• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAkcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
2008-12-07, 17:19:57
Ausma Bernotaitė


Esu žmogus, kuriam nepaprastai pasisekė – peizažas, kurį matau pro savo balkono langą yra kalėdiškai pasipuošęs "supermarketas". Matyt, "supermarketas" yra moteris, nes, kaip ir visos moterys, ilgai puošiasi – Kalėdų lemputės ant jos atsirado jau lapkričio viduryje. Na, bent jau tai yra vienintelis logiškas paaiškinimas, kurį randu savo galvoje.

O gal tai tiesiog laukiniai kapitalistai, kurie naudojasi šventais dalykais, jų dėka padidindami savo pardavimų apimtis? Bet pagrindinis pardavimų dėsnis yra paklausos ir pasiūlos kreivių sankirta, jų auksinis taškas. Tuomet, matyt, žmonės yra laukiniai: juk nemąstydami pasileidžia pirkti žaisliukų eglutei, blizgančių girliandų ir dainuoja parduotuvėje išgirstas Kalėdų dainas. Visgi turiu pasakyti, jog kapitalistai pasinaudoja tais, kurie leidžiasi, kad jais pasinaudotų, o likusius kviečiu prisijungti prie Kalėdų laukimo, kuris "nepopuliarioje liaudyje" vadinamas Adventu.

Ne, tai ne tas pats, kas Advento kalendorius. Adventas nėra lygu gražiai įpakuotam saldainiui kasdien (aišku, sočiai prikrimtus ne taip gražiai įpakuotų saldainių). Tai keturios savaitės gėrio laukimo, kurio metu žmogus mąsto apie save, savo poelgius, laikosi pasninko.

Prieš tęsdama mintis dėl sąžinės ramybės turiu paminėti tai, jog nesu tikinti, o Bibliją įsivaizduoju ne kaip žmonijos istoriją, o kaip gilią, papildančią gerumo ir išminties atsargas, alegorinę knygą. Adventas man svarbus ne todėl, kad laukčiau Kristaus gimimo paminėjimo, o todėl, kad tai yra laikas, per kurį galima pajusti bendrumą su gėrio ieškančiais žmonėmis ir pradėti labiau vertinti tai, ką turiu. Ir tai man atrodo truputį geriau, nei švęsti kartu su savo puošniąja kaimyne.

Adventas neatskiriamas nuo pasninko. Beje, pasninkas nėra socialiai priimtinas dietos sinonimas, nors kai kurie žmonės bando tuo įtikinti. Tai susilaikymas nuo to, ką labiausiai mėgsti: vieniems tai – mėsa, kitiems – saldainiai, jums – ? ... Pasninko esmė – pajaust tai, ką jaučia vargingai gyvendami žmonės. Taip pat pajausti, kiek turi pats. Jei planas "Adventas" suveikia taip, kaip reikia, tai žmonės tampa geresni kitiems.

Vieni netgi tokioj moralinių vertybių degradaciją patyrusioj šaly kaip Anglija susigalvoja nusiųsti visai nepažįstamiems žmonėms atvirukus, kuriuose sveikina su artėjančiomis Kalėdomis ir linki viso ko geriausio. Arba tokiame kaime kaip Utena įvykdoma akcija-atrakcija, kurios metu paaugliai iš savo sutaupytų pinigų prisiperka balionų ir visą dieną juos dalija žmonėms, tokiu būdu rizikuodami mirtinai nušalti kojų pirštus. Pasaulyje tokių netikėto gerumo apraiškų užfiksuota tūkstančiai – turiu vilties, kad planas "Adventas" vis dėlto tikras ir suveiks ir šiais metais.

Jei padarysime gerą darbą žmogui, prašydami, kad jis atsilygintų ne mums, o kitiems trims žmonėms ir paprašytų jų to paties – vilties, tai adventinis gėrio laikotarpis pasidarys apčiuopiamesnis. Juk Kalėdų laukimas nėra spalvoti "adventiniai" saldainiai ar Kalėdų senelio formos šokoladai – tai susimąstymas ir žmogiško džiaugsmo skleidimas. Už Adventą mokėkite ne mirksintiems "supermarketams", o žmonėms.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1253

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2008-12-17, 11:05:40
Prasalaitis rašo:
Geras straipsnis atspindintis mano poziuri as ir taip kalbejau mokykloje ir dabar kalbu, bet daznai pagaunu save elgiantis visiskai prisingai Bet kaip sakoma nereikia nuleisti ranku. Jei zmogui nuolat kartosi, kad jis yra "tupas vartotojas" jis tuo patikes, jei jam nuolat kartosi, kad zmogaus prigimtis daryti gerus darbus, manau irgi turetu patiketi
2008-12-09, 20:58:47
Edvinas rašo:
Nežinau kodėl, bet man jokios "kalėdinės nuotaikos" nėra... Nesijaučia, kad Kalėdos artėja. Gal tas komercinis dalykas čia viską užgožia?
2008-12-09, 18:35:20
Sauliete rašo:
Geras straipsnis, bet tikrai pakabins tik dalį... Dvilypė žmogaus prigimtis išlenda kaip tik prieš didžiąsias šventes, kada viskas aplinkui blizga, o tavo sieloj dėl kokių nors rimtų (arba nelabai )priežasčių būna juoda... Tada tas, kuris dar neužaugo(o, beje, kuris jau užaugom?), ima ir prisiperka kinietiškų niekniekių. Meta tėtušių pinigus į balą, o po to verkia visi, kad infliacijos ir recesijos spaudžia. Straipsnis mąstymui. Reikia su kokiais pirmokais ar antrokais gimnazistais jį aptarti. Ir samprotavimo ir polemikos pasimokys. Sėkmės jūsų puslapiui. Gražaus Laukimo.
2008-12-09, 17:02:28
Edgaras rašo:
Nuosirdziai tariant, nieko. Norejau nusipirkti zalia apyranke, bet ir ju nebebuvo. Pritariu tau, Ausma, ir as vis dar tikiuosi, kad pasauli padarysime geresni Tikiu, kad pabusime is dvasinio miego
2008-12-09, 9:25:03
Egidijus rašo:
Edgarai, o ka pats nusipirkai prekybos centre?
2008-12-08, 18:54:45
ausma rašo:
dekui uz komentara, Edgarai
na, manau, kad bet kas, kas skatina zmoniu samoninguma reikalinga, ir tebunie as nevykusi idealiste
2008-12-08, 18:48:55
Edgaras rašo:
Galingas tekstas! Seniai tokio reikejo! Bet ar pades? Gal but, jis uzkliudys keleta zmoniu, bet kur tie kur suprmarketuose alkunemis stumdosi prie sokoladiniu kaledu seneliu, kuriems dabar akcija? Juk pigiau ar ne? Tj kodel gi nepamynus savo principu ir neismalus dantu snargletam vaikui, kuriam sitas saldainis suteiks daugiau dziaugsmo... kazkuria diena uzejau i supermarketa ir dar karta pasislykstejau akcijomis... Jos bukina zmones, nes pradedama viska imti ir nesti i niekur... Juk dazniausiai zaislai nereikalingose rankose atsiduria siukslyne... Kodel nepadovanojus ju kam nors, kam ju reiks... Patariu susimastyti...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos