• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Atsakomasis straipsnis į "Aparatiniai žmonės"
2009-02-19, 17:45:40
Germanas Ičius


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis.
Tai tikras "Saldžių Majų" altorius. O ką jau kalbėt apie tą žavų kavos aparatą, prisišliejusį prie "Snickers" batonėlių lobyno! Ir visa ši kompozicija skirta patenkinti nežabotą aparatinių gimnazistų potraukį per kiekvieną pertrauką permokėti už tris kartus per saldžią kavytę.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus?
O jei tu nori kavos išgert mokykloje/darbe ir nieko čia nepadarysi? Ir kokio velnio gert didžiausią puodą to "3 in 1" chemijos šedevro? Vatsonai, (kaip ten tas taiklus (nors ir ne visada) posakis apie logikos deficitą?) nereikia būt genijum, kad suprastum, jog tą pačią kavą aparatas spaudžia, tą pačią iš pakelių tu išbarstai ir užpili vandeniu. O dideli puodeliai yra priešingybė mažiems. Maži puodeliai, mažos lėkštės, maži maximų vežimėliai... Paskata nesekti JAV nutukėlių pavyzdžiu – džiaukimės, tauta!

Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?
Nutariau pasiimti paskolą savo smulkiom išlaidom, nes, kaip jau aptarėm anksčiau, mes permokam už du gurkšnius aparato syvų, o su pinigais juk dabar striuka – sunkmetis užklupo... Kaip pirksiu, kai kiti neįperka?

Kai buvau Palangoje, Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesijoje, pati tą kavą sriaubiau litrais....
Taigi – apsimetam, kad mums šalta, todėl šildomės kava. Siūlau paprastą išeitį: apsirenkit ir nevaikščiokit nuogais pilvais, kaip mano močiutė sako, ir šalta nebus.

Siūlau paprastą išeitį: apsirenk! Nebebūna Lietuvoj nei speigų, nei šalčių, vis dėlto globalinis atšilimas juk... Kad ir kokia šalta žiema, o mokyklos langai nesandarūs – jei klasėje sėdėsi su paltu, nemanau, kad būsi pasmerktas, jei taip nepakenčiamai šalta yra iš tiesų. Žmonės supratingi. Žmonės pasiūlytų negadint inkstų ir neužkelt kraujospūdžio su tokiu kiekiu kavos. Pasakytų: apsivilk šilčiau.

Jei jau prabilau apie sveikatą, tai leisiu sau dar šiek tiek paburbėti. Taip, visi tie snickers'ai, "čipsai", guminukai ir visa kita yra gerai, kai norisi ko nors skanaus.
?

Skonis – ginčytinas dalykas, bet kai žmogui skanu snicker'sai, "čipsai", guminukai, drįstu teigti, kad tai jau ne tik skonio receptorių sutrikimas, bet kažin kokia patologija, anomalinis reiškinys. Susikišk į burną celofaninį maišelį ir pačiulpk, pagraužk plastmasės gabalą – bus tas pats, o gal net geresnis, efektas.

Negi nebūtų geriau nusipirkti tikro juodojo šokolado, kuris yra labai sveikas smegenims? Ar reikia rinktis paprastesnį savęs nuodijimo būdą?
Tikras juodas šokoladas labai kartus. Jis yra tamsus, beveik juodas. Dažniausiai sunkiai įkandamas. Liaudies išmintis byloja, kad jis niekuo neserga, yra sveikas ir pasiruošęs būti suvalgytas, o kai kurie sako, kad jis net naudingas smegenų veiklai. Galų gale – tikras juodas šokoladas nėra vienas iš savęs nuodijimo būdų - nei sudėtingesnis, nei paprastesnis.

Gero, mineralinio vandens, kuris būtų įpilamas į baltus, vienkartinius puodukus.Kad žmonės, kurie garsina mūsų mokyklos vardą, negertų manganio, amonio, nitratų, nitritų, geležies ir chlorido pilno vandens.
Jei jau buvo atlikta ekspertizė ir nustatyta vandens sudėtis, kuri neatitinka minimalių reikalavimų, tada, mano paika galva, oficialias išvadas turėtų pateikti kompetetingi asmenys, kurie ir nurodytų, kokių priemonių imtis ir kokį mineralinio vandens aparatą mokykla turėtų statyti.

Dar šis tas apie vandenį. Vandens molekulinė sudėtis gali kisti pasekoje įvairiausių priežasčių. Viena jų – tara, kurioje jis talpinamas. Jei kam nors teko ragauti šaltinio vandens... Tekančio, ne stovinčio... Gyvo, ne apdirbto... Tas iškart pajus skirtumą, gerdamas plastmase pradvisusio aparatūkščio vandenį. Tačiau pasiūlymas gerti iš baltų, vienkartinių stiklinių... Nugara pagaugais nubėgo! Atrodo, kad kasdien visi tik ir plyšauja apie aplinkosaugą, apie gamtai daromą žalą, taupymo stoką, net supermarketai pradėjo į apyvartą išleisti patvaresnius krepšius, neva iš specialaus pluošto, natūraliai ir greitai suyrančio, visiškai nekenksmingo, pagamintus... Kažkam gal netgi pagailo to banginio, užsikišusio celofanu ir nudvėsusio, gal netgi kažkas atsakingas už tai pasijuto... O pasirodo, ne visiems tai rūpi... Tik visiškai neaišku, kam ta vienkartinių plastmasinių stiklinaičių ir dar vieno (!) aparato propaganda reikalinga? Ar čia tas pats senas geras bandos jausmas, nauja mada, iš svetur užklydusi?

Apibendrinimui tiktų paminėti, jog šiandieninis uždarbiavimo principas galėtų būti išreikštas taip: jei yra paklausa, bus ir pasiūla. Kadangi tikiu žmonių sąmoningumu ir egoizmu, tikiu, jog mes patys apsisprendžiame, kiek save vertinam ir mylim, kiek leidžiame būti išnaudojami televizijos industrijos, komercinių "užkišalų", išpardavimų, kiek sau leidžiame priklausyti nuo dirbtinių gyvybės palaikymo aparatų – saldžiosios Majų civilizacijos. Tikiu, kad atidžiai renkamės pakuotes, porcijas, apskaičiuojame prekių patrauklumo proporcijas. Tikiu mažais puodeliais, mažomis lėkštėmis, mažais maximų vežimėliais...

Mažų automobilių mažomis kuro sąnaudomis, mažesniais čekiais ir mažesnėmis sąskaitomis, mažomis patalpomis mažoms pakuotėms...
Kaip pirksiu, kai kiti neįperka?
Žmonės supratingi.

Ar kam nors pagailo to banginio, užsikišusio celofanu ir nudvėsusio?

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Atsakomasis straipsnis į "Aparatiniai žmonės"

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1393

Įvertink!

Komentarai [ 8 ]
2009-02-20, 20:42:19
Eglė rašo:
Pas mus klasėje jau yprasta nešiotis termosą. Taip geriau, manau. O valgykloje kartais atsibosta stovėti eilėje, o ir kai nusiperki kavos braduamasis por kitus alkanus vaikus, pusę išpyli ant savęs ir trečdalį ant jų. Pamenu, kai tik kavos aparatas buvo pastatytas, mano klasiokė nusipirko šilto pieno. Tik kažkodėl jis buvo mėlynos spavos.
2009-02-20, 14:50:55
Dovilė rašo:
to Donatas --> iš tikrųjų Germano rašinys super, labai daug juokiausi, 5-etuką daviau ir nesigailiu, heh.

to M. --> termoso idėja puiki. Iš tikro gaunasi daug pigiau, jei žiūrėsim iš ekonominės pusės, ir šiaip - naminė kava (mm)...
2009-02-19, 22:27:32
Edvinas rašo:
Eilė gal... Ar gal dėlto, kad automate pirkt įdomiau... Kas gi žino...
2009-02-19, 22:12:32
M. rašo:
Įdomūs abu straipsneliai. Kas keista, kažkodėl pritariu abiem nuomonėm.. Tik tiek, kad pirmasis straipsnis tėra nerišlus emocijų kratinys, dar jį daug tvarkyti reikėtų. Nors idėjos man priimtinos ;]

Mano nuomone, kava / arbata iš automato yra pasityčojimas iš kavos ar arbatos..

Pas mus fakultete populiaru atsinešti termosą su mėgstamu gėralu. Paprastas problemos sprendimo būdas, ar ne? Juolab, kad susitaisyti litrą TIKROS kavos yra pigiau, nei pirkti puoduką plastmasinės kavos iš automato..

Ir dar šiek tiek neaišku man.. Kuriam galui melžti tą automatą Šapokoj, kai kavos esama ir valgykloj? Tikros kavos, beje. Ir pigiau vėlgi..
2009-02-19, 22:11:47
Donatas rašo:
Už tai, kad ne kaip kitos straipsnių autorės, normaliai priimei tokį dalyką kaip kritiką ir nepradėjai sapolioti kažkokių nesamonių.
2009-02-19, 20:46:07
Dovilė rašo:
Už ką?
2009-02-19, 20:35:28
Donatas rašo:
Pagarba Dovilei

2009-02-19, 20:24:08
Dovilė rašo:
užskaitau

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos