• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAplinkosaugininkai ar ekoteroristai?
2009-05-29, 21:03:48
Mateusz Kostecki


Pastaruoju metu daug kalbama apie ekologiją. Kas minutę žiniasklaida informuoja mus, apie "žaliųjų" protestus prieš investicijas, kurios, bent jų nuomone, yra lemtingos aplinkai. Daugelis žmonių apie tai išgirdę ima prieštarauti: negi kažkokia pievelė yra svarbesnė nei žmogaus gerovė? Beje, varlės gali ir pačios persikelti į kitą vietą! Man pačiam asmeniškai tokie prieštaravimai kelia norą priešgyniauti.

Visai neseniai Lenkijoje buvo daug kalbame apie upės Rospudos slėnį. Tai unikalus plotas, saugomas visos europos "Natura 2000" tinklo. Tačiau nepaisant to, ten nuspręsta nutiesti aplinkelį, kuris atlaisvins Augustavo gatvę. Žinoma, aplinkelis reikalingas, nes eismo lygis šiame mieste tapo rimta problema gyventojams, labiausiai dėl to, kad ten padaugėjo nelaimingų atsitikimų. Tačiau ar tikrai buvo neišvengiamas tokio kelio, kuris būtų eitų per Rospudos slėnį tiesimas? Tarp protestuojančių prieš aplinkelio tiesimą atsirado avantiūristų, kurie teigė, jog gamta daug svarbiau nei žmonės. Bent jau taip rašė Lenkijos spauda. Tačiau užtenka atidžiai perskaityti šią bylą, kad suprastum, jog situacija ne tokia paprasta. Pasirodo, kito aplinkelio, negadinančio vertingo slėnio, tiesimas buvo ne tik įmanomas, bet ir pelningesnis. Visgi žaidimas sukosi apie didelius pinigus.

Toje pačioje neigiamoje šviesoje buvo pristatyti ir yra ekologai, kurie nenorėjo, kad būtų modernizuoti liftai į Kasparo viršūnę Tatruose. Tai buvo investicija, lėmusi ilgalaikius nuostuolius gamtai. Dauguma žmonių paklausti tvirtino, jog projektas geras. Juk daugiau turistų turės galimybę apsižvalgyti nuo kalnų viršūnės. Gamtininkai vėl buvo apkaltinti tuo, kad saugo tai, kam apsaugos visai nereikia.

Stebina toks lenkų visuomenės požiūris. Juk atrodė, jog lenkai – išmintingi žmonės, mokantys vertinti tai, ką turi. Visgi dabar aišku, jog jų horizontai baigiasi savam kieme, o ateities įsivaizduoti net nemėginama. Kodėl jiems taip sunku pastebėti, jog gamta – akivaizdus privalumas? Unikalios, bemaž laukinės teritorijos Europoje dabar retenybė. Juk Lenkija – viena iš nedaugelio šio žemyno šalių, kur tokių teritorijų dar yra. Argi nebutū naudinga saugoti savo aplinką ateities kartoms bei patiems sau? Ne visai teisinga, kad varliūkštės gali persikelti kur nors kitur. Jei kievienąkart bus ignoruojami ekologų balsai, tokių vietų, kur jos galėtų persikelti, paprasčiausiai nebus. Nereikia traktuoti ekologų kaip norinčių mums, piliečiams, pakenkti. Jie labiausiai ir rūpinasi mumis. Kas nemėgsta laisvalaikiu išeiti ar išvažiuoti atsipūsti į mišką ar pasėdėti laukinėj pievoj?

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Aplinkosaugininkai ar ekoteroristai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.3
Jau įvertino: 1112

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-06-02, 11:57:42
gintare rašo:
puikus straipsnelis!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos