• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-09-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėGauki riestainio skylę!
2009-03-08, 15:19:44
Eglė Daugsevičiūtė


"Pirkite, pirkite riestainio skylę!", "Mediniai šaukštai, šakutės, samčiai!", "Verbos, verbos!" - šie ir kiti panašūs siūlymai per Kazimierines skambėdavo visoje Lietuvoje. Galbūt pakvietimų šių ir nebeliko, tačiau Kaziuko mugė išliko.

Kovo 7 dieną Utenoje, Taurapilyje, lygiai vidurdienį vyko Kaziuko mugė. Mugės organizatoriai, kurie kvietė nusipirkti medinio šaukšto ar verbos, - tautodailininkai ir meistrai. Nuo pat šventės pradžios būriavosi begalę žmonių. Jaunas ar senas, didelis ar mažas - visi skubėjo į mugę. Žmonės, norėdami parduoti kokį savo pagamintą rankdarbį ar šiaip niekutį, netilpo Taurapilio salėje, tad nemažai jų įsikūrė lauke.

O parduoti tikrai buvo ko. Nuo tradicinių verbų iki dailininkų paveikslų. Verbos - tradicinis Kaziuko mugės pirkinys (iškart į galvą atėjo posakis "ne aš mušu, o verba muša"). Jų buvo galima įsigyti kone prie kas antro stalo. Verbų buvo pilnos pintinės. Margumas, įmantrumas, spalvos. Visos jos buvo neįtikėtino grožio. Pintinių ir šiaip pintų niekučių taip pat buvo gausu. Net pintą skrybelę, papuoštą gėlėmis, teko išvysti. Nemažai vaikų, ypač mergaičių, pardavinėjo savo siūtas sages, iš vilnos suveltus karoliukus ir kitus papuošalus. Medinių, išdrožtų skulptūrėlių, angeliukų ar gyvunėlių galėjai išsiderėti. Mažieji vaikučiai siūlė nusipirkti savo darytus atvirukus, pieštus piešinėlius. Taipogi mačiau moterų nunertų servetėlių. Lauke pastebėjau senutė, kuri sėdėjo ir pardavinėjo savo megztas pirštinaites bei šiltas kojinaites. Matosi, močiutė stengėsi, nes raštų ir įvairių mezgimo būdų galėjai pastebėti visose jos prekėse. Prasidėjus pavasariui ir artėjant kovo 8 d. ( Moters diena ), mugėje buvo siūloma daug įvairių gėlių. Ne tik gyvos, bet ir medinės, nupintos, nunertos puikavosi ant stalų. Vaikučių džiaugsmui, buvo dėde su teta, kurie pardavinėjo įvairius žaisliukus (aš tai tokį gražų,didelį meškiną buvau nusižiūrėjus...).

Aišku, neapseita ir be komercijos. Mugėje dalyvavo ir "Avon" kosmetikos platintojai, kurie siūlė platinti, pirkti jų kosmetiką ar užpildyti anketą ir laimėti daug prizų. Taip pat išvydau "Utenos dienos" (bijau sumeluoti - gal ir "Utenio") atstovų, kurie siūlė užsiprenumeruoti laikraštį pigiau.

Mugėje žmones linksmino ir pavasarišką nuotaiką teikė muzikantai. Dainavo vieni iš geriausių liaudies muzikantų Utenos rajone P. Matulis ir K. Mackonys. Kapelija tikrai aukštaitiškų pavadinimu "Muzikontai iš pa Utenas" taip pat užsuko į mugę. Šeimyninė Streikų kapela džiugino žmones. Atšvęsti Kazimierines kartu su uteniškiais nusprendė ir Daugailų kultūros centro "Indraja" kapela. Jaunieji Aukštakalnio pradinės mokyklos muzikantai pavadinimu "Botagėlis" pasveikino visus su pavasariu.

Nors ragaišio ar riestainio skylės neteko ragauti, tačiau Kaziuko mugė buvo nuostabi. Finansinė krizė, kuri slegia kiekvieno lietuvio nugarą, mugei įtakos neturėjo. Tai viena iš gražiausių pavasario švenčių, kuri pritraukia ir jauną ir seną. O dabar belieka laukti kitų Kazimierinių...

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1062

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos