• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIr mes aplankėm knygų mugę...
2009-03-05, 19:42:08
Kotryna Krupeckaitė


Vasario 12 – 15 dienomis Vilniuje vyko visų bibliofilų ilgai lauktas renginys – tarptautinė knygų mugė, sutraukusi tūkstančius šios meno formos entuziastų. Mūsų mokyklos delegacija taip pat nepraleido tokio grandiozinio įvykio. O argi galėjome?

Žinoma, kad ne... Nes buvo tikrai verta. Juk ne kasdien gali pasižmonėti, pamatyti tiek daug žmonių vienoje vietoje, galų gale nusipirkti knygų pigiau šiais sunkiais ekonominės krizės laikais. Aišku, be knygų gausos stebino ir renginių įvairovė: kaip ir kiekvienais metais veikianti kūrybos studija, kurioje buvo galima kurti knygą, meno parodos (ir pati buvau užsukusi), konferencijos, diskusijos, naujų leidinių pristatymai. Buvo akcentuojama programa "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" bei Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimas.

Jei jau prakalbau apie naujienas lietuvių literatūros padangėje, tai apsilankiau Kęstučio Navako knygų "Du lagaminai sniego", "Dar penkios minutės nakties" ir eilėraščių rinktinės "Stalo sidabras" pristatyme. Jame, žinoma, dalyvavo pats autorius, taip pat L. Varanavičienė, leidyklos "Tyto alba" direktorė, bei V. Sventickas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorius. Pristatymas nustebino tuo, kad skirtingų leidyklų vadovai sėdėjo vienas šalia kito, kartu pristatė rašytoją, naująsias knygas, o juk yra konkurentai. Šis renginys nebuvo nuobodus, priešingai, linksmas.

Malonu būti ne tik knygų pristatymuose, bet ir jas pirkti, apžiūrinėti, ypač kai knygų kainos ne šokiruoja, o pamalonina akį, leidyklų stendai mirga nuo rašytinio žodžio. Pažiūrėti tikrai buvo į ką: atvykusi japonų leidyklos delegacija traukė minias savo garsiaisiais "komiksais". Tik kad nei vieno japono nepastebėjau - stende viešpatavo lietuviai. Verta paminėti ir dar vieną stendą, kurio pernai nepastebėjau. Jame viešpatavo leidyklos "Zodiakas" darbuotojai. Nors stendas vienas iš mažiausių, bet žmonių pritraukė tikrai nemažai. Kuo jis toks ypatingas? Na, daugelis žmonių domisi Ajurveda (senovės medicinos mokslu), budizmu, astrologija ir panašiais dalykas. Ir nors kainos šokiravo, bet entuziastų netrūko (ir aš buvau viena iš jų. Ir kuo tai patraukia?). Nemažoje dalyje stendų priklausė kitų šalių leidykloms. Mus aplankė "braliukai" latviai, minėtieji japonai, lenkai, estai, baltarusiai, vokiečiai, ukrainiečiai, italai, slovakai, austrai ir svečiai iš Liuksemburgo.

Taigi pasižmonėjome, apsipirkome, net susitikome su draugais, giminėmis. Argi tai ne puiku? Mums, bibliofilams, telieka laukti kitos tarptautinės Vilniaus knygų mugės.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ir mes aplankėm knygų mugę...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 850

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-03-05, 19:49:27
skaitytojas rašo:
Truputi "old news", bet visgi paskaityt idomu...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos