• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIlgąjį penktadienį į raidžių lankas!
2010-03-06, 23:05:14
Ovidijus Stauskas


Vasario 19 dieną, penktadienį, grupė "šapokiukų" susikrovė mantą ir "pasikinkę" dviaukštį autobusą išrūko į dar vieną kelionę. Ne, šįkart neplanavome pasiekti Stokholmo (ateitis, ateitis...) ar tolimųjų rytų, tačiau ekspedicijos tikslas išties rimtas – jau vienuoliktą kartą Vilniuje vykstanti Knygų mugė. Vieni moksleiviai, apsirūpinę kišenpinigiais, suko galvas, kokia literatūra papildyti savo kolekciją, kiti labiau laukė susitikimų su mėgiamais rašytojais, o lydintys mokytojai tikėjo, jog sutiks ne vieną seną bičiulį ar studijų draugą. Visgi galime lažintis, jog visa autobuso "įgula" buvo tikra, jog netrukus pateks į neišsemiamus raidžių, žodžių bei sentencijų laukus.

Kadangi išvykome tik pasibaigus penkioms pamokoms, o "Litexpo" parodų rūmus pasiekėme po daugiau nei valandos, negalėjome įvykdyti programos "maximum" ir pasisvečiuoti visuose "Ilgojo penktadienio" (taip vadinosi vasario 19-os programa) renginiuose. Visgi, pusdienis tekstų bei klegesio apsuptyje nepraslinko veltui, toli gražu.

Knygų mugės "architektūra" šiemet nepakito: visos gerybės "grūste sugrūstos" keliuose sektoriuose, tarp kurių didžioji mugės salė, kampelis (jau visas kampas!) vaikams, salė diskusijoms, bei net penkios konferencijų salės, kuriose lankytojus priėmė rašytojai iš Lietuvos bei užsienio. Kadangi bene patraukliausi susitikimai su Sigitu Parulskiu, Joanna Harris bei Juozu Erlicku – dar prieš akis, kojos pačios nešė į neišmatuojamą "knygų pievą". Didžiojoje salėje įsikūrė garsiausios Lietuvos leidyklos: "Alma Littera", "Baltos Lankos", "Tyto Alba", "Briedis" ir kitos. Kaip ir kasmet, tokiose "bazėse" knygų pasirinkimas itin platus, o ir patys leidiniai kur kas pigesni, tad beliko apsispręsti ir čiupti pinigines. Išties smagu, jog, bevaikštinėdami tarp margųjų stendų, turėjome galimybę pabendrauti su Vytautu Ažušiliu bei Vytautu Račicku, kuris atrodė "šviežutėlis" po naujausios knygos pristatymo Utenoje ir perdavė linkėjimus A. Šapokos gimnazistams. Taip pat atmintyje įsirėžė jaunuoliai, pardavinėjantys "Mokinio knygas", pagamintas iš ekologiškai perdirbto popieriaus. Plonytėse knygelėse slypi fizikos bei chemijos formulės, netgi sutrumpinta mūsų krašto istorija ir dažniausios kalbos kultūros klaidos. Džiugu, jog patys moksleiviai rūpinasi kolegų ateitimi ir nepraleidžia progos patirtimi pasidalinti masiniuose renginiuose.

Parodų salė, pažymėta 4-uoju numeriu, skirta jauniesiems Knygų mugės lankytojams. Šie tikrai neturėjo nusivilti, nes čia veikę stendai – puiki proga atsipalaiduoti nuo šurmulio. Visgi salėje buvo apstu ir suaugusiųjų, kurie laužė galvas spręsdami galvosūkius ar mėgindami perprasti brailio raštą. Būtent pastarasis kampelis sulaukė gausaus būrio lankytojų, nes galimybė suręsti sakinį ar net užrašyti savo svajonę "akląja kalba" tikrai padeda ištrūkti iš kasdienybės. Vyriškis, darbavęsis prie rašomųjų mašinėlių, buvo itin malonus net didžiausiems "nemokšoms". Kita nedidukė paroda, greitai suradusi gerbėjų būrį, - "žąsų guolis". Ne, gyvų paukščių neišvydome, tačiau jų plunksnos tapo pagrindiniu įrankiu norintiems pademonstruoti rašybos gebėjimus. Tiek vaikai, tiek vyresnieji čia baltuose lapuose keverzojo naudodami žąsų plunksnas vietoje rašiklių. Taigi visa 4-oji parodų salė buvo taikliai koncentruota į lankytojų meninį tobulėjimą.

Nors mažosios konferencijų salės neišsiskyrė dydžiu, jose kilo didžiausios "protų audros". Į 16.00 valandą vykusį Rūtos Oginskaitės knygos apie Vytautą Kernagį pristatymą svečiai plūdo kaip iš gausybės rago. 17.00 valandą su skaitytojais apie naujausią savo kūrinį "Pagyvenusio vyro pagundos" diskutavo charizmatiškasis Sigitas Parulskis. Visgi "Ilgojo penktadienio" "vinimis" tapo susitikimai su lietuviškos satyros klasiku Juozu Erlicku bei romano "Šokoladas" autore Joanna Harris. Pastaroji britų rašytoja susirinkusiems išsamiai pasakojo apie savo kūrinius bei mėgiamus laisvalaikio užsiėmimus. Pradedantieji "plunksnos meistrai" išgirdo ir vertingų patarimų: "Jei ateityje planuojat parašyti knygą, kodėl gi nepradedate dabar pat?". Konferencijų salę palikus poniai Harris, lankytojai niekur nepajudėjo, nes po kelių minučių juos linksmino (atleiskite, graudino) Juozas Erlickas ir jo "Meilė stikliniais kaliošais". Rašytojas ne tik pasidalino subtiliomis mintimis apie vyrų bei moterų santykius, bet ir visai nesunkiai išsprendė krizės bėdas.

Nuskambėjus paskutiniesiems, tačiau optimistiškiems Juozo Erlicko akordams, "šapokiukai" pasuko gimtųjų namų link. Ši "rašliava" tiesiog privalėjo atskleisti Knygų mugės dydį, nes būtent keliuose išvardintuose renginiuose pavyko praleisti daugiau nei dešimt minučių! Išties sudėtinga, kai įdomybės puikuojasi ties kiekvienu kampu, o laikas negailestingai spaudžia. Vis dėlto organizatoriams linkime šiukštu nemažinti mugės "apimčių" ir kitais metais po "Litexpo" stogu pasodinti dar platesnę ir margesnę "literatūros pievą"!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1006

Įvertink!

Komentarai [ 19 ]
2010-03-24, 12:18:40
Sese rašo:
Smagu, kad yra organizuojamos tokios muges. Straipsinis mane labai sudomino.
2010-03-24, 11:24:53
Daumantas rašo:
Straipsnis sudomino apsilankyti toje mugėje. Kitais metas reiks nuvažiuot.
2010-03-24, 11:23:18
Daumantas rašo:
Sraipsnis sudomino apsilankyti toje mugėje. Kitais metas reiks nuvažiuot.
2010-03-18, 11:33:58
Sima rašo:
Nors pati šioje mugėje nebuvau, bet iš draugų pasakojimų girdėjau, kad visai smagu buvo. Gerai, kad kasnors organizuoja tokius renginius norėčiau ir aš nuvažiuoti.
2010-03-18, 11:31:57
A. rašo:
pati dalyvavau šitoje knygų mugėje ir likau labai patenkinta. Jau trečius metus iš eilės lankiausi knygų mugėje ir niekada nesigailėjau. Nors nesu knygų gerbėja, tačiau man patiko.
2010-03-18, 11:31:51
v.b rašo:
gaila kad nebuvau, atrodo ten įdomu, gal kitąmet
2010-03-18, 11:27:54
L.G rašo:
Geras ir tikrai labai įdomus renginys buvo, nelabai norėjosi išvaziuoti iš ten. Kitais metais irgi norėčiau važiuoti.
2010-03-18, 11:25:32
Greta rašo:
Pati dalyvavau ir esu patenkinta labai, kad turėjau galimybę ten nuvažiuoti, nesu didelė knygų gerbėja, bet ten laiką leisti ištikrųjų smagu. Ačiū už įspūdžius.
2010-03-18, 11:23:21
Justina rašo:
Aš irgi čia buvau. Buvo labai smagu, ypač įdomūs renginiai mugėje. Norėčiau ir kitais metais važiuoti.
2010-03-17, 12:46:34
Evelina rašo:
Šaunu, kad organizuojama ši mugė jau daug metų. Girdėjau atsiliepimus, kad šiais metais buvo labai vykusi. Draugės net ir ne po vieną knygą nusipirko...
2010-03-17, 12:46:25
Ieva rašo:
Gaila jog neteko čia apsilankyti, nes sudomino straipsnis, turėjo būti smagu. Jei bus galimybė, kitais metais butinai ten apsilankysiu, juk ten galima ne tik knygų nusipirkti, o ir pabendrauti su jų autoriais.
2010-03-17, 12:40:01
L rašo:
Labai gaila ,kad neapsilankiau šioje knygų mugėje, tikiuosi kitais metais apsilankyti, nes iš tiesų šis straipsnis mane labai sudomino.
2010-03-17, 12:34:20
Lampard rašo:
Gaila neturėjau progos ten apsilankyti
2010-03-17, 12:32:39
Gintare rašo:
Ir as karta buvau knygu mugeje. Tikrai labai idomu. Gaila, kad sikart nevaziavau. Smagu, kad rengiami tokie renginiai, kur galima nusipirkt nauju knygu ir susipazint su garsiais autoriais. Zinau, kad iejus i muge pirmas ispudis buna "OHO" kiek daug knygu. Saunu...
2010-03-17, 11:35:00
Justė. rašo:
Perskaičiusi ši straipsnį nusiviliau savimi vien dėl to kad ten nenuvažaivau. Iš tikrūjų straipsnis labai sudomino..
2010-03-17, 11:33:52
Laura rašo:
Šaunus straipsnis. Smagu, kad yra organizuojamos tokios mugės. Puikus laiko praleidimas, žinių plėtimas.
2010-03-17, 11:26:08
K.I. rašo:
Gerai, kad yra tokia knygų mugė. Joje galima ne tik pamatyti daug knygų, bet ir jas nusipirkti. Taip pat galima smagiai praleisti laiką.
2010-03-17, 11:23:24
Greta rašo:
Labai smagus straipsnis, manau puikiai apibūdino tiek knygų mugės, tiek kelionės į ją šaunumą.
2010-03-17, 8:34:22
D.A. rašo:
Gerai, kad dar ir tokių renginių būna. Kur ir knygą pigiau gali nusipirkt, ir ką smagaus ar dar nebandyto nuveikt. Laikas tiesiog skriete praskrieja. Mano nuomone, tai vienas iš geriausių ir smagiausių renginių! Aš taip pat palinkėčiau, kad šitas renginys (šventė! (: ) dar ilgai gyvuotų.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos