• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?
2008-10-02, 16:33:12
Kristina Tubytė


Esu nauja žurnalistė iš Dauniškio gimnazijos, sveiki visi! (dabar visi turėtų atsakyti "labas", kaip gyveni... ar dar kažką panašaus...), bet, kaip visada, tyla. Kur sustojau? A, taip, turiu tęsti pasakojimą, kodėl pradėjau rašyti internetiniam puslapiui "Utenos jaunimas". Visų pirma, mane pakvietė gera draugė ir niekaip nesugebėjau atsispirti pasiūlymui. Svarbiausia priežastis yra ta, kad man atsibodo skaityti raštus apie "Šapokiečius", kada Dauniškio gimnazijos mokiniai net nepaminimi. Net baisu daros, kai pagalvoji! Atrodo, kad mes visai nepažįstama šalis ar planeta. Nusprendžiau papasakoti, kokia šalis "Dauniškis" ir su kuo ji valgoma (čia lyg tarp kitko, jei kas valgyt užsinorėjo).

Žmonės Dauniškio gimnazijoje vadinami paaugliais. Tai paprasta mokymosi įstaiga, kurioje taip pat mokosi žmonės, kur vyksta popamokinė veiklą, nepabijosiu pasakyti, gal net aktyvesnė nei "Šapokynėje". Blogiausia yra tai, kad mūsų mokyklos reputaciją gadina įvairūs asmenys, negebėję baigti mokslų ar buvę išmesti, ir būtent jie gimnaziją skleidžia būtus ir nebūtus dalykus. Dėl to aštuntokai, kuriems tenka stoti į gimnaziją, prisiklauso įvairių dalykų ir bijo. Pati esu girdėjusi apie Dauniškį ne vieną blogą dalyką, pavyzdžiui, kad čia pilna narkomanų. Bendraklasė irgi prasitarė, kad labai bijojo ateiti į šią mokyklą, nes apie gimnaziją buvo visko prisiklausiusi. Bet paskui padarė išvadą, kad tai tik mitas ir kad jis labai gadina mokymosi įstaigos įvaizdį.

Bet dabar pakalbėkime apie geresnius dalykus! Kiekgi galima apie šnekėti vien blogai? Pirmiausia noriu pasakyti, kad Dauniškyje moko puikūs mokytojai, kurie yra išleidę ne vieną kartą mokinių, dabar gerai žinomų ir daug pasiekusių. Nuostabios mokytojos - Danguolė Medišauskienė, Onutė Aleknavičienė ir Zita Tumavičiūtė... Būtų galima išvardinti dar daug daug. Pavyzdžiui, Danguolė Medišauskienė mokė Justiną Banytę, kuri baigė gimnaziją ir savo rezultatais nurungė "šapokiečius". Plojimai Justinai, kuri kelia mokyklos autoritetą! Taip, varom toliau. Ramūnas, kuris dirba Utenos miesto IR stotyje šiemet baigė Dauniškį. Turim neblogą MT tarybą, kuri yra laimėjusi ne vieną konkursą, pavyzdžiui, "Temidę". Rengiami įvairūs renginiai. Be to, nuolat skatinama prie mokyklos veiklos prisidėti kitų klasių seniūnus! Tą galiu pasakyti iš savo praktikos.

Galime pakalbėti ir apie mokyklos užklasinę veiklą. Pati žinomiausia, žinoma, po sporto, yra mūsų muzikos studija, kuriai vadovauja Onutė Aleknavičienė ir jos vyras. Jie vykdo įvairius projektus, taip pat dalyvauja mokyklos renginiuose. Praeitais mokslo metais surengė du puikius koncertus. Taip pat prieš dvejus metus dalyvavo "Narkotikų prevencijoje", kada važinėjo po Utenos rajoną bei mokyklas ir agitavo prieš svaigalus. Čia repetuoja ir "Vieversos" ansamblis su šokėjom. Beje, "Vieversos" pagrindiniai balsai mokosi mūsų mokykloje. Ir pernai jie tapo geriausiais respublikiniame konkurse, nugalėję vilniečius ir visus kitus (nuoširdžiai sveikiname!). Turėtų skambėti labai garsūs plojimai.

Na, užtenka, ar dar ką gero norite išgirsti? Vyksta ir sporto renginiai, ir varžybos, kuriose irgi pasirodom ne ką prasčiau nei kitos mokyklos, ir tikrai esam laimėję prizinių vietų. Dar galiu pasakyti, kad, jei mokaisi, tai mokaisi visur: nesvarbi mokykla, svarbu tai, kaip tu gimnazijoje jautiesi, kokią aplinką susikuri aplink save ir ar kur nors dalyvauji. Jei niekur neini, nedalyvauji, o tik tūnai kampe ir sakai, kaip tau viskas neįdomu, tada ir pačioje geriausioje mokykloje bus blogai ir niekas nepatiks, o ir draugų neturėsi daug. Šie žodžiai buvo skirti visiems, kuriems gyvenimo tikslas yra atėjus į vakarėlį pasigerti, nieko neveikti, "ant kitų varyti". Jei nieko per dienas neveikiate ir niekas nerūpi, bent kitiems netrukdykite gyventi. O visiems kitiems žmonėms – paaugliams - linkiu sėkmės nepasiduodant kitų įtakai. Juk, kaip sakoma, draugai ateina ir išeina, o gyventi reikia toliau.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar literatūra moko gyventi?
Žmogus ir visuomenė
Muzikinė veikla Utenoje
Draugystė bei jos klaidos
Gamta ir jos saugojimas
Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1283

Įvertink!

Komentarai [ 10 ]
2009-02-09, 17:39:24
- rašo:
Kad ir ka besakytumet-aukstakalnio pagrindine geriausia ;DDDDD
2008-12-07, 20:42:42
. rašo:
Visiškai sutinkusu Egle.
Tai priklauso ir nuo pačių mokinių, bet ir švietimo ministerija taip pat daug ką reiškia.
2008-10-25, 9:29:39
Mantas rašo:
Perskaiciau straipsni ir, tiesa pasakius, nieko nesupratau,ka norejo pasakyti. Ar ant to Dauniskio taip visi varo?(Palyginkit su Sapoka, kur dauguma isivaizduoja ja esant kaip liceju. ) Ar tai yra tik penkiu dauniskieciu nuomone?
Beviltiskas straipsins.
2008-10-08, 22:05:23
-''- rašo:
Visos mokyklos yra geros, kai mokinys nori mokytis. Juk nuo mūsų pačių viskas priklauso, o knygas, įtariu, gaunam visur
2008-10-07, 13:41:55
gince rašo:
visiškai sutinku su šia nuomone, kad dauniškis kaip ir šapoka yra gera mokykla.ir aš girdėjau apie šia mokyklą daug blogų atsiliepimų, tačiau to nėra.tai tik didžiulis išpustas burbulas.juk gali mokytis visur gerai!
2008-10-06, 20:34:12
Egle rašo:
Edvinas buvo teisus sakydamas kiekviena mokykla geriausia. Mes, šapokieciai, cia susirinke galime vaziuoti ant kitu vien tik del to kad jie sapokoi nesmoko. Taip sapoka labai stipri ir gera mokykla. Sutinku. Bet juk egzistuoja ne vien sapoka. As mokausi sapokoje dziaugiuosi ir nesiskundziu bet zinau kad yra ir kitu mokyklu. Taip pat gimnaziju. Kazkada ir saule buvo labai gera mokykla. taciau praejo. Ir sapokai gali atsitikti tas pats. Kiekviena mokykla turi savu pliusu ir minusu. Čia priklauso ne vien tik nuo mokytoju, bet taip pat nuo pačiu mokiniu. parasiau straipsny apie sapoka. Rasiau kad ji normali mokykla, tačiau sulaukiu komentaru kad ji geriausia. Komentaro neuzteko reikejo ir papildymo- kito straipsnio. Taip ji geriausia,(as zinau tai ) bet ir saule gera, kaip ir dauniskis. Dazniausiai juk patys mokiniai nulemia mokyklos reputacija, juk jie yra visuma.
2008-10-06, 12:07:53
x rašo:
Praeitu Dauniskio gimazija renovacija, butu visai kitas vaizdas, bet cia ne mokiniai kalti ar mokytojai! gimnazija tikrai nebloga ir kolektyvas neblogas! Gal tik truksta naujoviu!
2008-10-05, 13:29:07
P. rašo:
Apie Dauniski mano nuomone nepagerejo, nes labai jau skysti komentarai tekste...
Dbr atvirksciai, dar prastesne si mokykla atrodo
2008-10-04, 20:55:22
Auksė rašo:
tiesą pasakius nieko įpūdingo nematau šio straipsnio turinyje. manęs neužkabino niekas, dėl ko turėčiau pasirinkti būtent šią gimnaziją.
2008-10-03, 14:52:50
Edvinas rašo:
Kiekvienam sava mokykla atrodo geriausia...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos