• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr Utenos jaunimas gali laisvai užsiimti ekstremaliu sportu?
2010-12-13, 8:00:00
Tomas Dausa


Vis daugiau jaunimo praleidžia laisvą laiką namuose prie kompiuterio, ar užsiimdami žalingais įpročiais. Vartodami alkoholį ar kvaišalus. Tačiau vis mažiau jaunimo užsiima prasminga veikla.

Utenoje yra susibūrusi labai maža 15 – 20 žmonių, jaunimo grupelė, kuri užsiiminėja ekstremaliu sportu. Tai mažieji BMX dviračiai ir visiems gerai žinomos riedlentės. Šios sporto šakos atsirado labai neseniai, tačiau labai sparčiai tobulėjo pasaulyje, truputį mažiau Lietuvoje, ir dar mažiau Utenoje. Mažoji Utenos jaunimo dalis, kuri nori tobulėti, siekti savo tikslo yra priversta tai daryti tik kituose miestuose, nes Utenoje labai prastos sąlygos tam atlikti.

Lietuvoje vis daugiau rengiama įvairių varžybų specialiuose parkuose, ir miestuose. Taip yra garsinami miestai, į kuriuos suvažiuoja didelė tokiu sportu užsiimanti Lietuvos jaunimo dalis, bei atvyksta kitų šalių ekstremalai, kuriems ne visada pavyksta geriau pasirodyti už lietuvius. Taip pat ir mes, uteniškiai kasmet vykstame į varžybas, kurias surengia kiti miestai. Ir stengiamės kuo geriau pasirodyti, ir taip išgarsinti Uteną. Tačiau Utenoje labai prastos sąlygos tobulėjimui. Turime mažą specialų parką, kuris Utenos valdininkams atrodo labai geras, tačiau tai yra tikrai bloga aikštelė. Labai maža, bei slidi. Dėl to mes važinėjame mieste, bet Utenos valdininkai mums draudžia tai daryti, nes mes „gadiname“ Utenos miesto plyteles, laiptus, sienas. Tačiau taip tikrai nėra.

Mažieji Lietuvos miestai turi, geresnes sąlygas nei mes. Nesenai Utenos dydžio mieste Mažeikiuose buvo pastatytas geriausias specialus parkas Lietuvoje, kuriame bus rengiamos varžybos. Tai labai gera vieta tobulėjimui to miesto ekstremalams.

Mes, Utenos miesto ekstremalai važiuojame į kitus miestus, norėdami tobulėti ir siekti savo tikslo. Tačiau ne visada tai leidžia lėšos. Todėl mums tenka būti Utenoje ir važinėtis mažoje Utenos aikštelėje.

Artėja žiemos sezonas, norime tęsti savo užsiėmimą ir toliau. Tačiau nebeleis blogos oro sąlygos. Norime gauti kokį nors pastatą po stogu, kad galėtumėme ir toliau važinėtis. Sutiktumėm ir mokėti mėnesinį mokestį.

Kiekvienais metais Lietuvos vasaros sostinėje Palangoje vyksta varžybos „Karramba“, tai tapo jau tradicija. Ir visi bent kažkiek žinantys apie ekstremalų sportą išgirdę žodį karramba iškart pagalvoja apie Palangą. Argi nesmagu būtu, jei taip būtu ir Utenoje?

Kaune yra statomas pirmasis Lietuvoje specialus parkas po stogu, kuriame galima važinėtis visais metu laikais ir bet kokiu oru. Tai labai puiki vieta tobulėjimui.

„SimpelSession 2011“ vyks vasario 2-7 dienomis, Taline, Estijoje.

Šiemet treniruočių dienos bus dvi: vasario 3-4 dienomis! Tai pačios garsiausios varžybos pasaulyje, į kurias suvažiuoja viso pasaulio ekstremalai. Taip pat čia tarp pasaulinio lygio ekstremalų varžysis ir du lietuviai bmx dviratininkai, bei 3 riedlentininkai.

Apie šį sportą Lietuvoje galima sužinoti daugiau tinklalapiuose www.skater.lt ir www.bmx.lt.

Tikimės, kad ir Utenoje kada nors bus puikios sąlygos tobulėjimui ir tikslo siekimui. Norime, kad kuo daugiau žmonių prisijungtų prie šios veiklos ir garsintų Uteną.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar Utenos jaunimas gali laisvai užsiimti ekstremaliu sportu?

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 644

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos