• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėForumo teatras ir nepatogus kinas. Kas tai?
2011-05-05, 8:12:22
Indrė Stundžiaitė


Gegužės 6 dieną Utenos miesto sode vyks unikalus projektas „Keliaujanti socialinė virtuvė“. Projektas į mūsų miestą atveš daug įdomių metodų. Vieni jų: forumo teatras ir nepatogus kinas. Išgirdę šias frazes dažnai dėmesį atkreipiame į antruosius, jau visiems pažįstamus žodžius: teatras ir kinas. Na, pasidaro lyg ir aišku. Tad norėčiau supažindinti ir plačiau apžvelgti būtent tai, kas yra forumo teatras bei nepatogus kinas: kam tai reikalinga, kodėl verta pamatyti bei patirti.

Galima daug kur pastebėti, kad kalbama apie teatrą arba apie forumo teatrą bendrąja prasme. Kas yra teatras, mes visi puikiai žinome, o kas gi yra forumo teatras? Tai kūrybiškas ir patrauklus teatro metodas, išryškinantis problemas taip, kad žiūrovai galėtų svarstyti sprendimus. Šis teatrinis metodas bene daugiausiai žadina empatiškumą, įsijautimą į kito vaidmenį. Svarbiausias uždavinys – paskatinti žmones atvirai kalbėtis, diskutuoti, ieškoti ir siūlyti problemų sprendimo būdus. Žiūrovai – dalyviai galės lavinti daug įgūdžių, tobulinamas bendravimas, išmokstama padėti žmonėms išvengti emocinio streso, įveikti konfliktus ir sunkumus, įžvelgti dažnai pasikartojančias problemas bei ugdyti tarpusavio supratimo jausmą.

Kitas tikrai niekuo nenusileidžiantis metodas yra nepatogus kinas. Iš metodo pavadinimo suprantame, kad žiūrint filmą turėtume pasijausti nepatogiai. Taip ir yra, nes tai kinas, skirtas aktyviam, pilietiškam žmogui, kuris nebijo pažiūrėti realybei tiesiai į akis. Nepatogus kinas skaldo socialinį sąstingį, atveria ne visada gražią realybę, kuri ir priverčia susimąstyti bei pajusti diskomfortą. Šis kinas paskatina žmones mąstyti apie šalyje ir užsienyje susidariusias socialines problemas.

Taigi abu šie metodai skatina aktyvų piliečių dalyvavimą socialiniame gyvenime, moko, kaip išvengti problemų ar spręsti jas, o svarbiausia į jas pažvelgti giliau ir iškelti į viešumą. Nacionalinis socialinės integracijos institutas kartu su projekto partneriais Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centru kviečia uteniškius pasinaudoti unikalia galimybe ir dalyvauti vertinguose „Keliaujančios socialinės virtuvės“ renginiuose.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Forumo teatras ir nepatogus kinas. Kas tai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 677

Įvertink!

Komentarai [ 6 ]
2013-03-05, 17:09:59
NeqPCilhMgWSqkadyG rašo:
jVyzss <a href="http://mjpqjchdnxiz.com/">mjpqjchdnxiz</a>
2013-03-05, 3:07:53
GIqGuLKCr rašo:
Ve4sterle4ndskt biste5nd e4r imperialismens avant garde, de sprkaar in df6rrar och bygger "beachhead" ff6r biste5ndslandets kapitalister. Skall ne5got byggas se5 skall det vara Skanska eller Halliburton som gf6r jobbet och fe5r en rivstart pe5 sin etablering i det halvkoloniala landet.Tittade pe5 "An idiot abroad" som var och hje4lpte till i Uganda och jag se5g marknader ff6r kle4der som ske4nkts fre5n ve4st. Se5g en marknad som gjorde all form av verksamhet inom bekle4dnadsbranschen ff6r den lokala befolkningen df6ff6dd. Varff6r handla lokalproducerade skor ne4r du kan fe5 ett par knappt anve4nda me4rkesskor ff6r en spottstyver.Ibland kapitalismens problem kan le4ggas: den gf6r biste5nd omf6jligt.
2011-10-24, 17:19:10
alkIWBtsBLySPs rašo:
D9UMUi , [url=http://mrfqpciamlgz.com/]mrfqpciamlgz[/url], [link=http://axqwkcwwlxtk.com/]axqwkcwwlxtk[/link], http://wbfjldqxotsq.com/
2011-10-24, 12:35:29
DHpZKoEsudfavlIEpv rašo:
ElZPzy odtenqhzzehv
2011-10-21, 15:24:44
WOPkwrulNHYxmDiid rašo:
KyK53x , [url=http://fkpchlupfhsw.com/]fkpchlupfhsw[/url], [link=http://wjcxpsvlsbuf.com/]wjcxpsvlsbuf[/link], http://ukadsenswggs.com/
2011-10-20, 22:31:33
ZPpYDJuFSsZhlfO rašo:
Your articles are for when it absolutely, positively, needs to be uendrsootd overnight.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos