• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Aparatiniai žmonės
2009-02-16, 20:16:19
Dovilė Tuskenytė


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis. Jau beveik fiziškai jaučiu, kaip mane ketvirčiavimui siunčia visi tie aparatiniai gimnazistai, kurie kiekvieną mielą pertrauką perka tris kartus per saldžią kavą, moka už ją tikrai per daug ir užkanda šį "sveiką" gėrimą dar vienu pilnu chemijos "Snickers" batonėliu.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus? O čia puodeliai mažiukai, gėrimų pasirinkimas nedidelis, galiausiai jei tavo išsirinkto "karšto šokolado" miltelių nebebus aparate – gersi karštą vandenį, o pinigų taip pat neatgausi. Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?

Kavą geriantys žmonės žino, kad skirtingi kavos virimo būdai nulemia kavos stiprumą, skonį ir netgi kvapą. Tikri gurmanai yra linkę kavą virtis patys, nes Lietuvoje paplitę kavos aparatai gadina kavos skonį ir kvapą. Geriant "aparatinę" kavą prarandama pusė malonumo. Lieka tik žinojimas, kad šiandien kavos jau gėriau.

Kai buvau Palangoje, Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesijoje, pati tą kavą sriaubiau litrais. Klausiat kodėl? Todėl, kad po pusantros valandos trunkančių paskaitų ledinėse klasėse labai norėjosi šilumos. Išgeri (kavos, žinoma), pasidaro šilta ir gali toliau eiti mokytis. Praeina pusvalandis, pradedi trauktis į kamuoliuką, drebėt ir mintyse keikt kiaurus Palangos gimnazijos langus. Bet Šapokoj juk nešalta. Žinoma, nereikia kalbėti apie visas tas ekstremales, kurios ir prie minus penkiolikos gali į mokyklą ateit ploniausiom bliuzelėm ir mini sijonukais. Kiekvienas gyvena taip, kaip jo protelis veda. Taigi – apsimetam, kad mums šalta, todėl šildomės kava. Siūlau paprastą išeitį: apsirenkit ir nevaikščiokit nuogais pilvais, kaip mano močiutė sako, ir šalta nebus.

Jei jau prabilau apie sveikatą, tai leisiu sau dar šiek tiek paburbėti. Taip, visi tie snickers'ai, "čipsai", guminukai ir visa kita yra gerai, kai norisi ko nors skanaus. Džiugu, jei tas "ko nors skanaus" noras užeina vieną kartą per dvi savaites, tačiau jei jauti jį du kartus per vieną pamoką, tai nuoširdi užuojauta. Negi nebūtų geriau nusipirkti tikro juodojo šokolado, kuris yra labai sveikas smegenims? Ar reikia rinktis paprastesnį savęs nuodijimo būdą? Nesveika kava plius cheminis šokoladas. Sveikinu.

Kiek teko matyti, visi mokylos sportininkai geria vandentiekio vandenį iš čiaupų. Miela mokyklos taryba, jei tokia esat ne tik formaliai, bet ir realiai,– pasiūlykit per artimiausią susirinkimą mokyklai nupirkti vandens aparatą. Gero, mineralinio vandens, kuris būtų įpilamas į baltus, vienkartinius puodukus. Kad žmonės, kurie garsina mūsų mokyklos vardą, negertų manganio, amonio, nitratų, nitritų, geležies ir chlorido pilno vandens.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
Tu tiktai žmogus
"Knygos kelias"
Finišo tiesioji
"skaidri poĖzija. instaliacija."
Aparatiniai žmonės
Inter nos loquendo, in moribus suspecia. *
O aš dar neisiu
Aš nežinau
Kada žmogus gali pažinti save?
4-ever
Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
"Mes ilgai laukėme įrodymų."
Viena
"Ir po šimto dienų..."
Utenos gyvūnų globos namai
Utenos 746-asis gimtadienis

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.8
Jau įvertino: 1424

Įvertink!

Komentarai [ 11 ]
2009-02-23, 12:34:09
Ramune rašo:
nesamone!!!!!!!!

2009-02-19, 20:22:01
Dovilė rašo:
Tai yra mano asmeninė šališka nuomonė, nepatinka - neskaityk, juk neliepiu o tavo a la globalumas (žmonės sako) tai man žinok didelės moralinės traumos nepadarė.
2009-02-19, 12:00:30
garsas rašo:
tai valgai vis delto net ir komentaruose nusisneki - zmones sako, kad nelogiskai rasai, o tu aiskini, kad mes be to aparato gyvent negalim..
2009-02-18, 23:34:30
Mantas rašo:
Tik norėjau pastebėti, kad dabar jau mokslininkai teigia, jog vanduo iš čiaupo yra sveikesnis. Nes jame yra mineralų, naudingų žmogaus organizmui. Tas stereotipinis požiūris, kad ten neva kažkas blogo jame yra jau paseno. Nuodingas gali būti vanduo iš nepatikrintų šulinių, o ne čiaupų.
2009-02-18, 18:32:28
Dovilė rašo:
Pirmiausia, tai ne "ryju", o valgau.
Antra - kaip maloniai pasijutau, kai šitokios diskusijos užvirė. Įdomu, ko jūs čia taip siautėjat, krauju ir plienu gal tą aparatą gintumėt.
2009-02-18, 16:21:55
Migle rašo:
nu sorry, kazkokia nesamone..nenori - neperki. Kad cia "durniu suvartei", tai nieks i galva neims... Jei nerandi rimtesniu temu - nerasyk. ir dar, tu ta mokyklos vandeni istyrei?? Matyt, kad ne...tai kam sakai ta, ko nezinai ir aisku to net nera. Idomu ar namuose irgi turi mineralinio vandens aparata su vienkartinem stiklinem...manai namuose vanduo skiriasi??
2009-02-18, 9:12:54
garsas rašo:
kad pati neryji automato saldainiu
2009-02-17, 21:18:39
Donatas rašo:
Nepatinka aparatas - nesinaudoji. Kame problemos? Ir straipsnio išvados nesupratau, visai į lankas nubėgta. (kaip mlonu kritikuoti ) Kava populiari, nes ji skani ir "sumažina norą smigti į lovą". Saldainiai populiarūs, nes jie skanūs. Aš net nesupratau iki pabaigos kokią problemą norėjai iškelti? Kam pirkti kavą aparate, kai gali namuose pasidaryti pigiau? Galvojau, kažkas su sveikata labiau...
2009-02-17, 19:05:30
Edgaras rašo:
Dovile, su viskuo sutinku. Man taip pat nepatinka nei kavos aparatas, nei saldainiu "dėžutė", bet dabartiniame vandentiekyje nėra nitratų, manganio vandenyje nebūna. Amonio jonų taip pat nerandama, nebent vanduo yra iš šulinio, kuris yra arti tręšiamų laukų. Šiaip seniai tokio straipsnio reikėjo
2009-02-17, 16:26:39
dovilė rašo:
Aš buvau ten užpraeitą žiemą ir buvo velniškai šalta. Turiu liudininkų. Daug. Gal lažintis, kad nesielgiu KAIP?
2009-02-17, 14:40:33
garsas rašo:
))
jei atvirai...
Palangos gimnazija renovuota jau pries gerus 5metus..ir plastikiniai langai ten sudeti)
ir siaip cia taip vietom parasyta..)galiu lazintis, kad TU taip niekadddd nesieeelgii))

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos