• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
2009-04-20, 20:42:03
Ovidijus Stauskas


Autoriaus pastaba: visi (beveik) pavartoti vardai/vietovardžiai neatspindi jokių (beveik) tikrų įvykių. Tiesiog nusprendžiau sukurti tekstą apie paauglį, šiek tiek pasimetusį šiuolaikinėje visuomenėje ir ją interpretuojantį savaip. Tebūnie tai pavasario, kuris nusprendė įsibėgėti, proga. Tikiuosi, kad nei vienas neįsižeis ir, kas žino, gal pavyks išnarplioti bent keletą gyvenimiškų problemų?

Balandžio 17-oji

Labas vakaras, išblyškęs popiergali. Kaip laikosi tavo 23 eilutės? Pasirengusios atlaikyti mano tušinuko dūrius? Tikiuosi, kad visiškai, nes senasis dienoraštis, kurį dabar gali laikyti savo protėviu, pasimirė net nepadėjus pirmosios varnelės ant "ž"! Priežastis – veikiausiai popieriaus gamybai paaukotas ne ąžuolas, o puvimo procesu besimėgaujantis bukas. Važiuojam!

Keista, tačiau 6.30 val., ryte, praplėšęs traiškanotas akis, pasijutau be galo laimingas. Na, žinoma, juk širdį glostė tik vakar įgytas 400-asis bičiulis. Ne, aš nesu keistuolis, ant pirštų galų skaičiuojantis draugus. Už mane tai atliko perspektyvus jaunimo portalas, neturintis lygių visame rajone, three.lt. Jis iš sosto lengvai išstūmė pirmtaką one.lt, nes į pastarąjį be mokesčių galima patalpinti 4 nuotraukas, o three.lt – 6. Nauji pažinčių vartai! Netgi susimedžiojau merginą. Jos vardas – Blond'e;]*. Tikiu, jog santykiai nepaliaujamai tvirtėja!

Pusryčiaudamas įsitikinau, jog iš Lietuvos žemių neišnyko geri žmonės. Jei norime laimės antplūdžio, tikrai neprivalome siųsti "sms" žinučių gerumo akcijoms. Radijas transliuoja žinias. Vieno svarbiausių politinių vaikėjų balsas aidi it varpo dūžiai tuščioje "Šeši nuliai – milijonas" studijoje. Deja, nepamenu šaunuolio vardo, tačiau kam jis rūpi? Žmogus, sugrąžinęs cenzūruojamąjį "pypsiuką" į transliacijas iš seimo, turi neabejotinų tikslų. Šįkart vyrukas papasakojo apie tūkstančio litų auką, skirtą Utenos neįgaliųjų draugijos dvidešimtmečiui paminėti. Dienorašti, pabrėžiu, jog mano tėvelio atlyginimas net tokiais suktai sunkiais laikais per pusę didesnis už garbiojo seimūno. Tačiau pastarasis, nepagailėjęs "pakvaišusios" sumos, net ištrynė informaciją apie žygdarbį iš neišsemiamosios Wikipedijos. Kuklumo vardan!

"Milnorai, tikrai myli mus ar nori, kad ir toliau skęstume meilės kančiose?" Taip... Tokius sugestyvius panelių šūksnius mokykloje girdžiu kasdien. Ir šiandien grupė auksaplaukių man mojavo, kvatojosi ir leipo iš džiaugsmo matydamos mane, bandantį pasitaisyti kiek per trumpas kelnes. Populiarumo sulaukiau tik močiutės Dobilės dėka. Ji neapsakomai mylėjo lietuvių tautosaką ir norėjo įkurti nuosavą senienų muziejų. Taigi ta meilė ir norai suteikė anūkėliui vardą – Milnoras (reikšmė: mylimas ir norimas). Senolė tikėjosi man perduoti visas tautiškas svajones, tačiau mano moto – kelią šiuolaikiniam jaunuoliui. Per pietų pertrauką jaučiausi pakylėtas, kai bendraklasiai spoksodami į mane šnabždėjosi, demonstravo keistus pirštų ženklus. Vienas jų, Viktoras, nuoširdžiai palinkėjo sėkmės mokantis ateityje: "Ei, vaikeli, tikiuosi tėveliai perspėjo, jog turint tokį vardą tavęs laukia tikros "linksmybės" universiteto bendrabučio kambarėlyje, pilname "bachūrų". Ech, dienorašti, nuotaika pasiekė aukščiausią tašką, kai vaikinų tualete aptikau sienoje išgraviruotą, nenuginčijamą meilės prisipažinimą: Milnoras = LOL. Gaila, domėjausi, tačiau mūsų mokykloje jokia Lola nesimoko. Tikiu, jog ji pati mane suras!

Pamokoms slenkant į pabaigą, man pavyko sugrąžinti žiupsnelį senosios istorijos. Kaip tik prieš lotynų kalbos pamoką virtau vienu iš imperatorių, kuriuos menantys pasakojimai gerbiamai istorijos mokytojai suleidžia tiek kalbos energijos, jog priekiniuose suoluose tūnantys bendraklasiai iš anksto pasiruošia servetėles veidui nusišluostyti. Nesu tingi meška, todėl stengiuosi įsisavinti gautas žinias. Šiandien prie manęs išsirikiavo didžiulė eilė susidūrusiųjų su sunkumais. Net ir kukliausi prašė paaiškinti lotynų kalbos subtilybes, padėti pasiruošti neišvengiamam kontroliniui. Bendraklasiai atrodė lyg armijos vienetai, laukiantys mano, vado, lemiamo žodžio. Nudžiugau, jog tas pats nuoširdus draugužis Viktoras spėjo atlikti namų darbų užduotis, nors vakar iki išnaktų svečiavosi pas merginą. Pažadėjęs, jog manąjį sąsiuvinį ima tik pasitikrinimui, jis, mano nusivylimui, atsiėmė palinkėjimą: "Dėl tų "linksmybių"....Na, aš kalbėjau nerimtai, tikrai to nepatirsi".

Taigi, dienorašti, kupiną spalvingų patirčių balandžio 17-ąją daugiau nieko įdomaus nenutiko. Tu vis dar gyvas? Šaunuolis! Turiu nusnūsti, kol tas kuoktelėjęs Ovidijus iš dvylikto buto visu garsu nepaleido graudėjančio roko. Apskųsiu dėl triukšmavimo, nors jis tvirtina, jog tai padeda susikoncentruoti. Imsiu ir patikėsiu tokiais niekais!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1163

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2009-04-24, 16:38:48
Ovis rašo:
Anoks čia pasakojimas Gal pernelyg "įslaptintai" parašiau, bet labiau norėjau išryškinti paauglių ydas, o ne ne sukurti įprastą istoriją ;D Beje, ačiū Elgle
2009-04-24, 15:15:10
Egle rašo:
Na čia jau diskriminacija.
Jomante savo darbe pagrindinį herojų taip pat vaizdavo vaikiną.! O kur merginos? Kodėl tik vyrukai?
Negražu taip, jau darosi nelygios teisės
O jei rimtai tai visai nieko pasakojimas. Tik mintis panaši šiek tiek į Jomantės pasakojimą dėl pagrindinio herojaus (vyruko).
Drįsčiau pasakyti, kad herojaus vardas labai jau neįprastas. Dar reikia nemažai galvą pasukti, kad tokį sugalvotum.
O šiaip pasakojimas visai nieko, tikroviškas, sukeliantis šypsnį.
Laukiam kas bus toliau... :

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos