• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAdolfo Šapokos gimnazijos devintokai laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“
2010-12-09, 17:09:47
Rūta Pakalnytė


Spalio 12 dieną 12 valandą iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pajudėjo autobusas, vežantis mokinius į projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimą. Tą dieną, lydimi savo klasės draugų, projekte dalyvauti ruošėsi 1b klasės mokinys Lukas Stankūnas ir 1c – Kasparas Mociūnas. Lukas šiame projekte dalyvauja antrą kartą. Prieš metus jis pusfinalyje užėmė trečiąją vietą ir tik „per plauką“ nepateko į finalą. Kasparas į projektą vyko pirmą sykį.

Nuvykus į LRT studiją sirgaliams pusantros valandos teko laukti filmavimo. Jie fotografavosi, susipažino su kitų mokyklų mokiniais. Tuo metu dalyviai studijoje ruošėsi filmavimui. Filmavimas vyko sklandžiai, truko tik dvi valandas. Pro knygos vartus vienas po kito žengė projekto dalyviai: Lukas Stankūnas, lydimas savo auklėtojos dailės ir technologijų mokytojos Editos Bugvilionytės, Kasparas Mociūnas su auklėtoja istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Daiva Dudėniene ir kiti devintokai iš įvairių Lietuvos miestų. Prasidėjus konkursui sirgaliai už savo lyderius gniaužė kumščius, palaikė bendraklasius mojuodami atsivežta mokyklos vėliava ir spalvingais plakatais, jiems plojo ir šypsojosi, skandavo jų vardus. Visiems buvo labai sunku sulaikyti emocijas. Po kiekvieno turo studijoje esantys palaikytojai siuntė trumpąsias SMS žinutes likusiems Utenoje, pranešdami apie tai, kaip sekasi Lukui ir Kasparui. Iki pat filmavimo pabaigos tiek Vilniuje, tiek Utenoje tvyrojo įtampa ir viltis. Sužinojus rezultatus pasipylė šūksniai ir sveikinimai. Fortūna šį kartą šypsojosi Lukui, užėmusiam antrąją vietą ir patekusiam į finalą. Kasparas žaidimą paliko po pirmojo turo.

Kitą dieną Lukas ir Kasparas A. Šapokos gimnazijoje buvo sutikti kaip tikri nugalėtojai. Džiaugsmingai nusiteikę klasės draugai su iškeptu pyragu, balionų puokšte ir nuoširdžiausiais sveikinimais pasitiko vos įžengusį į mokyklą Luką. Kasparui taip pat buvo skirti šilčiausi sveikinimai. Visą dieną mokykloje aidėjo džiaugsmo ir sveikinimų garsai.

Po daugiau nei mėnesio į gimnaziją atvyko LRT grupė filmuoti į finalą patekusio Luko ir jo bendraklasių. Svečiai įžengė į lietuvių kalbos kabinetą pirmos pamokos viduryje. Jie filmavo kaip vyksta pamoka, kalbino Luko bendraklasius ir auklėtoją. Keletą valandų filmavo Luką, rengė reportažą apie jį. Ir galiausiai 1b klasė buvo nufilmuota anonsui, kurį rodė visą savaitę iki laidos. Penktadienį (lapkričio 19 dieną) laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai – devintokų pirmasis pusfinalis“ buvo rodomi mūsų gimnazistai.

Labai džiugu, kad mūsų gimnazijoje mokosi vieni sumaniausių Lietuvos mokinių. Anksčiau šiame projekte A. Šapokos gimnaziją garsino ne vienas jos mokinys - iš dabar besimokančiųjų - Justinas Rastenis, Aurimas Juodka, deja, jiems per pusfinalio slenkstį perlipti nepavyko. Taigi, šiais mokslo metais laukiame sėkmingo Luko Stankūno pasirodymo devintokų finale.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
AŠGKL medaliai išdalinti
Adolfo Šapokos krepšinio lygos apžvalga
Adolfo Šapokos gimnazijos krepšinio lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos
PASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO FESTIVALIS
Adolfo Šapokos gimnazijos devintokai laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 868

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos