• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasJorės drugelis (Jurgai Ivanauskaitei)
2008-10-27, 15:41:36
Lina Januškevičiūtė


Buvo šaltas vasario vakaras. Jorė gulėjo savo lovoje ir žvelgė pro langą į besisukančias ir ant lango tupiančias snaiges. Šalia stovėjo žvakė, jos šviesoje sumirgėjo šešėlis - Jorės mėlynasis drugelis miegojo. Ji pajuto šilumą ant peties ir užvertusi galvą pamatė žaižaruojančias it deimantai mamos akis, bei spindinčią sesers šypseną. Jorė nusišypsojo, nors jai tai kainavo žvėriškas pastangas. Mergina iš paskutiniųjų bandė nepasiduoti mirties alsavimui, tačiau artinosi ta valanda, kai viskas aplinkui tarsi paskęsta aklinoje tamsoje.

Tą dieną, lygiai prieš dešimt metų, ji žaidė kieme su draugais po plieskiančia saule. Tądien buvo ypatinga diena - Jorės aštuntasis gimtadienis. Ji bėgiojo ir juokėsi, kol neišgirdo šaižaus garso iš gatvės. Atbėgę vaikai pamatė mašiną, priekyje jos gulėjo moteris. Ji buvo su trumpučiu sijonėliu ir trumpa palaidine. Gulėjo ir žvelgė į niekur. Jorė negalėjo nugalėti savo smalsumo, tačiau vaizdai, pamatyti gatvėje, merginai išliko visą amžinybę. Ir nors moteris atsigavo, tačiau po kelių dienų ji pasikorė, mat buvusi pati nelaimingiausia prostitutė pasaulyje.

Vienuoliktasis gimtadienis irgi nepraėjo be staigmenų, tik šįkart Jorės gyvenimą apvertė kojomis į viršų. Ji ėjo gatve, kai nugaroje pajuto žvėrišką skausmą - lyg būtų kas suvaręs ietį į užpakalinę kūno dalį. Atsibudo jau baltutėlėje kaip pienas palatoje. Jorė tikėjo, kad tas skausmas tik vienadienis, tačiau slapta jautė, kad jai kažkas negerai. Šiek tiek palūkėjusi ji palatoje išvydo daktarą - gerą dėdę su baltu chalatu - ir išgirdo žodį, kuris jai nereiškė nieko, –sarkoma. Liga, kuri atima gyvybę, - tik tai sugebėjo suvokti Jorė. O gal tik tai ir norėjo suprasti. Nuo tada ji tapo viena iš tų, kurios atguls į Drugelių kapines.

Ne, ne tas, kuriose laidojami tik valstybės užmiršti ir niekam nereikalingi žmonės, bet į tas, kuriose miega žmonės drugelių sparnais. Tai tie, kurie paliko viltį likusiems, kurie paliko tikėjimą šviesia ateitim ir tikėjimą, kad gyvenimas yra gražus. Į kapines, kuriose susirenka žmonės, tikėję gyvenimu, o ne egzistavimu žemėje. Ten guli tie, kurie ilgą laiką nešė šypsenas ir gėrį kitiems.

Jorės mėlynasis drugys pabudo. Jis suplasnojo sparnais, pakrutino ir taip plonas kojeles. Žvakės liepsna silpo. Gyvis narvelyje buvo neramus, o mama suprato, ką reikia daryti, - ji atvėrė dureles ir sparnuotis išskrido. Jis sklandė kambaryje, nutūpė ant užmerktų Jorės akių ir išskleidęs savo sparnus nuplasnojo į vasario naktį. Kartu su juo išskrido ir Jorės siela. Ji pateko į Miegančiųjų Drugelių kapines, į tas, kuriose miega žmonės didele širdim, kurią dalija kitiems.


Daugiau autoriaus straipsnių
Amžinas miego pasaulis
Jorės drugelis (Jurgai Ivanauskaitei)

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1189

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2008-10-27, 20:40:53
-''- rašo:
Iš ties sužavėjo. Jaučiuosi, kad nieko negaliu parašyti, nežinau, kaip išreikšti savo mintis, bet tikrai labai gražu. Linkiu, na nežinau, parašyti knygą

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos