• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaip tampama talentais?
2010-12-22, 8:00:00
Agnė Šereikaitė


Kiekvienas iš mūsų, vos tik atėjęs į šį pasaulį, kartu su savimi atsinešė ne tik charakterį, intelektą, bet ir įvairių gebėjimų užuomazgas. Kuo daugiau naudojame ir vystome įgytuosius talentus, tuo daugiau jų atrandame. Todėl tik nuo mūsų pačių priklauso, ką galime pasiekti ateityje.

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio yra skiriama ne tik savarankiškos, savo tikslus žinančios, bet taipogi visapusiškos ir talentingos asmenybės ugdymui. Tiek televizijos laidos, tiek literatūra ar kinas nevengia supažindinti su gabiais žmonėmis, įdomiais jų pomėgiais. Pastebimai populiarėja ir specialios mokyklos, kviečiančios menui neabejingą jaunimą tobulinti savo esamų įgūdžių, atrasti naujų. Tai leidžia žmogui jau ankstyvoje jaunystėje pažinti save ir atrasti gabumus, kuriems atsiskleisti, galbūt, ansčiau nebuvo tinkamos aplinkos ar priemonių. Žmogus gali gimti tiesiog su polinkiu, bet jei to polinkio jis neatras savyje, ir nevystys, jis išnyks, todėl labai svarbu yra tokie veiksniai, kaip tėvų skatinimas, darbas su kitais, norinčiais taipogi atrasti savyje gabumų.Tačiau pagrindinė taisyklė norint ko nors išmokti yra atkaklumas ir noras tobulėti vardan savo paties gerovės. Imantis naujos veiklos ar siekiant įgyti didesnį pranašumą jau pažintose sritise, nereikėtų pamiršti nuolatos skatinti save, net jei ir nepasiseka,juk į priekį daug lengviau žengti pasitikint savo jėgomis. Aišku, galima svarstyti, jog daug ką lemia genai ir ugdymas, bet, visdėlto, gyvenimą nulemia mūsų pačių požiūris ir pasirinkimai.

Tiesa, ne kiekvienam lengva atrasti savyje drąsos. Žmonių, kurie augo apgaubti meile, pasitikėjimas savimi yra tvirtesnis nei tų, kuriuos veikė ne tokia palanki aplinka, tačiau svarbiausia tai, kad visi naudotųsi galimybių atsiskleisti gausa ir plėstų pažinimo ribas. Įveikus vidines kliūtis, galima pasipriešinti stipriai genetinei ar socialinei įtakai, vystyti talentus ir pajausti pasitenkinimą savimi, kitu atveju, išlaisvinti prigimtinius gabumus.

Talentai suteikia žmogui didžiulį, neaprėpiamą potencialą, kurį išnaudojus įveikiamas nepasitikėjimas savimi, atskleidžiami prigimties suteikti gabumai. Tai pasiekiama kiekvienam, norinčiam atrasti ir puoselėti savyje gabumus, tereikia tikėti tuo ką darai, negailėti laiko ir pastangų.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip tampama talentais?

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 710

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos