• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaip atsikratyti nerimo?
2010-12-20, 8:00:00
Solveta Meidutė


Milijonai žmonių pasaulyje patiria stresą, tai kaip liga, kurią išgydyti yra labai sunku. Dauguma žmonių net nežino, kad stresą nugalėti įmanoma, tačiau reikia savo pastangų. Ilgai masčiau kokia šiais laikais aktualia tema galėčiau rašyti straipsnį, kuris sudomintų skaitytojus. Nusprendžiau paliesti temą susijusią su nerimu. Nusprendžiau paieškoti literatūros apie nerimą ir jo gydymą, išplėsti savo žinias apie nerimą, tačiau nieko ypatingo neradau. Neseniai kažkokiu būdu į mano rankas pateko knygą Dale Carnegie „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“. Ši knyga pakeitė mano gyvenimą, knygoje perskaitytas žinias gana sunku pritaikyti, tačiau man puikiai sekasi. Aš ją su malonumu perskaičiau, todėl remdamasi šia knyga norėčiau eiliniams žmonės, kuria be perstojo jaudinasi, palengvinti jų gyvenimą.

Nerimas - tai yra nemaloni emocinė būsena. Tai bloga nuojauta, įtampa, neramumas, kai laukiama vidinio ar išorinio pavojaus. Nerimo ir baimės požymiai: sutrinka virškinimas, pakyla kraujospūdis, padažnėja kvėpavimas, susirūpinimo kupinas laukimas, neapleidžia nerimą keliančios mintys, nemiga, sutrikusi dėmesio koncentracija. Nerimas sukelia nemalonius pojūčius.

Paklauskite savęs, kaip dažnai jūs nerimaujate? Dėl ko nerimaujate? Ar žinojote, kad yra žmonių, kurie pamiršo žodį „nerimas“? Jie išmoko valdyti save, išmoko gyventi be nerimo, išmoko žiūrėti į gyvenimą kitomis akimis, džiaugtis juo, branginti kiekvieną akimirką, juk tai yra svarbiausia, tačiau, begalė žmonių to nežino, kenčia nerimą ir jo sukeliamas ligas. Nerimo pasekmės sveikatai neigiamos. Daug jaudinantis, į kraują patenka streso hormonų, kurie dažnina širdies ritmą, didiną deguonies poreikį širdies raumenyje, kraujo krešumą ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ilgalaikis stresas išsekina organizmą, sumažėja imuninės sistemos atsparumas. Didėja tikimybė susirgti onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis. Tipiškos streso sukeltos ligos – hipertonija, miokardo infarktas, kai kurios alerginės ligos, opaligė, migrena. Daug besijaudinantys žmonės miršta daug anksčiau. Žmones nerimas veikia nevienodai, vienus stipriau, kitus silpniau.

Beskaitydama knygą „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ radau vieną mane sudominusį eilėraštį šio eilėraščio autorius Indijos dramaturgas Kalidasa:

„Pasveikinimas aušrai“

„Pažvelk į dieną šią!
Joje juk slypi gyvenimas ir jo esmė.
Vienoje atkarpoje mažytėj
Tiek daug tiesų ir mūsų egzistavimo prasmė.
Augimo nuostabumas,
Darbų puikumas,
Laimėjimų didybė.
Juk vakar buvusi diena – tai tarsi sapnas,
O rytdiena – tai neryškus miražas
<...>“


Šiuo eilėraščiu norima pasakyti, kad reikia gyventi šia diena ir nesijaudinti dėl rytojaus, nes mes negalime žinoti kas mūsų laukia.

Kaip atsikratyti nerimo? Aš naudoju vieną veiksmingą formulę, kuri man padeda atsikratyti nejautros jausmo. Atsitikus, nemaloniai situacijai:
1. Aš pagalvoju kas blogiausia gali nutikti?
2. Jei nėra jokios išeities, aš pasiruošiu priimti esamą padėtį.
3. Galiausiai stengiuosi pataisyti šios nemalonios situacijos padarinius.

Pačioje pradžioje tai nėra taip lengva, tačiau vėliau galima puikiai išugdyti savyje ramybę. Keliant mintyse klausimus galvoje mes susidedame viską į vietas, nuraminame save, stengiamės pataisyti situaciją. Jokių ypatingų būdų sunaikinti savyje nerimą nėra.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip atsikratyti nerimo?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 718

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos