• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Darom 2009"
2009-03-09, 18:51:50
Deimantė Bružaitė


Fizikos mokslas teigia, kad niekas iš niekur neatsiranda ir niekas niekur nedingsta. Tą mums patvirtina ir gamta: kiek ąžuoliukų pasodinsime, tokią ir turėsime ąžuolų girią, kiek nuodingų medžiagų per kaminus paleisime į orą, tiek jų atitinkamai sugrįš į mūsų plaučius.

Numestas plastikinis maišelis yra nuo 500-1000 metų. O didžioji dalis išmestų šiukšlių yra plastikas. Šios šiukšlės ne tik lėtai suyra ir gadina kraštovaizdį, bet ir kenkia aplinkai, mūsų sveikatai, nes yrant maišeliui išsiskiria anglies dvideginis. Sveikintina kai kurių įmonių iniciatyva prisidėti prie mūsų gamtos išsaugojimo. Jau baigiasi metai, kai vienas iš prekybos centrų pirkėjams siūlo prekes dėtis į ekologiškus maišelius. Tokie maišeliai suyra greičiau negu per metus. Didžiausias bioplastiko pagrindu pagamintas maišelio privalumas – jis neteršia aplinkos ir tausoja gamtą.

2008 metais grupei estų kilo idėja rengti akciją "Darom". Akcija pasiteisino. Per vieną akcijos dieną Estija apsišvarino 10 tūkst. tonų šiukšlių. Estijos pavyzdžiu pasekė Lietuva bei Latvija. Man, kaip mylinčiai savo šalį pilietei, smagu, kad tai tampa tradicija ir balandžio 18 dieną tūkstančiai savanorių švarins Lietuvą. Lietuvos "Darom 2009" organizatoriai tikisi sulaukti ne mažiau kaip 10 tūkstančių dalyvių ir turėti bent po vieną "Darom" tvarkymo tašką kiekviename rajone. Registracija dalyvauti akcijoje jau prasidėjusi. Aktyviausiai akcijoje dalyvauti ketina Rietavo, Biržų, Širvintų, Neringos ir Mažeikių rajonai. Utenoje aktyvumas vidutinis. Balandžio 18 – ą prie kilnaus tikslo ketina prisidėti 9 iš 10000 gyventojų. Todėl kviečiame visus prisidėti prie šios akcijos. Nebūkite abejingi.

Registruokis www.darom09.lt !


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Noriu būti laiminga
PIT'as
"Darom 2009"
Valentino diena

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1242

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-03-11, 22:42:46
Atspėk rašo:
Tai ką rašo autorė švelniai tariant nėra tiesa. Plastikas yra sunkiai degraduojanti medžiaga, todėl ji irdama tuos 500 metų (čia irgi ne visai tiesa, daugeliu atvejų irimas trunka daug trumpiau) smulkėja iki plastiko dulkių, smulkių dalelių, bet praktiškai nevirsta kažkuo kitu. Tai daugiau fizinis, o ne cheminis procesas. Jei plastikas irdamas kažkokias medžiagas ir išskiria, jų kiekiai tikrai nėra tie, kurie pakenktų sveikatai. Įprastas plastikas irdamas ženklių kiekių CO2 tikrai neišskiria. CO2 išsiskiria nebent deginant plastiką. Anglies dvideginis arba CO2 yra dujos, kurias kiekvienas iš mūsų kartu su kitomis dujomis iškvepia į patalpą, kurioje būname, tad apie CO2 pavojingumą sveikatai spręskite patys. Priešingai įprastam plastikui, autorės minimi ekologiški BIOdegraduojantys maišeliai veikiant dirvožemio mikroorganizmams kaip tik ir suyra į CO2, H2O ir biomasę. Jie tuo ir yra geri, kad greitai suyra į netoksiškas medžiagas. CO2 kiekiai išskiriami maišelių yra per maži, kad rimtai prisidėtų prie šiltnamio efekto ir visuotinio klimato šiltėjimo. Juos lemia kiti procesai, svarbiausias - iškastinio kuro deginimas, ypač vidaus degimo varikliuose, t.y. automobiliuose. Kuo iš esmės kenkia plastikinės atliekos: gadina kraštovaizdį, maišelius gali įkvėpti ir jais uždusti sausumos ir vandens gyvūnai. Kai kalbam apie platiko taršą, tai reikia turėti galvoje.
Autorė truputį pagąsdino, bet dalyvaujant žaliuose judėjimuose reik nemiršt blaiviai mąstyt.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos