• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėGeriau atviras priekaištas negu paslaptingas pyktis
2008-09-11, 18:38:11
Viktorija Vilkickaitė


Spėliojate, kas bus parašyta po šia grėsminga antrašte? Galvos ilgai sukti nereikės. Abiturientų kalbos vis dažniau ir dažniau nukrypsta brandos egzaminų kryptimi. Kiekvienas pokalbis kelia vis daugiau apmąstymų, o kartu su jais (kad ir kaip to nesinorėtų) nerimo, o gal netgi baimės. Manote: „kas čia tokio? Egzaminai būna kiekvienais metais ir dvyliktokai „ mėnesiuką padėję į kelnes“ nutyla ir pamiršta abitūros egzaminus kaip blogą sapną?“. Deja, mielieji, kasmet „švietimo ponai“ mums surengia vis naujų, tiesa, nelabai malonių staigmenėlių.

Apsilankiusi svetainėje (www.egzaminai.lt) radau antraštę „Svarstoma galimybė keisti 2009 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraštį”! Čia dar nieko, bet, kai atidžiau įsigilinau, suvokiau, kad reikia rimtai griebtis mokslų, mat „mieliesiems dėdėms ir tetoms“ kilo genialios idėjos – 2009m. brandos egzaminų sesijų maratoną pradėti jau kovo 7d. (tikriausiai moters dienos išvakarėms minėti). Išvydęs tokią naujieną ne vienas dvyliktokas pakelia „šumą“, o kai susivokia, kad kai kuriems iš jų dar nė nebus 18 metų, pasidaro visai nelinksma.

„Linai nesėti, o jau drobes audžia“, – tinkamiausias lietuviškas (t.y. gražus) posakis nusakyti tokiai situacijai. Yra numatyti trys 2009 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraščio variantai: BE kovo, balandžio ir gegužės mėnesį. Aišku, neva nenorėdami spręsti už mus, „apsišvietusieji dėdės“ kviečia mus išsakyti nuomonę. Iki mano apsilankymo šios apklausos dalyvių skaičius siekė 16574. Tikriausiai nesunku atspėti, kad daugiausia asmenų rinktųsi gegužės ar balandžio mėnesį, atitinkamai 47,5 ir 43,6%. Lengva suskaičiuoti, kad kovo mėnesį pasiriktų tik 8,9% balsavusiųjų (tikriausiai nesuprasdami, ko iš jų nori...). Akivaizdu, kad sumanymui egzaminus pradėti jau kovo mėnesį pritaria mažuma. Bet... Ar kas nors kreips į tai dėmesį? Šis klausimas taip ir liks giliems abiturientų retoriniams apmąstymams. Matyt, todėl puslapyje www.egzaminai.lt ir nėra vietos moksleivių komentarams - veikiausiai bijo rusiškų keiksmažodžių.

Nepasitenkinimas kilo ne dėl to, kad tapome bandomaisiais triušiais (prie to jau pripratom), tačiau pagrindinė priežastis – dabartiniai abiturientai nespės tinkamai pasiruošti egzaminams, juk paprastai pritrūksta vienos nakties, tai kas bus dabar? Pritrūks dviejų mėnesių?... Dar šiek tiek ironija persmelktų apmąstymų: tarkim, egzaminus išsilaikome iki gegužės pabaigos (kiekvienam individualiai) ir kas tada? Vėl kulniuosime į mokyklą, vartysim vadovėlius ir mokysimės tai, ko nespėjome iki „priešlaikinio“ egzamino? Veikiausiai taip ir kažin, ar bus daug patenkintų veidelių...

Ką gi, gana skųstis, būkim „optimistai“ – padarys taip, kaip reikės, kitaip sakant: „nesiremk prie sienos, ji ir be tavęs nugrius“. Matyt, greitai papildysim Skandinavijos šalių tualetinio popieriaus gamybos cechus ar Ispanijos šiltnamius. Įžvelkime ir gerąją pusę – gal pagaliau „Eurovizijos“ konkursą laimėsim. Šiuo ironijos persūdytu sakiniu ir norėčiau pabaigti atvirą priekaištą.

P.S. Atsakymo nesitikiu, pokyčiu taip pat.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Siekdamas asmeninių tikslų žmogus turi paisyti ir visuomenės poreikių
Intelektas
Išėjo, bet grįš
Ūsuotos gegutės istorija
Ar menas daro žmogų geresnį?
Geriau atviras priekaištas negu paslaptingas pyktis
Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
Degtuko ir cigaretės ironija
Jaunimo evoliucija III

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1247

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2008-09-15, 15:00:41
Gedas rašo:
Visiškai pritarčiau Mantui.
2008-09-14, 21:48:15
Mantas rašo:
Nenoriu ginti Lietuvos švietimo sistemos, nes visiems aišku, kad šiuo metu ji veikia prastai, ir nesiimsiu aiškinti to priežasčių, nes tam bent iš dalies paaiškinti reikėtų kelių puslapių, kurių vistiek nieks čia neskaitytų, tačiau norėčiau pamėginti bent šiek tiek nuraminti kaip ir visais laikais išsigandusius abiturientus. Primenu, kad valstybiniame egzamine vertinama ne pagal surinktų taškų kiekį, o pagal aplenktų žmonių skaičių. Dėl šios priežasties greičiausiai tie patys mokiniai gaus geriausius įvertinimus nepaisant to, ar egzaminai vyks kovo, ar birželio mėnesį. Iš patirties sakau, kad jeigu dvylika metų lankėt apie 80% pamokų ir turit gabumų tuose moksluose, kurių egzaminus laikysit, intensyviam kartojimui jums užteks paskirti kelias savaites. Koks skirtumas, ar jos bus gegužės, ar vasario mėnesį? O tiems, kurie neturėjo noro, gabumų ar tingėjo mokytis iki šiol neužteks ir visų metų. Pažvelkit į pozityviąją pusę - gausit žymiai daugiau atostogų.
2008-09-11, 19:33:41
Viktorija rašo:
P.P.S. pritariantys šiai nuomonei gali pasirašyti po peticija, esančia internetinėje svetainėje (www.peticija.lt).

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos