• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKalėdos
2010-12-25, 8:00:00
Gintarė Žilinskaitė


Ar čia man vienai taip greitai bėga laikas? Kad vasara greitai praeina, tai seniai žinoma tiesa. Tą dar pastebėjau ankstyvoje vaikystėje. Bet jau ir ruduo baigiasi. Parduotuvių vitrinas po truputį okupuoja eglės ir seniai. Jau savaitė, kaip parduotuvių vitrinose tviska lemputės, pašto dėžutėse prigrūsta lankstinukų apie kalėdines nuolaidas, o parduotuvėse išrikiuotos gražiausiai padabintos Kalėdų eglutės ir kita kalėdinė atributika. Prekybininkai siūlo kalėdinėmis dovanomis artimiesiems pasirūpinti iš anksto, nelaukti paskutinės akimirkos, kai bus sunku ką nors rasti. Ir nežinai žmogus, ar čia taip kalėdinė nuotaika kuriama ir stengiamasi ilgiau išlaikyti Kalėdų šurmulį ir laukimą, ar čia tiesiog prekybininkų pastangos prisivilioti kuo daugiau pirkėjų ir gauti kuo daugiau pajamų... Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų aikštėse Kalėdų eglutės bus įžiebiamos gruodžio pirmosiomis savaitėmis. Šia diena ir prasideda oficialusis kalėdinis periodas, kai virpantis laukimas ir šventinės nuotaikos nustelbia kasdieninius rūpesčius.

Žinote kas yra Kalėdos?

Kalėdos tai kai šalta... Už lango krinta didelės, baltos snaigės... Kai namie jauku ir šilta, kai jauti kvepiančio pyrago kvapą ir kai širdį užlieja jausmas... Kalėdinė dvasia. Kai kartu su šeima puoši didelę, žalią eglutę ir dainuoji kalėdines daineles, kai šiluma pripildo visus Tavo namus... Štai jums neilga kalėdinė istorija:

Žiema, jau greitai Kalėdos... Šį rytą labai snigo. Gyvūnai lauke šalo, paukščiai kentė alkį. Priemiesčio gatvelėje tupinėjo balandžiai, tikėdamiesi rasti ko nors lesamo. Vienas būrelis nuplasnojo į netoliese buvusį kiemą, jame manė aptiks nors šiek tiek maisto. To namo šeimininkai buvo labai pikti ir godūs. Šykštėjo net ir savo šuneliui ėdalo, o pamatę vargšą elgetą vydavo lauk.

Balandžiai kieme prastrikinėjo visą pusdienį, bet nušalę kojeles ir neradę nieko valgomo, norėjo jau skristi, tik staiga, prabilo šuo žmogaus balsu:
- Ei, šiandien oras ne koks ir jūs turbūt alkani. Mano pietų turėtų užtekti visiems.
Balandžiai kaipmat sulesė visa, ko būta lėkštėje. Vienas lig soties prilesęs, drąsiausias balandis tarė:
- Dėkoju tau, buvo be galo skanu, matau, esi vienišas, tad su malonumu palaikyčiau tau draugiją. - Bet apsidairęs pamatė besąs vienas iš viso pulko. – O man jau metas. Tačiau prieš išskrisdamas dar noriu pasiteirauti, kuo galėčiau atsidėkoti.
- Na, supranti, mano šeimininkai labai blogai su manimi elgiasi, aš visad alkanas. Deja, šios nelaimės, pasitaikiusios mano kelyje, neatitaisytų niekas... – liūdnu balsu atsakė sargiukas.

Tada paukštelis pakilo ir nuskrido pušų link...

- Dar užsuk kada nors - sušuko šunelis balandžiui pavymui.

Ir balandis atskrido kitą dieną. Atskrido jis ir dar kitą dieną. Taip diena iš dienos balandis atliuoksėdavo vis į ta patį kiemą, iš kurio nors gatvės kampo paplepėti su šuneliu. Jiedu labai susibičiuliavo.

Bet neilgai truko tos laimingos paukščio dienos, nes netrukus namo šeimininkai pastebėjo kasdieninį svečią savo kieme, manė, kad paukštukas vagia maistą. Piktadariai sumanė balandį sugauti, tačiau šis buvo protingas ir pajuto pavojų. Kai pirmąjį kartą žmonės prisiartino prie paukščio, jis puolė pro atvirą langą namo vidun. Tai pamačiusi ponia suriko iš pykčio ir puolė iš paskos. Šeimininkai gaudė įsibrovėlį labai ilgai, tačiau nieko nepešė, tik namus apvertė aukštyn kojom.

Taip šeimininkai grūmėsi su balandžiu iki pat Kūčių. Paukštis prasimaitino namuose nukniaukdamas nuo šeimininkų stalo tai lašinių gabalėlį ar duonos trupinėlį. Žmonės labai priprato prie to pūkuoto padarėlio ir vaikytis jį jiems tapo kasdienybe.

Kūčių vakarą balandis išskrido. Šeimininkams, nežinia kodėl pasidarė liūdna. Kaip ir kiekvienų metų Kūčių vakarą vaišių stalas buvo gausiai apkrautas valgiais, tačiau jiems maistas nepasirodė itin gardus. Jiems trūko balandžio, jo išdaigų, bet nedrįso žmonės vienas kitam prisipažinti.

Tuo tarpu, balandis pasakojo šuniukui, ko patyręs pas piktuosius šeimininkus. Šuo stebėjosi balandžio pasakojimu, nes pats niekad nebuvo buvęs tų namų viduje.

Vos tik balandis nuskrido, iš namo išėjo šeimininkai ir įdėjo į šuns dubenėlį maisto daug daugiau nei paprastai.

Tą naktį žmonės nuėjo miegoti labai anksti, nes buvo nuvargę. Maždaug vidurnaktį jiedu išgirdo kažką dūžtant, manė, jog tai vagys. Tačiau apsiriko. Ten buvo mažytė balandžio skulptūrėlė, to paties, kuris „svečiavosi“ pas šeimininkus iki kūčių, tiesa, ji jau buvo sudužusi. Bet ne bet kaip, o į tris daleles – viena jų - mažytė, kita – didesnė, o paskutinioji buvo pati didžiausia. Pakėlę pirmąją duženą jie pamatė raštelį, jame buvo rašoma:

„Nebūkite godūs, nes godulys – labai bloga žmogaus savybė“.

Po antrąja dužena buvo nupieštas šuniukas, o po trečiąja dužena buvo pliušinė širdis, ant kurios buvo užrašyta:

„Mylėk, sušelpk, užjausk“.

Šeimininkai suprato, kad šios smulkmenos rodo kelią į dorą gyvenimą, bet nesuprato, kodėl tai buvo po balandžio statulėlės šukėmis.

Staiga nežinia iš kur išniro dvasia. Žmonės ją iš karto pamatė. Dvasia tarė:
- Kalėdų dvasia balandžio širdyje. Būkite laimingi.


Niekada nepamirškite kas yra Kalėdos. Džiaukitės, mylėkite, jauskitės mylimi, būkite laimingi. ;]*

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kalėdos

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 662

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos