• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėGarbus "Verdenės" jubiliejus
2009-05-17, 19:28:56
Marija Šaraitė


Visoje Lietuvos Respublikoje žinomas ir gerbiamas Utenos literatų klubas "Verdenė" šiais metais sulaukė 25-ojo savo gyvavimo jubiliejaus. Šia gražia proga klubo nariai buvo pakviesti į maloniosios "Saulės" gimnazijos lituanistės Reginos Eidžiulienės inicijuotą poezijos pamokėlę. Lietingą antradienio popietę gimnazijos aktų salėje knibždėjo daugybė mokinių ir pedagogų ne tik iš "Saulės" gimnazijos, bet ir kitų Utenos mokyklų. Poezijos pamokos vedėja pati R.Eidžiulienė, vos pradėjusi tarti pasisveikinimo žodžius, pastebėjo, kad salėje įsivyravo visiška tyla. Tad po įžangos nieko nedelsdama pagyrė publiką tikėdamasi, kad į neįprastą poezijos šventę susirinkusieji meniško žodžio mylėtojai visą pamokėlę išliks tokie pat pastabūs. Juk susitikti su "Verdenės" klubo nariais atvyko kultūringiausias jaunimas.

Manau, visi galime sutikti bei džiaugtis, kad garbingi Utenos krašto žmonės kartu susivieniję "Verdenės" klube kelia kultūrinį lygį gimtajame mieste. Taigi ypatingai malonu buvo gyvai išgirsti bei išvysti bent dalį klubo rašytojų. Gaila, bet visada atsiranda negalinčių dalyvauti renginyje. Taigi nuoširdžiu žodžiu buvo paminėti turėję atvykti, bet dėl nepalankių aplinkybių nepasirodę kiti "Verdenės" atstovai: Ona Rastenienė, Alvydas Katinas (mūsų meras taip pat poetas!), Audronė Driskuvienė, Stepas Eitminavičius. O, kad poezijos mėgėjai išgirstų bent trupinėlį rašytojų kūrybos, "Saulės" gimnazistai deklamavo minėtųjų autorių eiles ir miniatiūras.

Tačiau niekas geriau nepaskaitys poezijos nei pats jos kūrėjas. Tad kad ir kaip raiškiai gimnazistai padeklamuodavo su šypsena veide besiklausančių rašytojų kūrybą, šie atsistoję perspjaudavo mažai patyrusius skaitytojus. Draugiškai bei šmaikščiai su jaunimu bendravo "Verdenės" klubo senbuviai: Vytautas Petronis, Petras Panavas, Regina Lumpickienė, Vytautas Kaziela, Algimantas Siaurusaitis, Violeta Meidienė. Taip pat naujesnei "Verdenės" klubo kartai priklausančios "Saulės" gimnazijos pedagogės: Skaistė Paškevičienė ir Alma Palskienė. Kiekvienas pamokėlėje dalyvavęs poetas savitai kūrė dialogą su moksleiviais bei papasakojo savo, kaip rašytojo kelią.

Gimnazistams bene labiausiai įsimins gerbiamo Utenos poeto Petro Panavo sąmojingi juokeliai bei ypač šiltai bendravusi Regina Lumpickienė, kuri trumpai papasakojo apie klubo veiklą. 25-erius metuos gyvuojantis "Verdenės" klubas jau yra išleidęs keturias knygas, o šiuo metu baigiama spausdinti penktoji knyga, pavadinimu "Almanachas". Leidinio sudarytoja R.Lumpickienė visus kvietė gegužės 21-ąją dieną, 17 valandą, į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salę, kur vyks Utenos literatų klubo penktosios knygos pristatymas. Taip pat rašytoja užsiminė, kad ir Utenoje vyks poezijos pavasaris, kuris numatomas gegužės 30 dieną. Taigi jaunimui telieka įsitraukti į poezijos pasaulį, nes galimybių atsiskleisti vis daugėja.

Poezijos pamokėlę užbaigė "Saulės" gimnazijos mokiniai, pabandę atsiskleisti nebe skaitovų, o aktorių amplua. Renginio vedėja Regina Eidžiulienė sveikindama atvykusius Utenos literatų klubo "Verdenė" narius 25-ojo jubiliejaus proga įteikė kūrybiškiausius ir meniškiausius gimnazistų sukurtus ekslibrius bei širdingai padėkojo už padovanotą poeziją, artimą susirinkusiųjų sieloms. Poetai atsidėkodami neslėpė sentimentų "Saulės" gimnazijai bei gyrė išties įsiklausiusius į poezijos skambesį mokinius. Po renginio visi įgavę teigiamų emocijų išsiskirstė iki kitų susitikimų poezijos kupiname pavasaryje.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1292

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos