• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-10-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIr vėl šitas Stepas neduoda Utenai ramybės...
2009-12-19, 23:17:51
Violeta Develienė


Smagią gruodžio 8 popietę aukštaitijos sostinėje, Utenoje, blykstelėjo puikus renginukas moksleiviams. Pavadintas skambiu "Lietuvos tūkstantmečio vaikai iš pa Utenas" vardu, tarsi įpareigojo būti rimtiems. Pasidžiaugti vieni kitais, pasigalinėti kuris greitesnis, kurio išmonė ir energija didesnė moksleivius į Utenos kultūros centro salę sukvietė Utenos švietimo centras ir Utenos Adolfo Šapokos mokytojas ekspertas Steponas Eitminavičius.

"Gerbiamieji uteniškiai, kadangi artėja Lietuvos tūkstantmečio pabaiga, todėl norisi dar sykį susirinkti. Paprastai, žmogiškai. Yra proga – mūsų tūkstantmečio mokiniai" - taip kreipėsi mokytojas, siusdamas raštus kolegoms.

Idėja paprasta: mokyklos deleguoja po 3 ar 4 mokinius, kurie kuo nors yra įdomūs, ne tokie kaip dauguma. Jiems mokytojas Stepas pateikia užduočių: ir rimtų, ir sąmojingų. O suaugusiems, atstovaujantiems įvairioms institucijoms, įvairioms profesijoms, įvairiems socialiniams sluoksniams, rūpės pažiūrėti, kokie gi yra 8-11 klasių mokiniai. Iš anksto moksleiviai nebuvo parengti ir laukė staigmenų. Suvaidinti, dainuoti, padiskutuoti, atsakyti į kelis klausimus rimtai ar su humoru - tokios užduotys buvo ruošiamos improvizuotai jungtinei klasei "Iš pa Utenas". Teko "klasiokams" savo vardą kuo įspūdingiau ištarti, po menamą mišką žvėreliais pakeliauti, liaudies dainą prisiminti ir LR Prezidento duonos paragauti, sprendžiant emigracijos problemas... Varžėsi jaunimėlis dėl Lietuvos upių pavadinimų, tautos istorijos žinių, uteniškių tarmės puoselėjimo bei poezijos pinklių. Kam puikiai sekėsi - tų dovanų krepšeliai vis pilnėjo po kiekvienos užduoties. Kultūros centre per kelias minutes suburti net keli nauji jungtiniai chorai... Tai "Choras NR 1", "Miškelis", chorelis "Ciciukai" ir choras "Džordža ir draugai". Taigi, chorų karai Utenoje jau įvyko... Kūrybiški mokiniai buvo raginami išgalvoti menamam straipsniui apie šį renginį pavadinimą. Idėjos pasipylė kaip iš gausybės rago: "Stepas neduoda Utenai ramybes!", "Utena - turi talentų ", "Artėjant pasaulio pabaigai-Utenoje linksmybės", "Mes - patys šauniausi!" - tai tik keli šmaikštūs pavadinimai pasiūlyti salėje esantiems žurnalistams.

Vertinimo komisijos nebuvo, nes nerinktas vienintelis moksleivis nugalėtojas.

Už kiekvieną užduotį buvo galima apdovanoti iš karto ir teikti įvairius iš anksto atsineštus prizus - kalendoriukus, rankdarbius, tušinukus, knygas ar laikraščių prenumeratas - ką tik fantazija leidžia. Tokiu originaliu būdu žiūrovai, rėmėjai ir sirgaliai buvo kviečiami išreikšti savo pilietiškumą, tautiškumą Tikrasis Stepo noras - kad atėję mokiniai dalyviai ir mokiniai žiūrovai pajustų, kad jais yra DOMIMASI, jog šaunu, kad jie yra IŠ PA UTENAS.

Žiūrovai buvo skatinami aktyviai dalyvauti, komentuoti, teikti prizus, girti mokinius ir įsidėmėti Utenos talentus. Tai lyg savotiškas "turgus": idėjų, talentų, galimybių.

"Ačiū, kad man, kaip režisieriui ir vedėjui, padedate. Taip padėsime Utenai – tegul tai nebūna patoso žodžiai" – žiūrovų ir dalyvių plojimams skambant kartojo Stepas Eitminavičius.

"Plojimai mokytojams, rėmėjams, svečiams, padėkos kultūros centrui ir nusipelniusių miesto piliečių vardai kiekvienam šioje salėje!!!" - tai žodžiai, kuriais lygiai kaip nuskambėjus skambučiui, baigė pamoką Mokytojas, perduodamas pareigą apdovanoti "Lietuvos tūkstantmečio vaikai iš pa Utenas" moksleivius Utenos švietimo centro darbuotojams.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Vivo - sidabro diplomas tarptautiniame konkurse
Akcija "Pasveikink Lietuvą"
Liaudies kūrybos atlikėjų šventė Vyturių pagrindinėje mokykloje
Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje - kūrybiškumo ugdymas
Utenos senosios muzikos ansamblis "Vox animæ"
Paroda "Motinystė"
Ir vėl šitas Stepas neduoda Utenai ramybės...
Projektas "Bibliotekos pažangai"
Lietuvos gyventojai kviečiami megzti šiltas kepures Afganistano vaikams
Skaityk, džiaukis, tobulėk!
Teatro diena
Žiemos rūpesteliai
"Aisma, vaikai, aplink baltų beržų!"
Vaikystės filosofija
Mažieji "abiturientai"
Festivalis "Po saule"
Festivalis "Kišenė"
Projektas "Gelė mamai"

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1170

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2009-12-21, 11:00:27
:) rašo:
tai jau tikrai
2009-12-20, 21:06:02
Šito Stepo mokinys. rašo:
Va straipsnio pavadinimas - prajuokino.
2009-12-20, 17:23:15
Bagoo rašo:
O aš jums galiu pasakyti, kad uteniškiai bet kokioj kompanijoj išsiskiria kaip smagiausi ir 'fainiausi' ;D Tai kad, tikrai yra kuo didžiuotis

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos