• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-10-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėGlobos namų abiturientams labiausiai trūksta suaugusiųjų patarimų
2012-04-28, 11:43:31
Lina Mockutė


Pasibaigė pirmasis projekto „PATS”, padedančio jaunuoliams iš vaikų globos namų pasirengti savarankiškam gyvenimui, etapas. Jo metu komisija gavo 56 globos namų abiturientų laiškus tema „Svajoju. Planuoju. Įgyvendinu“. Visi laiškai, kuriuose aprašyti jaunuolių 5-10 metų tikslai, dalyvauja konkurse, o jo nugalėtojai turi galimybę greičiau įgyvendinti savo svajones padedant specialistams.


Laiškus VšĮ „Positive Idea Box” ir projekto ambasadorės Eglė Grėbliauskaitė kuruojamam konkursui, prie kurio prisideda ir gausus būrys socialiai atsakingo verslo organizacijų, parašė 41 mergina ir 15 vaikinų iš visos Lietuvos.

„Žinojome, kad šių vaikų motyvacija yra pakankamai žema, todėl džiaugiamės kiekvienu atsiųstu laišku. Nors gali pasirodyti, kad laiškų gavome procentiškai mažai, tačiau specialistai, dirbantys su šiomis socialinėmis grupėmis prognozavo, kad jų bus dešimtkart mažiau”, - sakė ambasadorė Eglė Grėbliauskaitė, 4 atžalas auginanti verslininkė, tapytoja ir modelis.

Konkurse buvo pakviesti dalyvauti 147-ių globos įstaigų visoje Lietuvoje vaikai. Konkursui 50 laiškų atsiuntė globos namų auklėtiniai, dar 4 laiškus - globos šeimynų vaikai. Du laiškus atsiuntė globos namus jau palikę konkurso dalyviai.

Pasak E.Grėbliauskaitės, dėl nelabai didelio dalyvių skaičiaus kiekvienas laiškas komisijai yra labai brangus, o komisijai vieną nugalėtoją išrinkti labai sunku dar ir dėl to, kad visi laiškai yra iškirtinai nuoširdūs ir motyvuoti.


Labiausiai nori suaugusiųjų patarimų

Komisijos narė Aurelija Zacharevičienė, Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos socialinė pedagogė, apžvelgusi visus gautus laiškus ir juose išsakytas svajones, juose įžvelgė tam tikras tendencijas.

„Skaitant jaunuolių laiškus galima pajusti nerimą dėl nežinomybės, kas laukia ateityje, kaip reikės tvarkytis savarankiškai ir žengti savo keliu patiems. Kai kurie vaikai rašė, kad „gyvendami vaikų namuose mes „viską gauname ant lėkštutės”, o kai pagalvoji, kad reikės gyventi iš savų pinigų, kurių bus neperdaugiausiai…” - vardijo specialistė.

Jos teigimu, dėl to daugeliui konkurso dalyvių pati svarbiausia pagalba yra suaugusiųjų žmonių patarimai, padrąsinimai ir galimybė jiems išsipasakoti. „Man reikia, kad manimi tikėtų, kad mane palaikytų, kad suaugęs žmogus ne kontroliuotų, bet patartų, suteiktų informacijos, padrąsintų, palydėtų ar bent paklaustų, kaip sekasi…” - laiškuose rašė jaunuoliai.


Rūpinasi mokslu, darbu ir šeima

„Visiems vaikams ypatingai svarbu kuo geriau baigti vidurinę mokyklą. Jie supranta, kad tai - gero kelio pradžia, pareikalausianti nemažai pastangų. Beveik visuose laiškuose minima ir tai, kad labai svarbu gerai išlaikyti baigiamuosius egzaminus ir įstoti į valstybės finansuojamą vietą. Jaunuoliai supranta, jog nepatekus į tokią vietą, išsilavinimo įgyjimas labai komplikuotųsi”, - laiškų apžvalgą pradėjo psichologinės-pedagoginės tarnybos specialistė.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Globos namų abiturientams labiausiai trūksta suaugusiųjų patarimų

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 561

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2012-06-07, 6:41:43
dVLpApECK rašo:
xscSO8 , [url=http://ioejnbcqunwr.com/]ioejnbcqunwr[/url], [link=http://qeebfhhwugvg.com/]qeebfhhwugvg[/link], http://zvjzgvgyosrp.com/
2012-06-06, 3:48:17
sccnkYQvHsLhwXoj rašo:
7J7jyZ <a href="http://myzejzvdevjv.com/">myzejzvdevjv</a>
2012-06-05, 21:48:48
lYMuHIKMhgT rašo:
pnO9bu , [url=http://cjoobiwyrhfw.com/]cjoobiwyrhfw[/url], [link=http://dmlszrocgwtg.com/]dmlszrocgwtg[/link], http://nauimsrmcfow.com/
2012-06-05, 1:00:15
NkjkxDwkgPHYVGRcf rašo:
tHZHbT <a href="http://wherwkawuhif.com/">wherwkawuhif</a>
2012-06-04, 21:54:23
ltarkgIqoXQk rašo:
FANTASTICO!!me alegro mooihsimuoco!mi mayor regalo (y el que me1s ilusif3n me hace) es el Viaje a Nueva York en 3 semanas, y los reyes tambie9n se han portado genial con otros regalitos que me han echo! pero ese sigue siendo el mejor!jejejeme gustan mucho tus reyes! y es una suerte tener pequef1os en casa que todabia esten emocionados e ilusionados! mis hermanos ya se han echo mayores como yo... y aunque hace ilusif3n, ya no es lo mismo!! disfruta del dia guapisima!Un besazo enorme!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos