• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-12-08


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr yra Utenoje veiklos jaunimui?
2010-03-19, 21:42:39
Utenos A. Šapokos gimnazistai


Nemažai Utenos jaunimo skundžiasi, kad mieste trūksta veiklos, projektų jaunimui. Ar iš tikrųjų Utenoje trūksta veiklos jaunimui? Nemanau, matyt pačiam jaunimui trūksta idėjų. Aišku, tokių pramogų, kaip Vilniuje ar Kaune, Utenoje nėra, tačiau vis tiek yra nemažai veiklos, kuria galima užsiimti. Pavyzdžiui, yra nemažai sporto būrelių, kaip krepšinio, beisbolo, futbolo, teniso. Jaunimui tik reikia noro domėtis sportu ir jie tikrai nenuobodžiaus. Taip pat Utenoje yra ir atnaujintas plaukimo baseinas, kuriame yra garinė pirtis ir sauna, šone miesto yra biliardo ir boulingo žaidimo klubas. Viską sudėjus manau, kad Utenoje tikrai yra ką veikti, žinant, kad kartais dar yra vykdomi ir įvairūs projektai jaunimui, kaip "Šokiai po atviru dangum". Tiesiog Utenos jaunimui trūksta noro, kūrybingumo, kad rastų ką veikti.

Manau, Utenoje yra ką veikti jaunimui, tiesiog mes esame susidarę nuomonę, kad Utena niūrus miestas. Utenoje yra per 30 sporto ir kitokios veiklos klubų, kuriuose galima daug ką nuveikti, tiesiog uteniškiai jų nežino ir jais nesidomi. Utena nepasižymi aktyviais žmonėmis. Manau, turime tikrai daug veiklos, tiesiog reik reklamos tam tikrai sričiai.

Utenoje užsiėmimų yra labai daug, reikia tik turėti noro ir laiko. Pavyzdžiui, galima sportuoti, dainuoti, vasarą galima būti gamtoje ar prie ežerų. Taip pat galima praleisti vakarus ir kitaip: eiti į klubus, "Antika", šokių klubas "Disparas", žaisti boulingą ar biliardą. Utenoje apstu picerijų, kavinių, kuriose pateikiama įvairių pramogų. Taigi, manau, reikia tik turėti noro, o ne skųstis, kad nėra ką veikti Utenoje.

Pramogų galima atrasti visur, tiesiog reikia noro bei laiko. Vasarą galima praleisti prie ežerų, žiemą – lauke su draugais. Puikiausias pavyzdys yra Vilniaus jaunimo suorganizuotas sniego mūšis. Jaunimas sugalvojo ir įgyvendino. O ką bekalbėti apie įvairiausius būrelius, kuriuos siūlo mokyklos. Mano manymu, pramogos nepriklauso nuo to, kur tu gyveni, o priklauso tik nuo mūsų pačių. Taigi, gana skųstis, kad Utenoje nėra ką veikti!

Kasdien po pamokų, grįžus namo, tenka nuobodžiauti, todėl kiti gali manyti, kad Utenoje nėra ką veikti, bet taip nėra. Utenoje tikrai yra ką veikti. Apstu įvairių būrelių, ir kitos veiklos. Tačiau iš mano pusės ne viskas taip paprasta. Aš gyvenu apie 4 km atstumu nuo Utenos. Atrodytų nieko tokio, bet paskutinis autobusas veža mane namo 5 valandą vakaro, kuomet prasideda dauguma būrelių. Jei ir turėčiau galimybę vėlai grįžti namo arba nakčiai apsistoti Utenoje, didelė kliūtis yra didelės mokamų būrelių kainos. Kadangi pats nedirbu, o tėvai nėra labai pasiturintys, todėl mane dominančių būrelių pats apmokėti neišgaliu.

Dauguma žmonių teigia, kad Utenoje nėra ką veikti, bet ar tai tiesa? Daugumos nuomonė ne visuomet teisinga. Žinoma, tie, kas tai teigia tiesiog neturi vaizduotės, nes Utenoje nėra labai daug veiklos, bet jos galima rasti. Pavyzdžiu: galima tiek žiemą, tiek vasarą rasti vietą, kur galima žaisti krepšinį, lankyti kartingus, dziudo, karate – veiklos, skirtos daugiau vaikinams. Veiklos skirtos merginoms taipogi yra, pavyzdžiui: šokiai ir kita, kurios, tikiuosi, yra.

Daugelis Utenoje gyvenančių žmonių, o ypač, paauglių turi susidarę nuomonę, kad Utenoje nėra kuo užsiimti ar praleisti laisvalaikį įdomiai. Tačiau aš manau kitaip. Mes turime aktyvų kultūrinį gyvenimą, vos ne kasdien vyksta kokie nors renginiai. Tuo galima įsitikinti užsukus į interneto svetainę www.kulturautenoje.lt, kurioje nuolat skelbiama informacija apie įvyksiančius kultūrinius renginius. Dar yra Miškinių Centrinė Biblioteka, kur gali ne tik pasiimti knygų, bet ir naudotis kompiuteriu, per jį žiūrėti filmus ar žaisti žaidimus, taip pat naršyti internete. Joje yra knygų suaugusiems ir vaikams skyriai, skaitykla, kur galima rašyti referatus ir kitus darbus bei juos atsispausdinti. Mes taipogi turime muzikos ir dailės mokyklas. O paprastoms pramogoms galima užsukti į prekybos centrus "Aušra" ir "Senukai". Taigi, visi tie, kurie tvirtina, kad Utenoje nėra ką veikti, labai klysta ir jiems tereikia daugiau pasidomėti.

Ganėtinai dažnai iš jaunuolių galima išgirsti "Utenoje nėra ką veikt". Tai iliustruoja ir jų būriavimasis Maximoje, suoliukų "nutupimas". Nejaugi Utenoje tikrai nėra kur nueiti? Drįsčiau ginčytis dėl šio teiginio. Utenoje tikrai yra vietų, kur galima praleisti laisvalaikį. Vien mokykloje galima lankyti įvairius būrelius: šokio, teatro, fotografijos, muzikos... Atsidarius Utenos jaunimo internetinį puslapį galima pamatyti, kiek visokiausių renginių ir užsiėmimų vyksta Utenoje. Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje taip pat jų nestinga. Tad kodėl iškyla toks klausimas? Mano nuomonė – jaunimas nemotyvuotas. Kam kažkur eiti, jeigu gali pasėdėti ant suoliuko ir pabambėti, kaip nėra ką veikt. Reikia tik pasidomėti ir tikrai galima surasti patinkančią veiklą.

Daugelis Utenos jaunuolių skundžiasi, kad Utenoje nėra ką veikti. Bet ar tai tiesa? O galbūt skundžiasi tik tie, kurie nieko ir nenori veikti? Lankydami mokyklas, mokiniai gali lankyti mokyklose siūlomus būrelius ir taip turiningai užpildyti savo laisvalaikį, bet ką daryti pasibaigus mokslo metams ir atkeliavus visų lauktajai vasarai? Utenoje tikrai yra gražių vietų. Tai Dauniškio ir Vyžuonos ežerai ir prie jų esantys parkai norintiems atsipalaiduoti bei pasigrožėti gamta. Taip pat Utenoje esanti A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka – puikus laisvalaikio praleidimas ne tik jaunimui. Bibliotekos skaitykloje galima skaityti laikraščius ir žurnalus, naudotis internetu. Bibliotekoje esančioje muzikos ir meno skaitykloje yra puikus muzikinių kompaktinių diskų, kino filmų vaizdajuostėse, CD ir DVD asortimentas. Yra vaikų literatūros skyrius, kuriame galime rasti knygų ir periodinių leidinių vaikams, kompiuterinių žaidimų. Be to, vaikų skyriuje yra žaisloteka. Manau, tie, kurie nori praleisti laiką turiningai bei nenuobodžiai visada gali susirasti sau užsiėmimo.

Dažnas, kurį sutinki ir paklausi, ar yra ką veikti Utenoje, atsakys – ne. Bet kaip yra iš tiesų? Galima drąsiai ginčytis su tais, kurie sako, kad Utenoje nėra veiklos. Yra daugybė būrelių bei pelno nesiekiančių organizacijų, tereikia pasidomėti. Viena iš tokių organizacijų – "Apskritasis stalas" jau dabar kviečia prisijungti prie jų komandos ir tapti savanoriais. Taip pat "Apskritasis stalas" organizuoja komandinio darbo mokymus, kurie įvyks šių metų kovo 27-28 dienomis Utenos rajone. Šį seminarą apmoka patys organizatoriai, tereikia užsiregistruoti. Tad tiems, kuriems atrodo, kad be mokyklos ir sėdėjimo prie kompiuterio Utenoje nėra daugiau veiklos, vertėtų pasidomėti "Apskrituoju stalu". Vasarą, ta pati komanda organizuoja jaunimo stovyklas, kuriose teko dalyvauti. Įdomūs užsiėmimai, žygiai bei žaidimai įtraukia kiekvieną jaunuolį ir penkios dienos praeina kaip viena. Tokių organizacijų, užsiimančių įvairiausia veikla, Utenoje ne viena ir ne dvi. Galbūt viena bėda, kad kol kas jaunimas nesiryžta organizuoti renginių. Todėl kartais tikrai trūksta renginių, kuriuose galima pasilinksminti jauniesiems "reiveriams". Taip pat Utenoje labai trūksta kino teatro, tačiau jį galima būtų pakeisti "Gyvąja biblioteka", kuri kol kas Utenoje vyko dar tik kartą. Mano nuomone, Utenoje yra veiklos, gal ne tiek kiek norėtųsi, tačiau yra. Reikia tik pasiieškoti, o jei netenkina tai, ką turime, juk galime patys organizuoti tai, ko norime.

Kaip praleist laisvalaikį Utenoje? Daugumai Utenos paauglių tai labai sunkus klausimas. Kodėl? Juk Utenoje pilna sporto klubų, kavinių, picerijų, burelių, treniruoklių salių ir kitų laisvalaikio praleidimo vietų. Tai kodėl mes vis dar sėdim namie? Nesakau, kad namie nėra ką veikti. Dauguma paauglių savo laisvalaikį leidžia "sėdėdami" Facebook'e ar One.lt. Bet aš to nevadinu laisvalaikio praleidimu. Išeikit į lauką, "pasižmonėkit" visgi geriau, nei "pūti" namuose prie kompiuterio. Mums tiktai trūksta idėjų, o tam yra visagalis "Google". Svarbiausia pozityviai mąstyti! Taigi susiimkit, išeikit į lauką ir nuveikit ką nors!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar yra Utenoje veiklos jaunimui?

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.7
Jau įvertino: 1090

Įvertink!

Komentarai [ 20 ]
2011-11-30, 21:17:29
Ivąąą rašo:
Gal kasnors zinot Ar Utenoje yyra Merinu komanda zaisti futbolui?
2011-09-25, 12:20:33
Auris rašo:
O gal jus nežinot ar Utenoje yra regbio koks nors būrelis?s
2011-09-16, 14:18:32
Pabirutis rašo:
Ar imanoma turint 17 metu ilysti i krepsinio bureli ? kazkaip paveluotai bet noras daro savo. :/
2011-08-21, 13:21:01
ieva rašo:
Net pabodo skaityt, nes prirašyta kiek čia burelių ir lalala. O tai vasarą irgi juos lankyt ? Įdomu būtų šiaip ką nuveikt, o ne bureliuose per vasarą mirkt. Atsibodo parkeliai, suoliukai, maxima, važinėjimas dviračiu. Galėtų būti kino teatras, kažkokia patalpa jaunimui, kur gali bet kada ateiti arbatos, kur būtų daug bendraminčių, žaidimų ir pan. Čia tikrai liūdna ir nereikia sakyt, kad jaunimas nemotyvuotas, pagalvokit logiškai, tikrai nėra ką veikt.
2010-09-17, 16:27:19
Laura rašo:
Gal kas zino ar Utenoje, kur nors yra krepsinio burelis merginom? Aciu.
2010-09-17, 16:23:01
Laura rašo:
Gal kas zino ar Utenoje, kur nors yra krepsinio burelis?
2010-08-25, 16:55:57
Aida rašo:
Gal pasirodysiu ir pesimistė,bet sakau kaip manau ir kaip yra.Man atrodo,kad Utenoje burelų yra taip to aš neneigiu,bet tie bureliai labai jau žemo lygio...Atrodo,kad patys tie mokytojai tingi RIMTAI dirbti su vaikais...Esu daug ką išbandžiusi,bet taip ir neužsiciklinau ant nieko.Gal kas manot kitaip ir galit pasidalinti info. ir patirtim?Labai ačiū.
P.S. Mane domina teatras,šokiai ir muzika
2010-04-10, 11:28:33
aha.aha rašo:
eiti į klubus D
2010-04-07, 10:59:46
Laura rašo:
Tikrai tenka girdėti atsiliepimus, kad Utenoje nėra ką veikti. Tačiau taip nemanau. Tiesiog reikia pasidomėti iš pažystamų atsiliepimų apie jų veiklas ir prisijungti prie jų.
2010-04-06, 21:20:22
Odeta rašo:
Žinoma yra, tik reikia kažkuo domėtis ir patiems imtis iniciatyvos kažkokiai veiklai pradėti.
2010-03-28, 17:50:11
asd rašo:
na jai labai jus visi cia turit ka veikt.... tj ka man veikt po pamoku pns nuo 15 val?
2010-03-27, 14:25:31
Edvinas rašo:
Gerai pastebėjo vienoj vietoj. Kino teatro pas mus tai trūksta...
2010-03-24, 22:30:38
Teisybė rašo:
Taip, pastatėm Utenoje didžiausią ir brangiausią pastatą per amžius (Utenos sporto arena) o veiklos tik Juventus krepšinio klubui. Juokas...tik gaila kad pro ašaras.
2010-03-24, 20:50:10
vija rašo:
Jau kas neranda ka veikt tai tiem visur nuobodu, o va sumanus zmones net kaime prisigalvoja ka veikt... Nemanau, kad toks dalykas nuo gyvenamosios vietos priklauso
2010-03-24, 12:38:13
Lukas rašo:
Na, Utenoje tikrai ką veikti, net ir neišleidžiant daug pinigų, tiesiog didžiausia problema yra reklamos stygius.
2010-03-24, 12:21:55
Simona rašo:
Kaip girdžiu, daug jaunimo sako nėra ką veikti, bet ar jūs bent pasidomit kokios veiklos yra? Juk yra labai daug puikių organizacijų, pagal kiekvieno pomėgius, siūlyčiau pasidomėti, o tik tada kalbėt.
2010-03-24, 10:50:53
Simonas rašo:
Pritariu Baltam broliui. Jei tik įdėtume šiek tiek pastangų visada atsirastų ką neveikti.
2010-03-24, 9:02:07
Baltas brolis rašo:
Jei nieko nenorit viekt, isskyrus prie pc sedet, tai td nko ir nesurasit. O kas domisi kuo nors, tai jiems visko ir uztenka. Nors zinoma, ziema biski ir nuobodziau, bet kaip jau sakiau, kas iesko, tas randa
2010-03-21, 16:02:34
A.D. rašo:
Kas jums liepe parasyt taip? Pagal jus iseina taip kad jai nori turet ka veikti po pamoku turi but sportininkas arba bent jau dometis sportu.... Del bilijardiniu ir boulingo tai bentjau as negaliu sau leisti kiekviena vakara eiti pazaist, juolab boulingo... Nezinau kas jus tokie, bet butu lbj idomu suzinoti....
2010-03-19, 23:21:21
Leja rašo:
mastot-egzistuojat

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos