• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįAteities karjeros perspektyvos skatina studentus studijuoti užsienyje
2010-01-25, 13:15:03
Giedrė Rutkauskaitė


2009 m. rudenį Dream Foundation atliko apklausą tarptautiniu mastu apie studijas užsienyje. Buvo apklausti studentai, kurie susidomėję studijomis užsienyje arba kurie šiuo metu studijuoja kitoje šalyje. Apklausos tikslas buvo sužinoti, kodėl žmonės vyksta studijuoti į užsienį, kas daro įtaką jų sprendimui ir ar jie patenkinti šiuo pasirinkimu. Atsakymų įvairovė priklausė nuo konkrečios švietimo įstaigos, kurioje mokosi respondentai, nes apklausoje dalyvavo skirtingos mokymo įstaigos.

Iš viso apklausoje dalyvavo 260 žmonių iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos. 1/3 iš respondentų buvo vaikinai, 2/3 – merginos ir beveik 50 % šiuo metu studijuoja Jungtinėje Karalystėje ir Danijoje. 73 % iš respondentų studijavo bakalauro pirmame arba antrame kurse. Beveik 80 % respondentų mokėsi valstybės apmokamoje vietoje (69 %) arba už studijas mokėjo mažiau negu 2000 eurų per metus (10 %).

45 % iš užpildžiusių anketą buvo visiškai patenkinti savo dienotvarke, o 43 % - iš dalies patenkinti. Pvz., studentai teigė, kad jie patenkinti studijų metu atliekama praktika, jiems patinka mokymo technika, kuri skiriasi nuo gimtoje šalyje naudojamų technikų. Jie mano, kad klasėje sukurta atmosfera yra puiki ir kad pateikiama daug įdomių naujoviškų projektų, kuriuose jie gali dirbti. Nepatenkinti dienotvarke studentai sako, kad paskaitose per daug teorijos.

93 % teigia, kad dienotvarkė, dėstytojai ir studijų kokybė, kurią teikia jų universitetas, atitinka jų turėtus lūkesčius. 45 % mano, kad universitetas pilnai atitinka lūkesčius, 48 % sako, kad iš dalies atitinka. Pvz., studentai teigia, kad visi dėstytojai turi dėstomo dalyko praktinės patirties.

Keturi dažniausi atsakymai į klausimą, kokie yra pagrindiniai veiksniai renkantis ką studijuoti, buvo šie: ateities karjeros perspektyvos, įdomi specialybė, saviraiška, tarptautinė patirtis. Taigi viena svarbiausių priežasčių, kodėl studentai išvyksta studijuoti į užsienį – ateities karjera.

Svarbiausi su studijomis užsienyje susiję veiksniai – tai tarptautinė patirtis, aukšta studijų kokybė ir užsienio kalba, kuri vartojama kasdieną.

Prieš studijas užsienyje labiausiai buvo jaudinamasi dėl išlaidų, darbo paieškų ir, kaip pavyks įsilieti į naują aplinką.

Nepaisant to, 92 % respondentų atsakė, kad planuoja tęsti studijas užsienyje arba keliaus studijuoti į kitą šalį per artimiausius 2-3 metus. Dažniausiai minimos studijų vietos yra JK, Danija ir JAV, o įdomiausios specialybės yra susijusios su ekonomika, menu/dizainu ir socialiniais mokslais.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite:
www.dreamfoundation.eu

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ateities karjeros perspektyvos skatina studentus studijuoti užsienyje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1103

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2010-03-17, 11:19:27
osk rašo:
Ir teisingai daro. Užsienyje yra daugiau perspektyvų, galimybių. O ir mokslas už studijas yra daug pigesnis ir studentai geriau paruošiami. Aš juos palaikau.


2010-03-17, 8:51:30
Ed@n0sSs rašo:
Taip tikrai geras puslapis, pats dabar pabandžiau, patiko
2010-01-25, 13:43:27
Edvinas rašo:
Tas puslapiukas "www.dreamfoundation.eu" tikrai kietas. Pasirenki studijų pakopą, specialybę ir vuole! Kiek, kur, ko reikia, kokia kalba vyksta studijos. Tik dar galėtų pailgėt universitetų sąrašas.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos