarbus, kadangi atsakingas už Mokinių Seimo ir Tarybos veiklą bei yra žmogus, daugiausiai bendraujantis su mokyklos valdžia.

Kiekvienas Tarybos narys priklauso atskiram komitetui, kurių iš viso yra 4. Prevencinių reikalų komitetas informuoja moksleivius apie rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo sukeliamą žalą, organizuoja prevencinio pobūdžio renginius. Už kultūrinius renginius atsakingi mokiniai rengia įvairias šventes, minėjimus, atrakcijas. Viešųjų ryšių komiteto atstovai stengiasi supažindinti kuo daugiau žmonių su Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos veikla, rašo įvairius straipsnius ir praneša apie vykstančius renginius ar konkursus. Socialinių reikalų komitetas bendrauja su moksleiviais, sprendžia jų problemas.

Kiekvienais metais šioje gimnazijoje organizuojami renginiai, kurie jau yra tapę tradiciniais. Mokinių Seimas ir Taryba  atsakingi už tris bene svarbiausias mokyklos šventes: Kalėdinį karnavalą, ŠGMA (Šapokos gimnazijos muzikinius apdovanojimus) ir „Pačiausio“ rinkimus. Kalėdinis karnavalas vyksta prieš pat žiemos atostogas ir sutraukia visus mokyklos mokinius. Pirmų ir antrų klasių moksleiviai privalo paruošti pasirodymus, kurie atitiktų Mokinių Tarybos sugalvotą temą. Ši šventė yra lyg savotiškas atsisveikinimas su mokykla, senųjų metų palydėjimas. ŠGMA - bene populiariausias renginys Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Taip pat jis reikalauja ir daugiausiai pasiruošimo, nes mokiniai turi atlikti gyvo garso pasirodymus. „Pačiausio“ rinkimai rengiami mokslo metų pabaigoje. Jų metu yra apdovanojami labiausiai nusipelnę mokytojai, moksleiviai, mokyklos darbuotojai. Taip pat mokykloje visada minima Kariuomenės diena, AIDS diena, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji,  „Paupoforų“ apdovanojimai ir daugelis kitų švenčių.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos Mokinių Taryba nori, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie jų mokyklą, todėl kiekvieną dieną nori padaryti įdomia ir nuotaikinga kasdienybe.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
UTENOS ADOLFO ŠAPOKOS MOKINIŲ SEIMO TARYBA

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 744

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2011-12-07, 14:24:55
AWDVNNVD rašo:
Z4dylk , [url=http://irsuekhbdwbo.com/]irsuekhbdwbo[/url], [link=http://idcegdkdqoxz.com/]idcegdkdqoxz[/link], http://yjvsgwlzitsv.com/
2011-12-02, 14:38:05
NjpqtqSVXMbXzUDrDPZ rašo:
nhHzZ1 <a href="http://vcftphobkbjj.com/">vcftphobkbjj</a>
2011-11-29, 21:23:38
IdHXuALiIM rašo:
uufUNx , [url=http://rzmonamivosf.com/]rzmonamivosf[/url], [link=http://whmncsvhtntt.com/]whmncsvhtntt[/link], http://yomiccisqadh.com/
2011-11-28, 17:11:17
JXTTjIAnQVLfRIqaZqo rašo:
U43fE6 ixcnppunnigt
2011-11-28, 5:09:25
QabFGhNuxOzHDbUyU rašo:
Home run! Great slugging with that asnewr!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos