• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-10-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėJaunimas Utenoje nemiega!
2012-01-20, 15:43:47
Jurgita Markūnaitė


Lietuvoje ir pasaulyje vis didesnes valdžios vadžias perima jaunimas – juk niekas kitas už patį jaunimą geriau nežino, ko jiems reikia. Tokiomis mintimis Lietuvoje jau prieš vienuolika metų susikūrė savarankiška, savanoriška pelno nesiekianti, nevyriausybinė organizacija, vienijanti mokinius — savo narius bendroms iniciatyvoms bei problemų sprendimui – Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS). Šios sąjungos vizija - vienyti ir visapusiškai atstovauti saugius, pilietiškus, nepriklausomus nuo socialinės aplinkos, aktyviai dalyvaujančius visuomenės gyvenime, vientisos žinių ir ekonomikos visuomenės dalyvius, kūrybingus ir savarankiškus mokinius. Kadangi sąjungos štabas įsikūrė ir dirbo Vilniuje, buvo sugalvota atidaryti Lietuvos moksleivių sąjungos mokinių savivaldų informavimo centrus kituose Lietuvos miestuose. Taip Lietuvos moksleivių sąjunga atkeliavo į Kauną, Palangą, Šiaulius, Klaipėdą, Kretingą, Joniškį, Pasvalį, Mažeikius, Alytų, Panevėžį, Radviliškį bei Uteną.

Utenoje mokinių savivaldų informavimo centras buvo įkurtas 2009 metų gruodžio mėnesį ir  neseniai atšventė dvejų metų gimtadienį. Nors pastarieji metai buvo labai permainingi – pasikeitė nemažai sąjungos pirmininkų – tačiau savanoriams tai nesukliudė atlikti didelių darbų. Antraisiais gyvavimo metais savanoriai organizavo gimnazistų savaitę, kurios metu mokiniai iš Utenos gimnazijų savaitei pasikeitė savo mokyklomis, Respublikinį projektą „Keliaujanti socialinė virtuvė“, pavasario ir rudens savivaldų forumus, Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forumą, Gerumo akciją, kurios metu buvo renkami drabužiai bei žaislai, kurie išdalinti Laikiniesiems Dauniškio vaikų globos namams. Savanoriai skatindami mokyklų bendravimą bei bendradarbiavimą vykdė mokyklų savivaldų pirmininkų susirinkimus. Taip pat nebuvo pamiršta ir šalis, kurioje gyvename: savanoriai organizavo Vasario 16- osios bei Kovo 11- osios minėjimus ir aktyviai dalyvavo akcijoje „Darom“. Savanoriai tobulinosi mokymuose „Jaunimo politika – ne peilis“ ir „Jaunimo politika“.
Utenos mokinių savivaldų informavimo centras - dar jauna, tačiau labai aktyvi organizacija. Atšventę antrąjį organizacijos gimtadienį savanoriai ir toliau ruošiasi aktyviai atstovauti Utenos moksleivius, parodyti, kad jaunimo nuomonė Utenoje yra svarbi ir tvirta, stengtis, kad būtų atsižvelgta į visų lūkesčius, atsakingai reikšti mokinių nuomonę bei išlaikyti tvirtą ryšį tarp visų Utenos gimnazijų.  Tai pagrindinis šios organizacijos tikslas, kurį vykdant Utenoje augs protingi, sąmoningi, pilietiški ir atsakingi Lietuvos piliečiai. Utenos mokinių savivaldų informavimo centrui linkime kūrybinės sėkmės bei dar daug gyvavimo metų!Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Savaitė be patyčių
Jaunimas Utenoje nemiega!
„Keliaujanti socialinė virtuvė“ atvyks ir į Uteną!

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 620

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2012-02-15, 21:30:11
tgUaDIqrqDbPf rašo:
yT3sZz <a href="http://lpzuutavgfvb.com/">lpzuutavgfvb</a>
2012-02-14, 14:48:01
gaFmpvzwyEfYsj rašo:
oScoH3 , [url=http://aemhuwnalxsq.com/]aemhuwnalxsq[/url], [link=http://urtaiqqsrkqb.com/]urtaiqqsrkqb[/link], http://uabvkjspczzm.com/
2012-02-14, 11:15:16
CVikAEAcGBAaxdIWk rašo:
JDm4Ki <a href="http://kyuqpvehbwnx.com/">kyuqpvehbwnx</a>
2012-02-13, 11:42:05
HUAyXPGUwKrwuuKBXUy rašo:
Citrinos triiacdja at?jo i? Amerikos. Su Europos kvietinio tradicijomis neturi nieko bendro. Pana?iai kaip ir viskis su kola at?jo ai?ku i? Amerikos.
2012-02-03, 20:10:22
Ona Baliukienė rašo:
Ačiū už iniciatyvą.Miela, gražu.Linkiu sėkmės jaunimui.Pasitikiu juo.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos