• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėDidinga pati savimi
2009-04-26, 20:15:38
Rūta Verbickaitė


Pasaulyje yra daugybė talentingų rašytojų, kuriančių neįtikėtinai įdomias knygas. Kiekviena jų kažko pamoko, kažką perteikia, kažką padeda suprasti. Vienos jų – labai įtempto siužeto, kitos – lengvesnio turinio. Ir svarbiausia – kiekviena perskaityta knyga yra mažas žingsnelis link tobulybės.

Senovėje, kai atsirado pirmoji knyga, ji žmonėms atnešė didžiulį džiaugsmą. Nors knyga ir nebuvo tobula, tačiau padaryta su didžiule meile ir viltimi, kad tai pakeis žmoniją. Spėjimai pasitvirtino. Dabar knygos vis labiau tobulėja. Paskutinis išrastas variantas – elektroninė knyga. Ja mėgautis kai kuriems paprasčiau negu paprastąja – popierine.

Man visada patiko knygos, kurias galiu paliesti, o ne tos, kurios patalpintos internete. Knyga su savimi atsineša ir tam tikrą energiją, o elektroninės jos tarsi visai neturi. Bet kokiu atveju, prieš renkantis, ką skaityti, verta atsižvelgti į komentarus internete. Aš laisvalaikiu dažniausia renkuosi lengvo turinio knygas. Jeigu pradėjus skaityti pasidaro nebeįdomu, vis tiek jaučiu pareigą kūrinį pabaigti iki galo. Žinau, kad knyga dar ilgai bus mano bendrakeleivė gyvenimo traukinyje.

Visuomenėje vertinami mokyti žmonės. Knyga visada padeda užpildyti išsilavinimo spragas. Kuo daugiau skaitai – tuo išmintingesnis daraisi. Mums suteiktos puikios sąlygos plėsti savo žinias, skaityti. Kiekvienoje gyvenvietėje yra knygynas, biblioteka, kurios ir padeda tiesiogiai susisiekti su šiais meno kūriniais. Knygos pritaikytos kiekvienam pagal skonį, poreikius, taip pat pagal amžių. Verta susipažinti su visais variantais. Knygos, kuriose pavaizduoti vien tik paveikslėliai, lavina fantaziją, knygos su paslėpta mintimi – įžvalgumą. Tai tarsi savęs išbandymas, suvokimo testas.

Kuo toliau, tuo labiau žmogus bręsta ir knyga jam pasidaro ypač svarbi. Labai smagu, kad kai kurios šeimos išlaiko nuostabias tradicijas ir knygos keliauja iš kartos į kartą. Tėvai turi mokyti savo vaikus jas mylėti, nes tik taip jie supras, kaip tai yra svarbu. Jeigu myli ir tausoji knygas, tai rodo, kad savo laiką paskiri kilniam tikslui.

Kiekviena knyga kažką duoda. Ji – tarsi niekada neišsenkanti išminties upė, kurios užtenka visiems, ir kiekvienas lašas vandens yra džiaugsmo dalelė širdžiai. Taigi kiekvienas, kuris nori tobulėti, turi suprasti, kad pirmoji pakopa yra čia – spausdintuose knygos puslapiuose.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Didinga pati savimi
Ar naudinga skaityti knygas?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 905

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2009-04-28, 23:34:08
Edvinas rašo:
Ooo... Senai matytas. Dabar atnaujinu truputį puslapį, tai pataisysiu ten, nes darbų ir taip jau daug. Dar vėliau reiks tavo kritikos.
2009-04-28, 13:36:02
xor22h rašo:
Edvinai, dar viena IF($_GET["voted"] > 5 || $_GET["voted"] < 1) idėk i scriptą. Nuotraukas seniai sutavrkei, už ka didelis respect

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos