• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-12-08


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėFotografija
2011-02-10, 22:12:51
Karolis Antanas Stankevičius


Fotografija tai vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Žodis kilęs iš graikų kalbos reiškia - piešimas šviesa.

Šiuo metu pasidarė „madinga“ fotografuoti. Vieni, mano, kad padaryti sėkmingą nuotrauką užtenka paspausti užrakto mygtuką. Tačiau taip nėra, reikia išmanyti kompoziciją, apšvietimą, ir kitas fotografavimo subtilybes. Jei trūksta paskatinimo ar norit geresnių rezultatų, lankykit fotografijos būrelį. Ten išmoksit visas pagrindines fotografijos taisykles.

Vieni puikiai fotografuoja su „muilinėmis“, kiti – mano, jog be veidrodinio fotoaparato gerų nuotraukų padaryti neįmanoma. Tačiau nuotraukos pasisekimą lemia fotografas, o ne fototechnika.

Aišku, kad pasiekti gerų rezultatų reikia nemažai pastangų, bei kantrybės, kol išmoksi išnaudoti visas fotoaparato galimybes. Pvz.: kiekvienai situacijai reikia parinkti tinkamą diafragmą, išlaikymą, ISO jautrumą. Be abejo galima fotografuoti, „AUTO“ režimu, tačiau nuotraukos toli gražu nebus tokios, kaip fotografuojant rankiniu būdu teisingai parinkus parametrus.

Nori gerai fotografuoti? Neužteks, jei tik pažiūrėsi gražias nuotraukas internete. Tiesiog fotografuok, daug fotografuok. Fotografuok savo kasdienybę, visokius renginius, net įprastus dalykus, nes jie, nufotografavus gali atrodyti visiškai kitaip. Nepraleisk nei vieno foto konkurso, nes svarbiausia dalyvavimas, o dalyvaujant atsiranda ir patirtis. Visur turėk fotoaparatą, nes pagal kiaulystės dėsnį, kai neturi po ranka fotoaparato, pakliūna puiki galimybė, padaryti idealią nuotrauką. Visur nešiotis veidrodinį fotoaparatą nepatogu, bet „muilinę“ į kišenę negi taip sunku įsidėti? Talpink savo padarytas nuotraukas į foto entuziastų tinklapius (efoto.lt). Ten kiti Lietuvos fotografai komentuos tavo nuotraukas, pamatysi ką negerai darai. Taip „šlifuosi“ savo fotografijos įgūdžius. Ir jei įdėsi daug pastangų sulauksi pasisekimo.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Fotografija

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 745

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos