• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįUtenos kariai kulkų krušoje
2013-09-08, 21:16:38
Egidijus Jurgelionis


2013 m. rugpjūčio 24-25 dienomis Vyžuonų šile (Utenos rajone) vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio 5-osios rinktinės 507 pėstininkų kuopos taktikos pratybos. Pratybų metu 507 pėstininkų kuopos kariai savanoriai pirmą kartą naudojo „Airsoft" ginklus.Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįPASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO FESTIVALIS
2012-08-06, 21:00:41
Rūta Pakalnytė


2012 metų liepos 12-15 dienomis Prienų rajone Visuomenės harmonizavimo parke, apimančiame daugiau kaip 160 hektarų, vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS). Idėja rengti tokį susitikimą gimė 2010 metais Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese Lotynų Amerikoje. Tai verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis - renginys, kokio nepriklausomoje Lietuvoje dar nebuvo.Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįJAU 40 METŲ KELIAUJAME PO EUROPĄ TRAUKINIAIS SU INTERRAIL BILIETAIS
2012-06-09, 15:51:39


Šiais metais tinklas InterRail, suteikiantis galimybę keliauti traukiniu po Europą su vienu bilietu InterRail Pass, švenčia 40 metų sukaktį. Nuo pirmosios kelionės su šiuo bilietu 1972 m. keliavimas traukiniais itin išpopuliarėjo Europą pažinti norinčio jaunimo tarpe.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįDarbas – atostogos Norvegijoje
2011-11-14, 6:35:51
Migle Musteikyte


Norvegija yra labai graži šalis. Ji yra šiaurėje, todėl ten dažniausiai buna vesesnis oras nei Lietuvoje. Salis apsupta Skandinavijos kalnu, jie yra labai miskingi.
Sioje salyje teko apsilankyti vasara. Ten vaziavau dirbti du menesius pusbrolio aukle. Islipusi is lektuvo iskart atkreipiau demesi i kalnus, apsisukusi aplink juos visur maciau. Gyvenau Orkangerio miestelyje. Musu kieme augo alyvos, vysnios, serbentai, prie upes galedavai rasti ir avieciu, taigi augalai panasus 5 Lietuvos. Norvegai pasirode draugiski, mandagus zmones. Labai dideli ivaizdi paliko pardavejai kai kiekvienu kartu ateini i parduotuve ir visada pasisveikina: -Hei, su sypsena veide. Kiekviena seima turi bent po viena dvirati. Kieme gyvenusi mociute, kuriai yra virs sesesdesimt metu, su dviraciu mindavo iki parduotuves, kuri buvouz  tri kilometru. Mano amziaus merginos labai domisi zirgais. Mes gyvenome prie pat zirgyno. Taigi kiekviuena diena matydavau jodinejancias mergaites, net per didziuli lietu jos nenustodavo jodineti. Berniukams labai svarbus yra futbolas, vazinedama dviraciu kiekviena vakara matydavau kaip jie ji zaidzia. Sekanciame mietelyje yra net sildomas stadionas, taigi jie gali zaisti ir ziema.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKibernetinis sportas
2011-11-10, 6:41:36
Anton Romalijskij a.k.a wy


Kibernetika – laisvo laiko praleidimas, n0lif3rimas ar profesionalus sportas?

JAV profesionalūs žaidimų kūrėjai įrodė visam pasauliui, kad žaidimai nėra „NOLAIFERIO“ gyvenimo būdas, tai yra kompetetingas ir realus sportas.

Kaip pavyzdžiu galiu pateikti jums vieno Counter Strike: Source turnyro nugalėtojų prizą: 280 tūkstančių JAV dolerių. Apytiksliai tai yra pusė milijono litais. Ir taip, šitą pinigų sumą gauna mūsų vadinami NO LAIFERIAI, kurie į paprastą šaudyklę žiūri pro kitą prizmę.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįIspanija - svajonių šalis
2011-10-29, 7:45:39
Karolina Šešplaukytė


Ispanija - šalis Europos pietvakariuose, Pirėnų pusiasalyje. Šalis ribojasi su keturiomis valstybėmis: Portugalija, Prancūzija, Andora ir Gibraltaru. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas.
Ispanijos sostinė Madridas - didžiausias šalies miestas(~ 3mln. gyventojų). Taip pat labai garsūs Ispanijos miestai: Barselona, Valencija, Sevilija. Jie garsėja savo milžiniškais pastatais, gausiai turistų lankomomis vietomis.
Šiltas šalies klimatas traukte traukia turistus iš įvairių pasaulio šalių. Ispanija turistus traukia šilta saule, plačiomis šypsenomis, triukšmingomis linksmybėmis, didingais kalnais, kvapą gniaužančiais miestais.Flamenko šokis, bulių kautynės, įvairios tradicinės šventės - tik nedidelė šalies įvairovės dalis. Čia galima pamatyti snieguotas Pirėnų viršukalnes, Valensijos apelsinų plantacijas, bei Almerijos dykumas. Taip pat negalime pamiršti smėlėtų paplūdimių, jūros, saulės ir visą laiką čia verdančio gyvenimo.
Ispanija taip pat pasižymi garsiais žmonėmis, pavyzdžiui, atlikėjas Enrique Iglesias. Ispanija taip pat garsėja futbolo pasiekimais; 2010 metais Ispanijos vyrų futbolo rinktinė laimėjo pasaulio futbolo čempionatą, ir tai dar labiau suvienijo šalies gyventojus. Taip pat ją garsina tokios futbolo komandos kaip Real Madrid C.F., F.C. Barcelona.

Vos nuvykus į Ispaniją pamatai visą laiką besišypsančius žmones, pamiršusius visus rūpesčius ir paprasčiausiai besimėgaujančius gyvenimu. Praleidęs ten nors truputį laiko, nebenori palikti šio nuostabaus krašto.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKelionė į Egiptą
2011-10-24, 7:28:56
Simas Vyšniauskas


Egiptas yra graži pasaulio šalis. Didžioji Egipto dalis yra Šiaurės Afrikoje, sacharos dykumoje, todėl ten visada būna karšta.
Egipto kraštovaizdžiui budingos piramidės ir Nilo upė. Nilo upe yra organizuojami pažintiniai turai susipažinimui su Egiptu.
Taipogi i šią šalį galima nuskristi lėktuvu. Kaina nuo 900Lt iki 1300Lt.
Vienas lankomiausių turistų miestas yra Hurgada. Hurgada garsi savo vandens pramogomis. Ten galima skrieti burlentėmis, buriuoti, iškylauti laivu, žvejoti, grožėtis povandeniniu gyvenimu pro povandeninio laivo iliuminatorių. Tačiau, įdomiausia – plaukioti su kauke po vandeniu ar nardyti gėrintis koralais ir spalvingomis žuvimis. Šalia Hurgados yra kelios lankytinos salos. Tiesiai priešais Hurgadą - Giftuno sala su koralų rifais ir smėlėtu paplūdimiu.
Kasmet Egipte patvinsta Nilas ir būna be galo gražu ir egzotiška.
Egipte yra daug istorinio mąsto paminklų: piramidės, sfinksas, šventyklos, faraonų kapavietės.

Tikiuosi sudominau šia nuostabia šalimi ir kas nors į ją nukeliaus pamtyti viską gyvai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįJaponija
2011-10-21, 15:48:18
Karolina Markevičiūtė
Dažnam europiečiui Japonija tėra tolima Azijos valstybė, gaminanti patikimus automobilius, televizorius ir dažnai kenčianti nuo žemės drebėjimų.
Tačiau ji turi kai ką daugiau nei išvystytą pramonę.
Japonija - tai turtingos istorijos, pribloškiantčio šiuolaikiško meno ir technologijų, pasakų ir legendų šalis.
Japonijos populiacija yra gana didelė. Čia gyvena daugiau nei 126 mln. žmonių. Šalies sostinė yra Tokijas. Jame gyvena daugiausiai gyventojų, virš 12 mln.
Tokijas yra vienas didžiausių pasaulio miestų.
Japonija- salų valstybė. Ją sudaro daugiau nei 3000 salų.Yra keturios didžiausios salos: Kiūšiū, Šikoku, Honšiū ir Hokaidas.
Didžiausia sala- Honšiū. Šioje saloje yra svarbūs istoriniai miestai- Kiotas, Nara ir Kamakura.
Saloje gyvena 103 mln.žmonių. Taip pat joje yra įsidėsčiusi valstybės sostinė - Tokijas.
Valstybinė kalba- japonų. Tai šnekamoji ir rašytinė kalba. Rašytinę kalbą sudaro: Katakana (カタカナ), Hiragana (ひらがな) ir kandži (漢字).
Kandži - kiniški hieroglifai. Į Japoniją jie atkeliavo iš Kinijos. Jie vartojami kartu su katana ir hiragana. Kiekvienam Japonui privalu mokėti daugiau nei 1000 hieroglifų, nors dar yra daugiau kaip 3500 nenaudojamų.
Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįVokietija - būsimieji namai?
2011-07-26, 22:52:00
Ingrida Jotkaitė


Vakare naršydama internete pažvelgiau pro langą į naktinį Vilnių ir prisipažinsiu, užplūdo nostalgija. Karts nuo karto pravažiuojančio automobilio gausmas priminė kylančius lėktuvus, šviestuvai - nušviestus traukinių bėgius, o miesto šviesos - naktinį grįžimą iš draugo ledo ritulio treniruočių. Trumpiau tariant, prisiminiau praeitą vasarą, kurią teko praleisti Vokietijoje.
Vokietija kaip magnetas traukia gero gyvenimo ieškotojus iš įvairių šalių, o aš gavau galimybę būtent čia paviešėti. Norėdamas pažinti šalį, turi joje nors šiek tiek pagyventi, jog pajustum tikrąjį kultūros skonį bei atspalvį. Norite sužinoti kokį skonį pajutau aš? Ogi saldų ir šviesų, žinoma, su tam tikrais prieskoniais bei spalvomis.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKelionių dienoraštis:
2011-07-24, 10:25:28
Ausma Bernotaitė


Indija – kultūrinis šokas

Geriausias žodis pirmajai dienai Indijoje apibūdinti – triukšmas ir šiukšlės.

Oro uostai jau gan modernūs ir Indijoje, žmonės laisvai kalba angliškai, mielai pagelbsti. Baimė prasideda praėjus pro pasų kontrolės postą – ant sienų kabo užrašai: „Nepasitikėkite žmonėmis, kurie jums siūlosi padėti“, „Su nepažįstamais žmonėmis nevažiuokite į viešbučius“. Vos tik iškišus snapą laukan, šviesią galvą apspinta minia – taip vadinamų – autorikšų vairuotojų. Jie paslaugiai siūlo nuvežti kur tik reikia. Jei į tokią autorikšą atsisėsite iš anksto nesusitarę dėl kainos – tuo tikrai bus pasinaudota.

Baltas žmogus indams dažniausiai asocijuojasi su Amerika, o Amerika su pinigais. Tad toks dalykas kaip atpalaiduojantis pasivaikščiojimas įmanomas tik neapgyvendintose vietovesė. Tačiau ten nepatartina būti dėl uodų nešiojančių maliariją, japoniškąjį encefalitą bei keistų kirminų, kurie pro basų pėdų odą gali įlįsti į kraują ir jūsų viduriuose pridėti kiaušinių. Bet grįžkime prie miestų!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-07-20, 17:23:43
Karolis Ruzgas


Šį savaitgalį, kartu su vėtromis, prasisuko ir pirmoji Utenoje anime konvecija „Nyaaa!“. Tai renginys skirtas Japonijos kultūrai skleisti. Renginio organizatoriai – Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas – parašė šį projektą, norėdami įnešti į Utenos kultūrinį gyvenimą daugiau spalvų, bei pritraukti jaunimo į Uteną. Abu tikslai buvo pasiekti: renginio dalyviai vilkėjo labai spalvingus (dažniausiai jų pačių rankų darbo) mėgstamų personažų kostiumus, svečiai į „Nyaaa!“ atvažiavo ne tik iš Vilniaus, Kauno ar Panevežio, bet ir iš Latvijos. Visas „kosplėjus“ (angl. Cosplay – Costume + Play) prasidėjo penktadienį, nuo filmų peržiūros Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Buvo rodomi tokie, jau beveik klasika tapę anime filmai, kaip „Mano kaimynas Totoro“ ar „Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje“. Taip pat kitoje salėje rodėme vaidybinius japoniškus filmus, kuriuos renginiui paskolimo Japonijos ambasada.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-06-30, 17:19:28
Karolis Ruzgas


"Nyaaa!" PROGRAMA
Utena 2011 metai

!!!RENGINYS NEMOKAMAS!!!

ORGANIZATORIUS: Visuomeninė organizacija Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubas.

RENGINIO GLOBĖJAS: Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas

PARTNERIAI: Japonijos ambasada Lietuvoje
Neformali jaunimo grupė "JapaNatioN"
Utenos Adolfo Šapokos gimnazija
Utenos Kultūros centras

RĖMĖJAI: Utenos Rajono Savivaldybė www.utena.lt
Kavinė "Elfas"
Leidykla - spaustuvė "Indra" www.indra.lt
Internetinė parduotuvė www.japanese.lt
Dailė ir rankdarbių reikmenų parduotuvė "Pieštukai - Popieriukai" www.piestukai-popieriukai.lt
Reklamos agentūra "Anona" www.anona.lt
UAB "Balionų karaliai" www.balionai.lt
"Letraset" www.letraset.com
Šventinės atributikos parduotuvė "Smagiau"
Radijo stotis "IR" www.indrosradijas.lt/ir/
Laikraštis "Utenos apskrities žinios" www.utenoszinios.lt/
Internetinis radijas "Matrica" www.utenoszinios.lt/
Firminė saldainių parduotuvė "Rūta"
Lietuvos Go asiciacija
"Mezon" www.mezon.lt
Knygynas "Pegasas" www.pegasas.lt


Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-05-26, 20:19:04
Karolis Ruzgas


“Anime, kosplėjus (cosplay), manga, kokius dar ten japoniškus “keiksmažodžius” sakei?” – šito dažnai paklausia VO UEKK prezidentas A. Bernotas, kai kalba pasisuka apie naują, šio aktyvaus jaunimo klubo, projektą “Nyaaa!“. Manau daugelis esate matę „Drakonų kovą“, „Pokemonus“, „Digimonus“ ar galbūt netgi prisimenate vieną iš pirmesnių anime Lietuvoje „Candy Candy“. Šio stiliaus animacija abejingų nepalieka – vieniems ji patinka, kiti ją peikia. Projektas „Nyaaa“ skirtas besidomintiems anime bei manga bei Japonijos kultūra.

Projekto idėja nėra nauja Lietuvoje (o ką jau kalbėti apie likusį pasaulį), tačiau Utenoje tokio pobūdžio renginys vyks pirmą kartą. Tikimės sulaukti ne tik uteniškių, svečių iš kitų miestų, bet ir dalyvių iš kaimyninių šalių. Mintis surengti tokį renginį Utenoje kilo pagyvenus Vilniuje ir grįžus namo. Liūdna, bet kolkas Utena yra miegantis miestas, turintis labai didelį potencialą. Taigi bandysime su trenksmu pažadinti mylimą Uteną prieš jos labai gražų 750 metų jubiliejų.Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįSekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
2010-06-30, 11:19:40
Marija Šaraitė


Vasara. Ką veikti? Šio klausimo nebekėliau jau nuo pavasario. Jaučiau, reikia pinigų (noriu neapkrauti tėvų finansiniais poreikiais), tai reiškia – reikia darbo. Valio! Nusišypsojo laimė. Atsirado bendramintis ir ne šiaip koks, bet toks puikus, kad ir darbą rado, ir kelionės bilietus nupirko, ir dar pinigus iškeitė (žinoma, už viską mokėjo tėvai).

Tad baigėsi mokslai, įpusėjo birželis, laikinai atsikračiau visų atsakomybių ir išmoviau pamatyti pasaulio, įgauti patirties dirbant juodą darbą. Kur? Ogi ten, kur šimtai tūkstančių tėvynainių keliauja lobių ieškoti – į Angliją. Sėdėjau sau laisvu laiku, šypsojausi mąstydama apie pirmąsias dienas "in the home farm" ir sugalvojau papasakoti jums, kokių netikėtų siurprizų pateikė toji tarsi nuvalkiota, populiarioji šalelė.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulį"Saulės" gimnazistai viešėjo Lenkijoje
2010-06-03, 20:20:50
Jurgita Morkūnaitė


KELIONĖ. Ankstų sekmadienio rytą vienuolika "Saulės" gimnazijos mokiniai, trys mokytojai bei direktorius Valentinas Bubulis susėdo į autobusą ir išvyko į Lenkijoje esantį Dzialdovo miestą. Kelionė truko beveik aštuonias valandas. Apie antrą valandą dienos Lietuvos laiku uteniškiai pagaliau pasiekė Dzialdovo miestelį. Čia svečius sutiko keletas mokytojų, gimnazijos direktorė, o kiek vėliau gimnazistai sulaukė lenkų mokinių su šeimomis. Kiekvienas susipažino su savo naujaisiais draugais ir važiavo apžiūrėti savo naujųjų namų. Po kiek laiko visi vėl susirinkę Karalienės Jadvygos vardo Dzialdovo miesto II-oje gimnazijoje žiūrėjo filmukus apie Dzialdovą, bendravo, artimiau susipažino.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįAteities karjeros perspektyvos skatina studentus studijuoti užsienyje
2010-01-25, 13:15:03
Giedrė Rutkauskaitė


2009 m. rudenį Dream Foundation atliko apklausą tarptautiniu mastu apie studijas užsienyje. Buvo apklausti studentai, kurie susidomėję studijomis užsienyje arba kurie šiuo metu studijuoja kitoje šalyje. Apklausos tikslas buvo sužinoti, kodėl žmonės vyksta studijuoti į užsienį, kas daro įtaką jų sprendimui ir ar jie patenkinti šiuo pasirinkimu. Atsakymų įvairovė priklausė nuo konkrečios švietimo įstaigos, kurioje mokosi respondentai, nes apklausoje dalyvavo skirtingos mokymo įstaigos.

Iš viso apklausoje dalyvavo 260 žmonių iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos. 1/3 iš respondentų buvo vaikinai, 2/3 – merginos ir beveik 50 % šiuo metu studijuoja Jungtinėje Karalystėje ir Danijoje. 73 % iš respondentų studijavo bakalauro pirmame arba antrame kurse. Beveik 80 % respondentų mokėsi valstybės apmokamoje vietoje (69 %) arba už studijas mokėjo mažiau negu 2000 eurų per metus (10 %).

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįBaltijos kelias autobusu
2009-10-09, 20:46:14
Augustinas Latvėnas


Prieš dvidešimt metų, 1989-aisiais, lietuviai, latviai ir estai nutiesė gyvą 650 kilometrų grandinę, kuri vadinama Baltijos keliu. Manęs, kaip ir visų kitų mokinių dar nebuvo, tačiau Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojai puikiai prisimena tą dieną. Ši data turbūt ir paskatino bibliotekos vedėją Vidą Gudelienę suorganizuoti kelionę Baltijos keliu, jo dvidešimtmečiui paminėti. Į ekskursiją vyko 12 mokytojų ir beveik 60 mokinių. Mūsų tikslas - susipažinti su kaimyninėmis šalimis, jų kultūra bei gamtos grožybėmis, aplankant Saremos salą, Taliną, Piarnu miestą ir Rygą.

Pirmoji diena. Išvykome ankstų penktadienio rytą, tiesiai į Saremų salas. Tiesa, prie kelto teko nemažai palaukti, kadangi užsieniečiams, o gal tik konkrečiai mums, skyrė lėčiausiai judančią eilę. Nors pro langą matėme ne vieną autobusą pravažiuojantį, tačiau mums teko palaukti. Persikėlę į salas, vykome į Kuresares kalavijuočių pilį. Jos viduje įrengtas muziejus, lauke buvo galima pažiūrėti ar įsigyti ką tik nužiestus puodus, arba tik ką išlydytus metalo gaminius, nuo pakabuko raktams iki kalavijo. Po to vykome prie jūros, taip pat apžiūrėjome vėjo malūnus, buvome prie natūralaus gamtos reiškinio – kraterio, kurio viduje ežeras. Sutemus pajudėjome kelto link. Naktį praleidome Taline, "Nord Hostel" viešbutyje.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNykščiu per Europą
2009-09-17, 19:48:51
Ausma Bernotaitė


Vasara baigėsi – pats metas apsvarstyti, įvertinti ir susumuoti įspūdžius. Manajam potyrių krepšely – ilga, pusantro mėnesio trukusi kelionė per Europą, kurios metu net tris kartus miegojau lovoje.

Pasiruošimui reikėjo nedaug: vieno draugo, didelės kuprinės, minimalaus kiekio drabužių ir neišvengiamai reikalingų daiktų. Visa tai sudėjus pavyko sukurti pora turistų-tranzuotojų. Turistų hierarchijoje jie – vieni iš paprasčiausių. Truputį aukščiau – turistai-"interreileriai", kurie miega mokamose stovyklavietėse ir netgi turi, kur reguliariai nusiprausti. Turiu baigti apie turistų hierarchiją, nes piniginė pradėjo nenumaldomai triukšmauti.

Taigi, visi išvardinti daiktai ir benamiška kelionė – jūsų. Mane suviliojo. Išvažiuoti iš tėvynės teko lietui lyjant. Pirmas tikslas – nuo Antalgės nusigauti iki Kauno. Na, lietus ne itin geras tranzuotojų bičiulis, tačiau ką padarysi. Pasivaikščiojom truputį laikinosios sostinės link, krapnojimas liovėsi, ir netrukus sustojo pirmasis ir visuomet dieviškiausias vairuotojas, kuris apturėjo didelę garbę pradėti mūsų kelionę. Kaunas – Lenkija.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįLietuvos gyventojai kviečiami megzti šiltas kepures Afganistano vaikams
2009-08-17, 21:57:22
Violeta Develienė


Lietuvos Caritas ir Lietuvos Kariuomenės 10-oji provincijos atstatymo grupė organizuoja akciją "Šiltos kepurės Afganistano vaikams" ir kviečia Lietuvos gyventojus numegzti nors po vieną šiltą žieminę kepurę Afganistano Goro provincijoje gyvenantiems vaikams.

Lietuvos vadovaujamos Provincijos atstatymo grupės - trumpiau dar vadinamos PAG - savo misiją Afganistane pradėjo dar 2005 m. birželio mėnesį. Šių metų lapkričio mėnesį išvyksianti grupė - jau 10-oji pamaina, kurios pagrindinis tikslas - padėti Afganistano valdžiai užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas atkurti provinciją, sugriautą ilgą laiką trukusių karinių veiksmų.

Misijos metu yra siekiama palaikyti draugiškus santykius su Goro provincijos moksleiviais ir mokytojais. Šiuo metu situacija Afganistano, ir ypač Goro provincijos, mokyklose yra labai sudėtinga – didesnė dalis mokyklų neturi pastatų, trūksta kvalifikuotų mokytojų, moksleiviai nėra aprūpinti mokyklinėmis priemonėmis, daugelis vaikų neturi šiltų drabužių. Nors mokyklas lanko tik 130 tūkst. vaikų, tačiau per dieną viena kėde pasidalina net 43 mokiniai. Šiuo metu Goro provincijoje veikia apie 600 mokyklų, tačiau tik pusšimtis iš jų yra įsikūrę pastatuose, likusios pamokas rengia tarptautinės bendruomenės padovanotose palapinėse arba atvirame lauke.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįIlga savaitė Kambodžoje
2009-07-23, 17:07:46
Mindaugas BudreikaAngkor Wat šventyklų kompleksas
Kambodžai pašvęsta savaitė prasidėjo ketvirtadienį, tačiau šis faktas niekaip neįtakojo, baisiausios Azijos sienos titulą gavusios, korumpuotų Aranyaprathet sienos pareigūnų nuotaikos. O taip! Tapau dar vienu kvailu baltaveidžiu...

Pirmasis, bei daugumai vienintelis kelionės taškas pažymėtas ir mano žemėlapyje – Siem Reap. Tai antras pagal dydį miestas Kambodžoje. Pats miestas nėra labai garsus ir yra tik pastogė atvykėliams. Kambodžos pinigų kalimo mašina yra nutolusi apie 7 kilometrus į šiaurę ir yra žinoma kaip Angkor Wat. Angkor Wat yra šventyklų kompleksas ir kartu XII amžiuje pastatytas didžiausias religinės paskirties pastatas pasaulyje kasmet sutraukiantis milijonus žioplių, bei paploninantis kiekvieno iš jų pinigines tarp 20 ir 40 USD.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulį"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
2009-06-18, 22:15:15
Eglė Daugsevičiūtė


"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas" (Oswiecim - my town, Your discovery). Tai tarptautinio projekto šūkis, skambėjęs Lenkijos mieste, Osvencime. Šio projekto metu bendradarbiavo smalsus bei aktyvus Lietuvos ir Lenkijos jaunimas.Birželio 1-6 dienomis Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas (UEKK) subūręs 15-os aktyvių žmonių komandą (8 mergaitės, 5 berniukai bei 2 mokytojai) vyko į Lenkiją vykdyti tarptautinio projekto, kurio pagrindinis tikslas buvo plėsti žodyną, susipažinti su naujais žmonėmis ir jų gyvenamąją aplinka, mokytis dirbti drauge.Kelionė į Lenkijos miestą Osvencimą, kuris yra įsikūręs netoli Slovakijos ir Čekijos sienos, truko net 15 valandų! Osvencime mūsų jau laukė projekto dalyviai iš Lenkijos (sudėtis tokia pati kaip ir lietuvių).Išmaišę pusę Lietuvos, pervažiavę išilgai Lenkiją jau pirmą dieną projekto dalyviai kibo prie darbo. Pasiskirstę grupėmis interaktyvusis jaunimas dėstė savo lūkesčius ir siūlė idėjas, kaip šį projektą galima tobulinti bei padaryti patrauklesnį ir įdomesnį įvairių šalių jaunimui. Darbuose atsispindėjo potencialios idėjos tolesniam projekto tobulinimui.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįAutostopu po Baltoskandiją
2008-11-03, 19:59:45
Indrė Petronytė


Pasaulyje yra trijų tipų žmonės. Na, tikriausiai ir daugiau, bet norėčiau išskirti būtent tris. Pirmieji – tai mėgstantys visiškai ramų ir patogų gyvenimą – "lėtą, tylų ir be aštrių kampų" (taip taikliai jį apibūdino norvegų rašytojas L. S. Christensen). Antrieji taip pat mėgaujasi ramybe, bet nedidelis nuotykis ar bent smulkus nukrypimas nuo įprasto kelio jų smarkiai netrikdo, "neišverčia" gyvenimo į bloga, netgi įkvepia juos. Ir tretieji – jie man labiausiai patinka – tai žmonės, kurie tikisi iš gyvenimo daugybės nuotykių, iššūkių, pasistengia, kad taip nutiktų, ir nesibodi jokių nepatogumų.

Mūsų gimnazijos abiturientas, gamtininkas Vidas Ambrazevičius, – toks žmogus. Paskutinis jo paties sau padovanotas nuotykis tai patvirtina. Apie jį ir papasakosiu.

Idėja nukeliauti į Suomiją Vidui kilo prieš metus - planavo su trimis draugais važiuoti automobiliu, bet mintis pasiliko tik Vido galvoje: "Pradėjau ieškoti bendraminčių, bet tokių neatsirado, beveik neatsirado. Vieni negalėjo, kitų neleido ar šiaip laukė. O aš laukti nenorėjau – norėjau pamatyti baltąsias naktis." Ne kartą jis man pasakojo, kad svajoja nukakti iki Poliarinio rato, pamatyti suomišką gamtą. Netrukus Vidas atrado naują, plačių galimybių ir tuščios piniginės keliavimo būdą – važiavimą autostopu. Taigi šiuo metodu jis ir iškeliavo į Suomiją šių metų vasarą, liepos mėnesį: "Net nežinojau ar pavyks grandiozinis planas, nes nebuvau dar to daręs. Norėjau pažiūrėti, kaip seksis vienam keliauti, gyventi savarankiškai. Prieš kelionę sudariau daiktų sąrašą (didelis išėjo), apgalvojau, kas man galėtų nutikti. Viską panaudojau – tik vieną dalyką pamiršau, kurio tikrai trūko, – druską. Dešrelės be druskos – nelabai skanu, bet gerai."

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKeliauti su fantazija
2008-10-06, 20:49:10
Ausma Bernotaitė


Gyventi nuobodu pasidaro tik tuomet, kai nebeleidžiame sau svajoti. Ar atrodo nerealu nuvažiuoti savaitgalį praleisti Nidoje ir sumokėti 4,7Lt? Arba turint tris laisvas dienas autostopu nukeliauti 1000km maršrutu Utena-Kaunas-Ryga-Daugavpils-Utena? Na, turiu pasakyti, jog tai ne tik įmanoma, bet ir neįtikėtinai smagu bei įsimintina.

Tiesą sakant, autostopas tokia pat užkrečiama liga kaip motociklai, lošimas ar alus. Pagavus "kablį" sunku sustoti. Nė nebesinori sustoti. Žinoma, viskas prasidėjo nuo kuklių kelionių į Vilnių ir atgal. Paskui su draugu suplanavome nutranzuoti į Nidą. Labai kruopščiai viską planavome, bet nepatyrimas padarė savo ir nutranzavus iki Kauno reikėjo eiti 5 km pėsčiomis į kitą miesto galą. Nežinojome, kurioje vietoje tranzuoti, bet vienas geras žmogus, važiavęs į Rygą, mūsų pasigailėjo ir įsisodino į automobilį. Pasiūlė arba pavežėti 20 km Klaipėdos link, arba į Rygą. Tikriausiai istorijos pabaiga aiški.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįIranui branduolinį ginklą padėjo (pasi)gaminti… CŽV?
2008-07-30, 19:21:41
Saulius Socius


Turbūt mažai tėra konspiracijos teorijų, kuriose vienu ar kitu būdu nefigūruotų JAV Centrinė žvalgybos valdyba – pradedant totaliniu amerikiečių sekimu ir baigiant New World Order įgyvendinimo strategijos kūrimu. Dalis šių teorijų vėliau (pavyzdžiui, po kelių dešimčių metų paviešinus buvusius įslaptintus dokumentus) pasitvirtina, dalis taip ir lieka teorijomis.

Staigiai peršokant prie kitos temos – kalbant apie Artimųjų Rytų regioną, skeptiškesniems stebėtojams dažnai gali iškilti klausimas, dėl kokių priežasčių JAV gana stipriai, galima sakyti, beatodairiškai, palaiko Izraelį. Lobistų įtaka, geopolitiniai interesai ar kas kita – tokių paaiškinimų galima surasti daug; tačiau bet kuriuo atveju, rezultatas yra vienas – Izraelis yra bene geriausias JAV sąjungininkas šiame regione. Atitinkamai galima nesunkiai atspėti, kaip JAV turėtų reaguoti į netolimo Izraelio kaimyno, Irano Islamo Respublikos, prezidento Machmudo Ahmadinedžado pareiškimus apie tai, jog, pavyzdžiui, Izraelį "reikia nušluoti nuo žemės paviršiaus". Į tokių pareiškimų kokteilį dar įmaišius Iranui metamus įtarimus bandant sukurti branduolinį ginklą, pesimistai greičiausiai jau imtųsi prognozuoti, jog kitas JAV "karo prieš terorizmą" taikinys ir bus ši šalis.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįLaiminga svetur
2008-07-17, 18:51:05
Sandra Marcinkevičiūtė


Kiekvienais metais, vis daugiau jaunų žmonių ryžtasi palikti gimtąją šalį ir ieškoti laimės svetur.Vieni renkasi švediją, kiti Australiją, Angliją ar Airiją. Man taip pat teko pabūvoti keletoje iš jų. šįkart pasirinkau Norvegiją.

Kokios aplinkybės verčia keliauti? Vieni keliauja vedami smalsumo, nori pasisemti žinių, patirti įspūdžių, ar pailsėti. Bet daugelis vyksta su tikslu. Tikslu užsidirbti pinigų ateičiai, ar trokštamam daiktui įsigyti. Aš taip pat esu iš jų daugumos, atvaziavusi cia dirbti.

Norvegai svetimtaučiais nelinkę labai pasitikėti, ypač jei nemoki jų kalbos.
Tačiau mane sutiko labai šiltai. Bendraujame visiems bendra anglų kalba. Mane įdarbino viena norvegų firma "Mosvold Drift", užsiimanti aplinkosauga ir jos tvarkymu. šios firmos vadovas- Lietuvos garbes konsulas, uz pagalbą Lietuvos ekonomikai nusipelnęs žmogus. Gal del tos priežasties sutiko bendradarbiauti su mūsų šalies piliečiais ir davė galimybę pelnyti jų pasitikėjimą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKodėl kitur žolė žalesnė ir dangus mėlynesnis
2008-04-27, 21:38:01
Vaidas Mičiūda


Visaip galvojau nuo ko pradėti straipsnį, bet supratau, kad nuo prisistatyto išsisukti nepavyks. Taigi esu Vaidas. Prieš pora metų baigiau šapokynę (kaip man nepatinka šitoks pavadinimas), dabar studijuoju Vilniaus Universitete, Matematikos ir Informatikos Fakultete, Programų Sistemų specialybę (jeigu trumpiau - VU MIF PS). Nuo mažų dienų esu programuotojas, tai, matyt, jau įaugę į mano kraują, nuo to nepabėgsiu. Kol neįsijaučiau - iškart sakau, kad iš manęs rašytojas prastas (p. Baura gali patvirtinti), taigi aukštojo rašybos pilotažo nesitikėkite.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįTarp Afrikos ir Lietuvos...
2008-01-31, 14:24:13
Gintarė Sabakonytė


Kiekviena tauta turi savo tradicijas. Vilioja neįprasti valgiai, švenčių papročiai... Ir, rodos, keista, kaip "kiti" jų nepamiršta. Būtų puiku, jei ir Lietuvos piliečiai, užuot šventę "helovyną", prisimintų, kad per šv. Kalėdas puošiama eglutė, o ne bet koks spygliuotis medis ar "Maximos" lentynos. Tampa normalu ant velykinio stalo dėti "kinderius", kur turėtų būti tradiciniai margučiai. Ar tai tas pats?..

Komentarai [ 97 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįŽmogaus savijauta svetur
2008-01-19, 12:44:18
Ausma Bernotaitė


Kalbos apie emigraciją dažniausiai apsiriboja sausais skaičiais, procentais, kartais pamąstymais apie įtaką šalies ekonomikai. Emigrantai kartais teisiami, kartais juos stengiamasi pateisinti. Bet prisiminkime, jog didžiausia dalis žmonių į užsienį išvyksta ne laimės, o pinigų ieškoti. O kaipgi, manote, jaučiasi žmogus, neturintis galimybių Lietuvoje gerai užsidirbti, kai jo statusą tėvynės atžvilgiu bando įtvirtinti Lietuvoje pasilikusieji?

Didžiąją daugumą emigravusiųjų sudaro žmonės, Lietuvoje gyvenę iš labai mažų atlyginimų ir sunkiai vertęsi. Išvažiavę į ekonomiškai stiprią šalį ir gavę kad ir visai paprastą fizinį, bet pastovų darbelį, žmonės pasijaučia laisviau. Jie neprivalo dirbti labai ilgų valandų, kad galėtų padengti pragyvenimo išlaidas ir leistų sau papramogauti ar nusipirkti kokį nors norimą daiktą. Taupymo procesas dažnai vyksta penkis ar daugiau kartų greičiau nei Lietuvoje. Taigi visai suprantama, jog ne retai atsitinka taip, jog žmogus, atvažiavęs turėdamas tikslą susitaupyti tam tikrą pinigų sumą ir grįžti į tėvynę, susižavi tuo, jog kiekvienas, net dirbantis intelektualinių įgūdžių nereikalaujantį darbą, sugeba pasijusti lygiu visiems žeme vaikščiojantiems.

Komentarai [ 77 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos