• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasAntro aukšto gyventoja
2009-03-16, 19:26:10
Edita Zacharovaitė


Gyvenu nelabai dideliame mieste, tačiau to pakanka, kad visai nepažinočiau žmonių. Kasdien matau galybę veidų, kai kuriuos tikrai ne pirmą kartą, tačiau nesivarginu sveikintis ar kitaip rodyti bendruomeniškumą. Ir pateisinimą randu: juk ką ten prisiminsi juos visus. Daug vertingiau žinoti, kiek kainuoja sūris bent trijose aplinkinėse parduotuvėse: taip nepraloši, visada gali sutaupyti. O stengtis bendrauti - tik laiko gaišimas.

Na, žinoma, nesu atskalūnė. Kaip ir pridera informacinės visuomenės narei, su žmonėmis galiu susipažinti spaudoje, televizijoje. Kam vargintis ir ieškoti bendraminčių aplink, kai vakarinėse - pramoginėse televizijos laidose žiūrovas puikiai supažindinamas su Zvonkų, Paksų ar kitų kultūros šviesulių buitimi. Ir čia tik vietinis mastas, o kur dar visas užsienio žvaigždynas... Nauda dviguba: sutaupau laiko ir, galiu pasigirti, puikiai pažįstu geidžiamiausius. Tikrai daug įdomiau nei kaimynai iš trečio aukšto. Ir iš vis, kas ten gyvena, tame trečiame aukšte? Na, bet apie ką aš čia...

Prieštarausite, kad tik šalia esančiam žmogui gali pasiguosti, sulaukti paramos? Žinoma, televizoriuje sėdinčiam dailiam nugrimuotam veideliui gali skųstis, kiek tik širdis geidžia, deja, atsako nesulauksi. Bet išeitis yra: besaikis apsipirkinėjimas, liaudyje dar žinomas kaip "šopingas", besaikis valgymas, besaikis garso sistemos galimybių tikrinimas. Mūsų besaikė visuomenė be galo išradinga, sukūrusi gausybę bendravimo pakaitalų stresui įveikti. Taigi kasdienės problemos, rutina gali tapti net pramoga, jei bandysi išmėginti visus žmonijos sumodeliuotus antidepresantus.

Beliaupsindama visiškai paprastus ir netgi primityvokus užsiėmimus, vos nepamiršau tikros dvidešimt pirmo amžiaus santykių (ir ne tik) sensacijos - jo didenybės visagalio Interneto. Šiose, aštuntam pasaulio stebuklui prilygstančiose, kibernetinėse platybėse gausu visko: informacijos, prekių, paslaugų , paskalų, meilės, bendravimo. Suprantant šiuos privalumus, peršasi logiška išvada: kam iš viso ką nors daryti, jei turi internetą? Kam kišti nosį iš namų, kai vos per kelias sekundes gali gauti viską pradedant maistu ir baigiant meile. Jei moki naudotis tokiomis galimybėmis, tau nereikalingi nei kaimynai iš trečio aukšto, nei joks kitas už durų egzistuojantis pasaulis.

O dabar kviečiu paeksperimentuoti. Pafantazuokime, ką veiktų klonuoti senovės lietuviai šiandieniniame pasaulyje. Kad ir tie, aprašyti R. Granausko "Duonos valgytojuose". Pirmiausia, jie net kur prisiglausti neturėtų, nebent koks įtakingas asmuo, ar šiaip pralobėlis, priimtų kokioj palėpėj, vasarnamy, ant ežero kranto. Duonkepių ar ližių nė su žiburiu nerastų, taigi keliautų duonelės į "Maximą". Bet pieno ūkininkai iš aparato šliūkšteltų - juk vis tiek valdžia tik centus moka. Kaimynai... Na, su kaimynais vėl tikra bėda. Juk visos teritorijos aptvertos, privatizuotos. Mano pasiūlymas - skambtelti, ar internete "online" pasigauti. Tikri keistuoliai būtų, bet karjera ir populiarumas garantuoti - mes juk mėgstam "kitokius".

Na, bet kas gi čia dabar? Televizoriaus vaizdas pranyko, plaktuko kaukšėjimas viršuje... Ech, teks kopti į trečią aukštą, išsiaiškinti, ką tie kaimynai išdarinėja. Visai nepagalvoja apie pavargusį žmogų, išsiilgusį ramybės ir taikos.

Daugiau autoriaus straipsnių
Antro aukšto gyventoja

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1134

Įvertink!

Komentarai [ 11 ]
2009-03-20, 15:24:13
sapokiete rašo:
Į šitą tinklapį gerai rašo tie, kurie labai gerus pagrindus susikrovė kitoje gimnazijoje... Įsivaizduoju, kaip dabar beveik visi pasiutot. O Edita supras, ką pasakiau ir kas pasakė. Taip ir toliau.
2009-03-18, 21:28:56
Donatas rašo:
Mantai, man tas ir patiko. Kartais galima ir apie juokingus dalykus nuobodžiai pasakoti, o čia yra visai kitas reikalas. Labai idomiai irnojia žaidžiama šitame straipsnyje (mano nuomone).


2009-03-18, 21:27:54
autorė ;) rašo:
na taip, iš tiesų, čia ne pokštų ieškoti derėtų...
2009-03-18, 20:54:58
Mantas rašo:
Nemanau, kad ponui Klounui nepatiko. ;] Juk juokinga nelygu gera. O pati problema, nagrinėjama straipsnyje, nėra juokinga. Bet papasakota ironizuojant.
2009-03-18, 18:37:23
autorė ;) rašo:
Labai ačiū už nuomones, nesitikėjau, kad taip šiltai priimsit, reiks daugiau parašyt, ar ne? Beje, Klounui norėčiau pasakyti, kad humoro jausmas pas kiekvieną skirtingas, ir nieko čia keisto, gerbiamasai, kad tau nepatiko.
2009-03-17, 19:43:04
pasaga rašo:
užsislėpęs talentas)
2009-03-17, 18:55:24
Dovilė rašo:
Puikiai.
2009-03-17, 18:47:28
Egle rašo:
Nuostabus straipsnis. Pats įdomiausias ir charazmatiškiausias. Šaunuolė Laukiam kito darbo
2009-03-17, 12:16:37
Mantas rašo:
Manau, kad puikus straipsnis. Vienas geriausių iš visų skaitytų "utenos jaunime". Ne tik aprašoma labai aktuali problema dėl šiuolaikinio žmonių susvetimėjimo, bet tai daroma dar ir labai maloniu ir lengvai skaitomu stiliumi. Kaip pirmas autorės straipsnis šis yra tiesiog puikus. Ne per daug iššaukiančiai, švelniai, bet griežtai antistereotipinis. Laukiam daugiau!
2009-03-17, 7:43:36
Klounas rašo:
nematau cia nieko juokingo
2009-03-16, 20:40:18
Donatas rašo:
Genialus straipsnis! Jau nuo įžangos pradėjau juoktis. Aišku šiek tiek ironiška, kad tai darau, galima sakyti, internetu Na, bet ką jau padarysi.

Labai įdomiai parašei.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos