• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Be narkotikų – Tu "kietas"!
2009-03-20, 20:03:01
Ovidijus Stauskas


Kovo 18 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" pirmasis etapas, kurio nugalėtojai tvirtai žengia į antrąjį turą, vyksiantį rajoniniu mastu. Užsukau pažiūrėti, ką 2009 metais pasiūlys puikia tradicija tapęs prevencinis renginys. Likau maloniai nustebintas ne tik dalyvavusių komandų žiniomis, tačiau ir išradingumo bei humoro jausmo gausa. Bet nebėkime įvykiams už akių – apie viską iš eilės!

"Temidėje" dalyvauja vien dešimtų klasių moksleiviai. Visoje Utenoje tik Adolfo Šapokos gimnazija atranką į rajonines varžytuves vykdo "žūtbūtinei" kovai paruošdama šauniausias socialinių bei teisinių žinių nestokojančias dešimtokų komandas. Susirinko visų klasių veikėjai: nuo A iki H. Taip, tikrai veikėjai. Salę okupavo kariškiai, policininkai, chuliganai, kultiniai televizijų veidai ir net galantiški džigitai. Komandas atlydėjo išties solidūs sirgalių būriai, nešini ryškiais balionais, plakatais, kurie sužadintų dvasią ir didžiausiems ištižėliams. Galią rodė šurmulys: dalyviai derino paskutinius pasirodymų elementus, garso operatoriaus pareigas atlikinėjęs Irmantas stengėsi atsilaikyti prieš "temidininkų" atstovus, norinčius įsitikinti, ar kompiuteris pajėgs rodyti komandų sukurtus trumpametražius situacijų filmukus. Galiausiai triukšmą pražudė scenoje pasirodžiusi Silvija, kuri skambiais gitaros akordais paskelbė renginio pradžią. Vedėjos Raimonda ir Ieva pristatė rimtąją komisiją, kurią sudarė Šapokos gimnazijos tikybos mokytojas Nerijus Rastenis, gerbiama sveikatingumo fanė – gimnazijos medicinos seselė, dvi "vietinės" trečiokės Enrika bei Goda ir policijos komisariato atstovai Rimvydas ir Rūta.

Kai dalyvaujančių kolektyvų kapitonai burtų keliu nulėmė savo eilės numerį, buvo paskelbta pirmoji rungtis – prisistatymas.

Į sceną lėkte įlėkusios 2d "Juodosios meškos" pristatė pagrindinį uždavinį išreiškiantį šūkį – blogi dalykai virsta gerais! Tikslo įgyvendinimą turėjo atspindėti Baltoji Meškutė, turinti žmogišką širdį. Šis nuotaikų kaita pasižymintis 2d klasės simbolis jau kuris laikas šmėžavo Šapokos gimnazijos koridoriuose, dovanodamas saldainius arba gąsdindamas praeivius.

"Juodąsias meškas" pakeitė 2a "Spėk Šeimynėlė". Tačiau suktų spėlionių neprireikė ir šeimos galvos poziciją iškovojusi mama (matriarchatas!) pristatė spalvingas narių biografijas, kuriose išryškėjo ir grožio karalienės karūna, ir nusikalstamoji veikla. Socialinės patirties pasirinkimas platus, todėl "šeimyna" – rimtas varžovas.

Merginų susižavėjimo klyksmai į sceną nuvijo jau minėtus džentelmenus. 2e klasės "Teismografai", pasipuošę tvarkingais kostiumais, ryžtinga prakalba įrodinėjo, jog ketina virš varžovų galvų perlėkti į antrąjį etapą.

2f paruošė visą publicistinės laidos "Kriminaliniai tyrimai" komandą. Prisistatymo metu ne vieną žiūrovą kikenti privertė kolektyvo vedliai – populiarusis Gedžiminas Jaunius bei jo kolega, kuriam nusikaltimai įdomesni nei teisingumas, Ex Policija. Juokas juokais, tačiau "Kriminaliniai tyrimai" – rimtos veiklos propaguotojai.

Jokie tyrimai neapsieitų be "Specialiųjų tarnybų" pagalbos. Būtent į policininkų, gydytojų, ugniagesių kailius įlindo 2b klasės komanda. Žinoma, ir čia neapsieita be įdomių niuansų: policininkas Ignas dėl pernelyg aktyvios saviraiškos buvo pašalintas iš mokyklos, o gydytoja – nesantuokinis sodininkės vaikas. Tokie netradiciniai CV tik padeda įsijausti į socialinių mokslų varžytuves.

Atėjo eilė 2h klasės komandai. Pritrūkome minčių? O gal pavadinimo neegzistavimas – tyla prieš audrą? Šie dešimtokai į pagalbą pasitelkė "Power Point" pristatymą ir papasakojo apie narių pomėgius (vienas jų buvo rusiškas "popsas") bei būdo ypatybes.

Atėjo metas 2c "MUDAM". Toks pavadinimas gimė iš komandos narių pirmųjų vardų raidžių. "MUDAM" nariai tryško puikia nuotaika ir padeklamavo eilėraštį, išbandymams nuteikiantį visus "Temidės" dalyvius.

Paskutinieji į sceną užsiropštė 2g komanda "Okey". Prisistatymas atspindėjo pavadinimą, nes tradicinis pasakojimas apie dalyvius buvo aiškus ir sklandus, o kolektyvo kapitonė šokio judesiais beveik metė iššukį "Juventus" šokėjoms :)

Po prisistaymo "procedūros" pianinu grojanti Avelina žiūrovams priminė apie atkeliavusį pavasarį, kolkas tik kalendorinį.

Antroji rungtis – plakatų pristatymas. Komandos privalėjo paruošti plakatą, išryškinantį visuomenės vertybes arba "niekybes".

"Juodosios meškos" gudriai pasinaudojo nuostatų spragomis, kurios neapibrėžė plakato išvaizdos normų. 2d klasė paruošė gyvą, trimatį plakatą. Tai buvo trumpas vaidinimas, kurio metu Baltoji Meškutė atsispirė viliojantiems žalingiems įpročiams.

2a klasėje šeimininkaujanti "Spėk šeimynėlė", rankose laikydama cigarečių pakeliais puoštą plakatą, kruopščiai vedė paskaitą apie baisią rūkymo žalą. Tikriausiai gatvėje pamokėte ne vieną netikėlį ir atėmėte rūkalus. Taip gavote puikius įrankius plakato gamybai :)

Entuziastingieji "Teismografai" nutapė graikų teisingumo deivės Temidės paveikslą. Ar įkvėpimą suteikė palaikymo nestokojančios bendraklasės? Vaikinų plakate žėrinti Temidė savo svarstyklėse aiškų viršų užleido sveikam gyvenimo būdui.

2f klasės "Kriminaliniai tyrimai" šūkiais ir skanduotėmis žalingų įpročių okupuotą gyvenimą varė šalin. Kultiniai televizijos veidai Gedžiminas Jaunius ir Ex Policija, rankose sugniaužę ryškų plakatą, veikė aktyviausiai.

"Specialiųjų tarnybų" plakato vinis – sportas. Šį sveikatą puoselėjantį užsiėmimą 2b klasė eilėraštyje supynė su žalingų įpročių vengimu.

"Bevardžiai", atstovaujantys 2h klasei, žiūrovų akis prikaustė prie magiško šešių punktų plakato. Jis taip pat ragino mesti žalingus įpročius, tačiau pridėjo, jog privalome neskriausti kitų ir dažnai šypsotis. Kuo plakatas stebuklingas? Pristatymo pabaigoje šeši punktai pavirto septyniais.

Originalaus vardo savininkai "MUDAM" plakato pagalba pasakojo apie alkoholį, tabaką, narkotikus. Pamoką praskaidrino šio straipsnio pavadinimo tikrasis autorius Marius. Vaikinas kelias minutes įnirtingai pasakojęs, kaip "kietas" narkomanas po metų tampa "kietu" mirusiu narkomanu, sulaukė audringų ovacijų.

Paskutinieji, tačiau ne blogiausi buvo 2g "Okey". Ši komanda taikliai paminėjo patyčias, kurias šiandien sutinkame itin dažnai.

Vedėjos paskelbė trečiąją užduotį - testų teisine tema sprendimą. Ši dalis labiausiai suko galvas Šapokos gimnazijos dešimtokams, tačiau čia įtraukti savo pastebėjimų, be to, kad darbas virte virė, negaliu. Įvertinimą pasirašyti turi patys testuojamieji.

Atėjo metas situacijų peržiūroms. Vaidinimas. Jame turėjo išryškėti teisiniai pažeidimai, kuriuos komentuoti privalėjo sekanti komanda.

2d klasė pristatė filmuotą medžiagą apie Baltosios Meškutės siautėjimą gimnazijos patalpose. Nedorėlė nevengė žaisti kortomis, vogti iš rūbinėse kabančių paltų kišenių, skriausti bei šaipytis iš niekuo dėtų mokinių. Už niekšybes laukė administracinė ir baudžiamoji atsakomybė!

"Spėk šeimynėlė" pateikė originaliai sumontuotą filmuką "slow motion" režime, pasakojantį apie svaiginančius narkomanų pojūčius. Sekančios trys situacijos perteikė azartinių žaidimų malonumus, alučio gurkšnojimo mokyklos tualete ypatumus bei reketo paslaptis.

2e klasės didvyriai "Teismografai" su sveiku homoru jausmu įrodė, jog šiuolaikinis jaunimas ir be smurto gali susidoroti su mobiliųjų telefonų vagišiais. 2f klasė užfiksavo administracinių bausmių krūvą, kurią įtakojo klipe vaizduotos tabletės, "žolė" bei kortos.

2f atstovai "Kriminaliniai tyrimai" pateikė tikrą video pamoką, kurią pamatę Vytautas Grigaravičius ir Gediminas Jaunius išsigąstų konkurencijos. Komanda pateikė keturis trumpus, tačiau tikrai įdomius video siužetus, apimančius priekabiavimą, reketą, azartinius lošimus ir atsiskaitinėjimą padirbtais pinigais.

"Specialiosios tarnybos" išties profesionaliame klipe visuomenei atskleidė, kaip elgiasi policijos, gaisrinės, medicinos pagalbos atstovai, netikėtai gavę melagingą iškvietimą.

2h "Bevardžiai" pasirinko netradicinį video garso takelį ir į administracinę bei baudžiamąją atsakomybę patraukiančias niekšybes pavaizdavo skambant nenusibostančiam rusiškam "popsui".

"MUDAM" taip pat sukūrė šaunų filmuką, išreiškiantį nepasitenkinimą priekabiavimu prie moksliukų bei išgėrtuvėmis po pamokų. Komanda tiksliai atpasakojo, kaip vyksta sandėriai tarp narkotikų prekeivių.

"Okey" atsisakė filmavimosi malonumų ir pasirinko dar kartelį lėkti ant scenos. Šie dešimtokai gyvai suvaidino siaubingus gatvių plėšikus, kuriems tik pasirodžius turtingų damų rankinės krenta žemyn. 2g komanda sulaukė gausių ovacijų už išskirtinumą.

Pamažu "Temidė 2009" artėjo prie pabaigos. Dalyvavusios komandos paeiliui lipo į sceną ir atsisveikino su komisija, žiurovais bei varžovais, dėkodamos už palaikymą ir tarpusavio supratimą. Iš šios dalies verta paminėti, jog 2d simbolis Baltoji (Šiurpioji) Meškutė buvo nubausta už nusikaltimus ir pasmerkta viešiesiems darbams. Pastaroji klasė kokurse užėmė garbingą 3-iąją vietą. Gedžimino Jauniaus, Ex policjos, mafijozų ir jų aukų veiduose suspindo nuostaba, išgirdus, jog 2f iškovojo 2-ają vietą. Galiausiai komisariato atstovas Rimvydas, išbučiavęs vedėjas, iškilmingai paskelbė, jog geriausieji - 2c klasės atstovai "MUDAM". Linkime sėkmės, jog sekančiame etape įrodytumėte, kad teisės ir socialinių mokslų lyderiai - Šapokiukai!


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1086

Įvertink!

Komentarai [ 15 ]
2011-06-20, 18:45:30
Anna rašo:

2011-06-20, 18:43:24
penkiolikmeteeeee rašo:
Zole,-Rukoma
extazinas,-Uostoma-milteliai.
lsd,-tabletes,morkutes.
extazy,-tabletes.
amfetaminas,-ostoma-milteliai.
kokainas,-uostoma,leidziamasi-kristalai,skystis.
efedronas,-skystis-leidziamasi.
hasisas,-rukoma.
klijai,-jais kvepuojama pora s.
Kai pabandai,nebegali sustoti..;-(
2010-03-17, 12:45:25
Ernis rašo:
buvau renginį. buvo gan ydomu, tik kai kurios klasės laaaabai pasistengė, o kaikurie tiesiog tam, kad pasidodyt. Labai atmestinai. Bet šeip gerai, kad vyksta tokie renginiai. Tik gaila, kad ne visą mačiau, teko į chemiją eit
2009-03-27, 11:58:01
pppp rašo:
http://www.google.lt/search?hl=lt&ei=yaLMScLTH8aPsAavjqG3CA&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=marijuana+do+less+damage+than+cigarettes+and+alcohol&spell=1
60tukstanciu uzklausos rezultatu
2009-03-26, 21:21:03
Egle rašo:
Žolė, herionas, kokainas, extazi, emfetaminas ir kt. Tai čia ne tikri narkotikai? Patikek aš žinau, kad jie yra.
O tau geriau, kad žmogus butu narkomanas, tik, kad ne prie pc sedetu?
2009-03-26, 19:10:21
pppp to egle rašo:
pasakyk man mergyt is kur tu zinai kas yra tikri narkotikai o kas ne? pvz man geriau kad mano draugas zole rukytu negu turetu priklausomybe nuo kompu.
2009-03-25, 15:49:07
Egle rašo:
pppp-----> aš šneku apie tikrus narkotikus. žole, tabletes, leidžiamus. ir svarbiausiai, kad jie šalia tavęs, ten, kur niekada negalvojai, kad gali buti. O kava, azartiniai lošimai, negasdina tiek,. aišku, tai irgi nėra gerai
2009-03-24, 18:03:18
Revelant (Autorius) rašo:
Egle, aišku, kad narkotikai blogis, tačiau čia pavadinimas - tik vieno iš dalyvių pasakytų žodžių citata
2009-03-23, 22:30:37
pppp rašo:
kava irgi narkotikas azartiniai losimai irgi narkotikas. cigaretes alkoholis taip pat narkotikai.
2009-03-23, 20:42:49
Egle rašo:
nebūtinai sintetiniai, bet kokie narkotikai žudo žmogų
2009-03-23, 20:10:17
Ponas M. rašo:
O taip.. Ir jie [narkotikai], ypač sintetiniai, gali visiškai sunaikinti nosies pertvarą... Žiauru.
2009-03-22, 21:38:48
Egle rašo:
Permečiau akimi straipsny.
Bet norėčiau pasakyti tik apie pavadinimą, "Be narkotikų – Tu "kietas"!. Vis dėl to, pagalvojus, narkotikai egzistuoja arčiau nei tu galvojai. Tai ne kino filmuose ar kažkur toli toli. Tai yra Tikrai yra šalia namų, ir jie veikia žaibiškai, net nespeji mirktelti.
Noriu pasakyti, narkotikai blogai
2009-03-22, 21:03:34
to pppp rašo:
jo ziaurus minusas kodel tiek mazai mentu vertino renginy? turejo gi visi but mentai! NESAMONE MINUSAS prie ko cia tikybos mokytojas?! jis gi ne mentas!
ne jei rimtai tai persisviesk galva pppp
2009-03-22, 16:44:14
pppp rašo:
Viska suprantu, taciau prie ko cia socialniai klausimai ir komisijoje sedinti sveikatos biurui priklausanti sesele. Reikejo socialines darbuotojos. Todel tai konkursas su minuso priemaisa
2009-03-21, 22:31:22
Moksleivis rašo:
Nesamonės vyksta, negalėjau savo klasės pasirodymo pažiūrėt. Teko istorijoj sėdėt, datas kalt...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos