• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaFestivalyje „Velnio akmuo“ – norvegų sunkiosios scenos pasididžiavimas „Kampfar“
2012-04-03, 14:33:22


Vienas didžiausių alternatyviosios muzikos festivalių Baltijos šalyse „Velnio akmuo“, vyksiantis liepos 12 – 15 dienomis Anykščiuose, bei Norvegijos Karalystės ambasada pristato vieną reikšmingiausių renginio svečių. Tai jau beveik dvidešimt metų gyvuojantis norvegų sunkiosios scenos pasididžiavimas „Kampfar“.Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaFestivalyje „Velnio akmuo“ skambės autentiškas Heavy metalas
2012-03-30, 9:55:37


Liepos 12-15 dienomis Anykščiuose jau ketvirtus metus vyksiantis festivalis „Velnio akmuo“ pristato naujos tradicinio Heavy metalo bangos atstovus „Enforcer“. Tai – švedų muzikanto Olof Wikstrand prieš aštuonerius metus įkurtas solo projektas, netrukus išsivystęs į grupę ir šiandien besipuikuojantis jau dviem puikiai pavykusiais pilnametražiais albumais bei sparčiai augančia sėkme.Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MuzikaGytis Paškevičius: „Žmones į Dangų pasiima tik su vaikiška širdim“
2011-11-15, 6:35:47
Evelina Baltuškaitė


Kai ištari žodį „vaikystė“, kiekvienam mūsų kyla gausybė vaizdinių. Prisiminame prie ežero leistas vasaras, pačių skaniausių ledų skonį, žvilgtelime į visam gyvenimui per vaikišką neapdairumą likusias žymes... Apie vaikystę, šypseną sukeliančius prisiminimus,  gyvenimo, kuris bėgo beveik prieš 50 metų spalvas kalbamės su atlikėju, muzikos ir tekstų autoriumi Gyčiu Paškevičiumi.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MuzikaTebūnie naktis!
2011-11-13, 8:22:44
Neringa Šiožinytė


Kiekvienais metais birželio mėnesį, nuo 2007m., vykstantis kultūros renginys Vilniaus miesto gatvėse suburia vis daugiau jaunimo. Ir dėl visai aiškių priežasčių:
1. Visi renginiai yra nemokami;
2. Renginiai prasideda naktį ir baigiasi paryčiais;
3. Prie įvairių kultūros renginių prisideda naktiniai klubai, kurių įėjimai nemokami, taip pat terasos su geriausiais Lietuvos Dj'ais.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaKas yra muzika?
2011-10-23, 14:48:14
Adelė Rakauskaitė


Vieniems muzika yra fonas skambantis darant namų darbus, kitiems laisvalaikio praleidimo būdas, o tretiem - kančia.
Tikriausiai paklausite kodėl? Atsakymas pasirodys paprastesnis nei jums atrodo.
Įsivaizduokite šią situaciją - jums 8 metai. Manote, kad esate labai dideli ir viską sugebate. Kadangi jau esate truputį paaugę tėvai LIEPIA rinktis ką veiksi po pamokų. Pusė vaikų atsako jog nori dainuoti ar groti. Nieko nelaukę laimingi tėveliai vaikus nuveda į atranką, kurios metu tikrinami vaikų gabumai muzikai.
Rugsėjo mėnesį prasideda darbas - natų pažinimo džiaugsmas, mažų pirštukų deliojimas klaviatūroje, pirmi kūriniai, solfedžio diktantai. Ateina taip visų lauktas gegužės mėnuo, kai oras geras ir mokslo metai jau baigiasi, tačiau tai nevisai ramus laikotarpis, juk artėja egzaminai!
2 mokslo metai muzikos mokykloje - Rugėjo mėnuo. Mokytojų erzinimo laikotarpis. Paklausite kodėl? Isivaizduokite į vieną pamoką subėbga 6 - 7 mokiniai, kuriems reikia duoti nors 1 kūrinį. Jūs sakysite, o kas čia sunkaus? Juk paduodi pirmą į galvą šovusį kūrinį ir baigtas kriukis. Tačiau, viskas yra daug sudėtingiau - mokytojas kūrinius renka kiekvienam individualiai, pagal jo sugebėjimus ir norus. Artėja gruodžio mėnuo, o su juo ir pirmo pusmečio egzaminai. Po to, viskas kartojasi.
Pusė vaikų po ketvirtos klasės baigia muzikanto karjerą ir tikrąja to žodžio prasme pabėga į laisvę.
Lieka stipriausi ir užsispyrę žmogučiai. Pagaliau, ateina aštunta klasė, kai nebėra nei solfėdžio, nei muzikos istorijos pamokų, nes jų valstybinius egzaminus išsilaiko 7 klasėje. Aštuntokams artėja svarbiausi specialybių egzaminai. Labai labai rėtai pasitaiko tokių atvėjų kai mokinys neišlaiko.
Gegužės 31d. pati linksmiausia diena per mokslo metus, nes kaip tik tą dieną yra teikiami diplomai, baigusiems muzikos mokyklą abiturientas.
Pati dabar esu septintokė ir tikrai nelaukiu nei vieno egzamino, bet žinau, kad be jų negausiu to popieriuko, kurį vadiname diplomu.
Galime daryti išvadą, kad muzikos mokykla tikrai nėra baubas, kurio reikia bijoti. Tereikia trupučio kantrybės ir užsispyrimo, kad ją baigtum, o ne pabėgtum. :)

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaMuzikos mokykla
2011-10-17, 8:51:27
Gerda Pinkevičiūtė


Muzikos mokykla - mokiniams besimokantiems šioje mokykloje tai beveik kaip antrieji namai. Aš tikrai galiu tai patvirtinti, nes prieš metus baigiau muzikos mokyklą ir vis dar kiekvieną savaitę ten nueinu. Aplankau mokytojus, dar vis dainuoju muzikos mokyklos jaunių chore ir kartą per savaitę pas savo mylimiausią mokytoją groju pianinu. Visi mokytojai, mokyklos darbuotojai tampa tikrais draugais į kuriuos gali kreptis, kai tik tau reikia pagalbos. Be to, tai labai geras būdas turiningai praleisti laisvalaikį. Kai pradedi lankyti muzikos mokyklą lieka mažiau laiko su kokia nors "chebra" sėdėti pušinėlyje ir vartoti alkoholį, cigaretes ar kokias nors kitas svaiginančias medžiagas, kurios kenkia sveikatai.
Muzikos mokykloje tikrai neliksi vienas, nes rasi savo bendraminčių, kurie turės tokius pačius pomėgius kaip ir tu. Galbūt jūs tapsite geriausiais draugais ir kartu leisite laisvalaikį? Galbūt jūs turėsite nepaprastų, dar neatskleistų muzikinių talentų ir kartu sukursite kokį nors legendinį kūrinį, kurį su malonumu dainuos visa muzikos mokyklą ir dėl to jūs tapsite labai populiarus? O galų gale gal kas nors apie jus parašys nepaprastą straipsnį, kurį išspauzdins Utenos laikraštyje ir apie jus sužinos visi Utenos žmonės? Nejaugi gali praleisti tokį gyvenimo tau suteiktą šansą? Manau, kad ne, todėl siūlau rinktis muzikos mokyklą. Pasiūlyk ją lankyti savo jaunesniam broliukui arba sesutei. Gal po daugelio metų jis taps fortepiono virtuozas arba žymiausias Lietuvos solistas?

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MuzikaAš Rokas, Rebel Rokas
2010-08-06, 9:19:23
"Iniciatyvų klubas"


Kodėl tau verta su manimi susipažinti? Nes aš – "Rebel Rock 2010" – esu subrendęs, didelio masto, jubiliejinis jaunimo iniciatyvų projektas. Šiais metais aš – ypatingas. Dirbu trimis veiklos kryptimis: jaunimo savanorių mokymo bei jų įgytų žinių taikymo festivalio organizavimui, roko muzikantų bei visuomenės diskusijų su Lietuvos kultūros atstovais ir paties festivalio.

Mano istorija prasidėjo 2005-aisiais metais, kai Utenoje kilo nesuvaldoma "Maištingojo Roko" banga, kurios atgarsiai pasiekė net tolimiausius šalies kampelius. Iš visos Lietuvos suvažiavusios jaunimo roko grupės sukėlė perversmą Utenos kultūriniame gyvenime, paskatino naujų muzikos kolektyvų atsiradimą visoje respublikoje. Šių įvykių bei nenumaldomos roko paklausos dėka gimiau aš – gerai žinomas, kasmetinis muzikos festivalis "Rebel Rock". Nuo to laiko ne kartą keitėsi mano organizatorių būrys, tačiau pats augau ir tobulėjau.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

MuzikaSkambėjo Vilnius. Skambėjo bene visa Lietuva. O Utena?
2010-05-10, 20:24:12
Agnė Ivanauskaitė


Saulėtą gegužės pirmąją dieną vykusioje Gatvės muzikos dienoje sostinė bei kiti 43 Lietuvos miestai skambėjo nuo įvairaus stiliaus muzikos garsų. Vilniaus gatvėse buvo galima klausytis kokios tik nori muzikos nuo roko, metalo ar elektroninių garsų iki klasikos ar tautinių dainų. Kiekvienas galėjo atrasti savo mylimos muzikos kampelį.

Nuo vidurdienio sostinėje prasidėjo tikrasis gatvių skambesys. Dainininkų, muzikantų, grojančių įvairiais muzikos instrumentais, buvo apstu visose senamiesčio gatvėse. Žmones linksmino skirtingi muzikantai. Daugiausiai jų susirinko Pilies gatvėje. Čia buvo girdimi fleitų, smuikų, būgnų būgnelių, akordeonų, metalafono garsai. Pora vaikų praeivius linksmino grodami tiesiog valgomaisiais šaukštais, o senyvesnio amžiaus žmonės į rankas buvo paėmę armonikas.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaUtenos senosios muzikos ansamblis "Vox animæ"
2010-02-05, 22:12:58
Violeta Develienė


2009 metais UTENOS SENOSIOS MUZIKOS ANSAMBLIS "Vox animæ" muzikos gerbėjams paruošė išskirtinį XX - XXI a. dainų repertuarą ir mielai koncertuoja Lietuvos ir užsienio bažnyčiose, dvaruose, koncertų salėse. Dalyvauja įvairiuose festivaliuose, renginiuose, šventėse, seminaruose. Ansamblyje dainuoja muzikos mokyklos choro UTREMIO nariai, taip pat šia muzika besidomintys moksleiviai, studentai, muzikos mokyklą baigusieji, profesionalai iš kitų Lietuvos miestų. Vienas ansamblio narys - Romos Katalikų Bažnyčios kunigas Andrius Šukys. Vadovė - Virginija Šeduikienė, Utenos muzikos mokyklos mokytoja metodininkė.

Ansamblio istorija
Senosios muzikos ansamblis "Vox animæ" įkurtas 2003-ųjų metų pavasarį Utenos muzikos mokykloje. Kolektyvo formavimasis prasidėjo po Utenoje įvykusio tarptautinio senosios muzikos seminaro ir koncertų ciklo. Buvo užmegztas glaudus bendradarbiavimas su Senosios muzikos ansambliu iš Vilniaus "Giesmių tarnai". Kartu parengtos muzikinės programos ir pristatytos Utenos apskrityje, festivalyje "Banchetto musicale".

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaWhat's up?
2009-11-03, 22:05:02
Aurelija Jovaišaitė


Girdėjau, draugeli, kad nežinai, kas šiuo metu yra ant bangos! Jeigu ką, tai visiems atsibodusi Zvonkė su pseudo gyvais koncertais niekada ir nebuvo madinga, visokiausias akademijas per TV žiūrėti taip pat linksma kaip megzti kojines su keturiais virbalais. Greičiausiai tavo radijas jau seniai pakeitęs spalvą nuo dulkių, gal net pamiršai, kad jį turi namie? Dar nenuvertink, nes naujam gyvenimui jį prikelti verta vien dėl to, kad Utena dabar irgi gali klausytis "ZIP FM"!

"Labas, Utena, kaip mus girdit?". Būtent taip spalio 22d. pasisveikino radijo stoties "ZIP FM" didžėjai eteryje, testuodami šviežiai įjungtus siųstuvus Utenoje. Pagaliau ir mūsų maldos išgirstos, nes juos girdim puikiai! Kūl, ar ne?

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MuzikaMaištingas Rokas beldžiasi...
2009-09-06, 21:04:54
Ovidijus Stauskas


Per apsiniaukusį dangų ir nerimstantį lietų pasibeldė rugsėjo 5-oji diena. Slogios nuotaikos nė pėdsako! Tokį niūrų šeštadienį Uteną okupavo vienos nakties festivalis – konkursas "Rebel Rock 2009". Visiems užsimiršusiems arba ničnieko nenutuokiantiems primename, jog šis projektas gyvuoja jau nuo 2004 metų ir yra skirtas tik mokyklinio amžiaus roko atlikėjams bei mylėtojams. Taigi, puiki proga jaunimui parodyti muzikinius sugebėjimus sugrįžo į Uteną.

Nors klubo "DisPar" durys buvo atvertos 18.30 val, žiūrovai, ištroškę čaižių gitarų skambesio, šmirinėti aplink ėmė gerokai anksčiau. Vieni aptarinėjo būsimą koncertą, kiti vaišinosi ugniniu vandenėliu ir dalijosi su jaunųjų grupių nariais. Juk būtina padrąsinti maištingas sielas!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaRoko Naktys 2009
2009-08-12, 18:56:42
Indrė Urbonaitė


Roko naktys baigėsi, bet himnas tebeūžia galvoje. Ir kaip jo neišmoksi, kai taip dažnai girdi... :)

Pirmieji pasirodymai vyko jaunimo scenoje, kuri buvo pastatyta naujiems talentams, šviežioms grupėms pagarsinti. Kaip ir dauguma (visi) nesupratau, ką ten veikė reperiai... O geriausiai įsiminė vietinė grupė Typoshytaka su "tualetas niekuo dėtas" ir nuogu bosistu... :) Didelio palaikymo didžiojoje scenoje sulaukė Siela, Rebelheart'ai kažkaip nuvylė, nesiklausė ir net visų prašomi "Ilgo kelio" nesugrojo. Soul Stealer paliko neblogą įspūdį, man patiko. (Beje, kitą dieną mačiau, kaip Milius maudėsi.) Po jų sceną perėmė Rojaus Tūzai, kurią paskui užleido mano labiausiai lauktiems Korpiklaani. Kadangi labiausiai laukti, tai ir suėjo geriausiai. Mačiau, kaip apsauginis juokėsi iš mūsų headbang'o. O pasekmes jaučiu dar ir dabar. Paskutinės grupės Suicide Djs paklausiau iš toli. "Stebuklingas šeškas" ir ten gerai skambėjo. Bet naktis tuo nesibaigė. Dar laukė filmas apie Metallica...

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaSkautų dainos konkursas
2009-03-15, 21:02:17
"Utenos jaunimo" redakcija


Sausio 24 dieną Kauno technologijos universitete jau dešimtą kartą vyko vyriausio skautininko Felikso Šakalio atminimui skirtas skautų dainos konkursas.

Kad patektų į respublikinį konkursą, skautai 2008 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais varžėsi atrankiniuose turuose kraštuose. Skautai turėjo išmokti 3 dainas: Skautų himną, liaudies dainą, kurioje būtų žodžiai "sesė" arba "brolis", ir laisvai pasirinktą dainą. Atrankinio turo žiuri atrinko ne tik kraštuose geriausiai pasirodžiusius skautus, bet ir išrinko dainas, kurios skambės Kaune. Šiais metais Utenos kraštui atstovavo Utenos tunto "Saulės" gimnazijos patyrusi skautė Monika Repečkaitė. Jai gitara akomponavo Utenos tunto Utenio draugovės patyręs skautas Andrius Vielavičius. Monika atliko lietuvių liaudies dainą "Saulala raudona" ir... laimėjo II vietą tarp patyrusių skautų solistų. Sveikiname!

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaPikantiškoji "Arbata"
2009-03-04, 19:26:33
Marija Šaraitė


Jei manai, kad šis straipsnis yra apie geriamą arbatą, – tu klysti. Jei dar nesi girdėjęs, žinok, kad Lietuvoje žodis "arbata" turi ir kitą reikšmę. "Arbata" – tai penkių fantastiškų, originalių ir ypač smagių vyrukų grupė, kuri per aštuonerius veiklos metus išleido du savo kūrybos albumus. Be galo džiugu, kad kompanija naujojo albumo "Molekulių džiaugsmui" pristatymo koncertui pasirinko Uteną. Vos sužinojusi, jog vasario dvidešimt septintą mūsų klube "Dispar" skambės kaip visada gyvai atliekamos "Arbatos" dainos, susisiekiau su grupės vadovu ir vokalistu Andriumi (dar kitaip Zala). Be jokių sunkumų susitarėme dėl interviu, mat jis, kaip ir maniau, yra labai paprastas žmogus. Penktadienio vakarą, prieš "Arbatos" koncertą, Zala pasitiko mane nuoširdžiai šypsodamasis.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MuzikaGrupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
2009-01-16, 21:29:01
Ausma Bernotaitė


Praėjusį penktadienį, sausio 9-tą dieną, klube "Dis Par" vėl įvyko koncertas. Šįkart įvykio kaltininkė – grupė "UGRG". Jos nariai panoro surengti savo ir draugų koncertą. Kaip tarė, taip padarė: susitarė dėl patalpų, laiko, iš Seimo nario Edmundo Pupinio gavo paramos plakatams išspausdinti ir štai – koncertas įvyko. Ypač aktyviai prie organizavimo prisidėjo neseniai prie Užpalių grupės prisijungusi vokalistė Miglė Petronytė iš Utenos.

Ji pasikvietė dvi grupes iš Zarasų - "T&T", atliekančius hip-hop’ą, ir punk-rokerius "Typoshytaka". Su abiem grupėmis "UGRG" susipažino ir susidraugavo įvairiuose festivaliuose.

Su "T&T" Ignalinoje vykusiame festivalyje jie kūrė net bendrą dainą. Matyt, kūrybinis procesas labai suartina, nes jų ryšiai nenutrūksta iki šiol. Ši grupė, kaip ir pati "UGRG", gyvuoja jau trečius metus. Jie susikūrė norėdami sukurti autorinę dainą konkursui "Undinėlių daina". To padaryti nespėjo, bet grupė pasiliko iki kitų metų. O tuomet jau nebedelsė, sudalyvavo konkurse ir gavo labai garbingą geriausios festivalio grupės apdovanojimą. Dabar du vaikinai (trečiąjį pametė tarp skirtingų požiūrių) jau yra išvažinėję kone visą Lietuvą. Jiems vis dar patinka muzika, kurią kuria, tad atrodo, jog tai nebus paskutinis kartas, kai juos matėme Utenoje.

Komentarai [ 17 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Muzika"Nebūk abejingas!"
2008-12-27, 16:49:56
Ovidijus Stauskas


Gruodžio 19 dieną, penktadienį, kultūros centro "Taurapilis" salėje įvyko labdaros koncertas "Nebūk abejingas". Renginys buvo skirtas paremti dvi mažametes sesutes, turinčias negalią. Tą vakarą sceną okupavo kaip ant mielių populiarėjantis "Padvalas", jaunoji pianino virtuozė Ugnė Malinauskaitė, tikrai uteniškių pamilti "UGRG" ir konkurso "Coca – Cola Soundwave 2008" nugalėjotai "Sweetsalt". Nagi, pasižiūrim kaip ten viskas buvo...

"Nebūk abejingas" įžanga labai priminė festivalį "Tavo laikas". Į salę po truputį rinkosi įvairiausių subkultūrų atstovai (forsai neaptikti, ura!), o pirmosios grupės pasirodymas tradiciškai vėlavo. Foną iš paskutinių jėgų stengėsi užpildyti "technūūūškė". Vieniems tai labai tiko ir patiko, tačiau kita publikos dalis nekantriai laukė rėksmingojo "Padvalo" pasirodymo. It‘s about time!

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaIš širdies į širdį - su "Atika"
2008-11-18, 19:02:15
Valentina Kovalenko


"Atika" atvyksta į Uteną! Aaaa! Kokiais tik jaustukais ne(iš)reikšdavau savo džiaugsmo. Su nekantrumu vis laukdavau tos dienos, kada pagaliau galėsiu juos išgirsti gyvai. Svarsčiau, ar daug žmonių ateis pasiklausyti muzikos. Nerimavau, kad tik nebūtų taip, jog susirinks tik "chebrytė" su alaus buteliais, pradės "stumti" laiką ir gyvas garsas liks tik fonas. Klydau. Ir labai tuo džiaugiuosi. Visų pirma koncertas buvo suorganizuotas puikiai: iš pradžių lėtos arba mažiau žinomos dainos, paskui 5 minučių pertrauka (tokiu būdu galima sužinoti, kas iš esančiųjų rūko), o tuomet... atliekami hitai ir dainos, kurios "veža". Buvau susitarusi su Dariumi ("Atikos" vokalistu) po koncerto trumpai pasikalbėti, bet jis taip greitai pabėgo, kad man teko vytis. Užkalbinau kitą grupės narį, pagaliau bendromis jėgomis pavyko jį pagauti. Jaukiai susirinkę mažyčiame kambarėlyje pradėjome pokalbį su "Atika". Daugiausia į mano klausimus atsakinėjo Darius Žvirblis, o kiti grupės nariai sutartiniai linkčiojo, šypsojosi ir kartais nusijuokdavo iš mano ir jų vokalisto pokalbio.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaMuzikinė veikla Utenoje
2008-11-10, 19:30:39
Kristina Tubytė


Jei kas manęs paklaustų, ar Utena yra muzikalus miestas, aš jiems net nedvejodama atsakyčiau, kad taip. Muzikinė veikla Utenoje yra labai stipriai plečiama ir, kas nuostabu, jaunimas domisi muzika, įvairia muzika - ne tik Cicinu, Radži. Tai parodo muzikos būreliai, ansambliai, mokyklos, tokios kaip: Muzikos mokykla, "Yamahos" ar "Vieversos" ansamblis. Tai lyg vykdytojos kilnios misijos, kuri padeda vaikam susivokti painiame muzikos pasaulyje ir atskirti, kas tikra, o kas ne, kas dainuoja ar groja su fonograma, o kas groja gyvai, be to, padeda atsipalaiduoti, užsimiršti arba tiesiog praleisti gerai laiką. Ir net keista, ką žmogus jaučia grodamas, klausydamas muzikos. Jis nurimsta, atsipalaiduoja, nuotaika pagerėja. Pasidaro geriau, kai prasėdi po septynias pamokas, kai parašo daugiau nei vieną kontrolinį. Vadinasi, muzika turi šiokį tokį poveikį.

Žmogus susipažįsta su naujais, įdomiais, gal kai kada keistais arba kitaip mąstančiais nei jis, bet juk dėl tokių draugų mūsų gyvenimas ir yra įdomesnis ir gražesnis. Dėl to kai kada dauguma vaikų ir susirenka. Juk daug geriau naudingai laiką praleisti negu eilinį kartą apvaikščiojus tas pačias parduotuves ar "šlifavus" šaligatvius, o juk belankant kokį būrelį mažiau pagundos kur nuklysti į šalį, nes elementariai būnam užsiėmę ir neturim laiko. Beje, "Yamahos" muzikos mokyklai ir Muzikos mokyklai vadovauja Arvydas Katinas, kuris tikrai, esu įsitikinus, ne vieną širdį vedė ir nuvedė muzikos keliu. Juk, jei kas prisimena tokią Laurą iš grupės "Laura and the Lovers", ji irgi baigė Muzikos mokyklą Utenoje ir, kaip ten bebūtų, nuėjo iki pačios Eurovizijos. Tai, vadinasi, Utena ją visai neblogai paruošė tolesnei karjerai. Bet, kaip sako pats mokytojas, jo pareiga - vaikus paruošti, o kokią jie karjerą pasirinks - čia jų reikalas.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MuzikaUžpaliai suskambėjo naujai
2008-06-28, 9:27:57
Ausma Bernotaitė


Nuo 1999-ųjų Užpaliuose organizuojamas muzikinis renginys "XXI amžiaus santaka", kurio metu paprastai skambėdavo giesmės bei instrumentinė muzika, skirta jaunimui, pasikeitė. šiemet birželio 18-tą dieną čia surengtas gyvai grojančių jaunimo grupių ir atlikėjų festivalis.

Visus besirenkančius pasiklausyti gyvos muzikos prie raudonų plytų bažnyčios, pasitiko tokios pat kaip ir oras saulėtos melodijos. Be užpališkių atvyko ir klausytojų iš Utenos, kai kurie netgi su dviračiais. Laukti pradžios ilgai neteko, buvo vėluojama pradėti tik 5 minutes.

Pristatytas renginio vedėjos Eglės Neseckaitės, festivalį pradėjo Gospel choras iš Utenos, palepinęs klausytojus afroamerikiečių religinėmis giesmėmis. Nors buvo galima suprasti, kad choras neitin daug repetavo prieš šį renginį, tačiau jų profesionalumas atpirko repeticijų stygių. Vėliau Eglė pristatė Mindaugą Kuodį. Pasirodo, ir Utena turi savo bardą! Tik vėliau paaiškėjo, kodėl atrodė, jog jis visą laiką slėpėsi - Mindaugas tik prieš pusmetį atvažiavo gyventi į Uteną. Vaikinas pasidalino savo paties rašytomis dainomis ir atsiprašė, jog vedėjos prašymu nesugebės "kontrastuoti" dainų, nes visos jos lyriškos ir labai liūdnos. Nurimusius ir susimąsčiusius žiūrovus sugebėjo išjudinti jaunoji dainininkė Indrė Kazakauskaitė iš Molėtų, taip pat atliekanti dainuojamąją poeziją. Verta pastebėti, jog nors dar mokosi vidurinėje mokykloje, aktyvi mergina pati įkūrė gitarų klubą "Virpanti styga", organizavo respublikinį bardų festivalį. Po Indrės pasirodė neseniai, tuomet dar tik prieš pusantros savaitės, susikūrusi grupė "The sun", grojanti alternatyvią muziką. šio festivalio metu jie patyrė gan malonų debiutą. Po jų - jau trejus metus koncertuojanti "UGRG" (tai akronimas, kuris viešai neskelbiamas, bet iššifruojamas kaip |"Užpalių Gimnazijos Roko Grupė"). Jų repertuarą sudarė naujai suskambėjusios lietuvių liaudies dainos. Tiesa, ne visai jaunas, bet pasirodė ir seimo narys Edmundas Pupinis, su gitara atlikęs kelias Vytauto Kernagio dainuotas dainas, kurios, beje, ypač patiko vyresnio amžiaus klausytojams.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Muzika"Power Hit Radio" pasibeldė ir į Utenos miestą!
2008-06-21, 8:56:49
"Power hit radio"


Prasidėjus vasarai populiariausia šokių muzikos hitų radijo stotis "Power Hit Radio" bus girdima ir Utenoje!
"Nuo šiol populiariausia šokių muzika skambės ir uteniškių radijo stoties imtuvuose. "Power Hit Radio" Utenoje galima klausytis 93.9 MHz dažniu", - sako radijo stoties programų direktorė Asta Gujytė.

"Power Hit Radio" savo klausytojus džiugina ne tik populiaria muzika, bet ir įvairiausiomis staigmenomis bei žaidimais. šią vasarą radijo stoties klausytojai turės nepakartojamą galimybę laimėti puikias keliones į įspūdingiausius pasaulio renginius, tarp kurių - grandiozinis superžvaigždės Madonnos koncertas Romoje ar garsusis festivalis "Love parade", vykstantis Vokietijoje.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaFestivalis "Po saule"
2008-05-16, 18:03:24
Violeta Develienė


Jau ketvirti metai iš eilės Vyturių pagrindinės mokyklos aktų salę mokslo metų pabaigoje sudrebina jaunieji muzikantai. Idėja suburti muzikuojančius Utenos rajono vaikus kilo Vyturių pagrindinės mokyklos muzikos mokytojams - Laimutei ševcovai ir Linvydui Žlabickui.

šiemet irgi sulaukėme gausaus būrio moksleivių iš Utenos rajono mokyklų. Festivalį pradėjo renginio organizatoriai ir mokyklos šeimininkai - mergaičių ansamblis ir instrumentinė - vokalinė grupė "Kreida".
Krašuonos pagrindinės mokyklos muzikinis desantas buvo irgi gausus, koncertavo net trys grupės: "šešėlis", "Blue sky" ir "Demo".

Komentarai [ 35 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Muzika"Rebel rock" atgimė!
2008-05-15, 20:15:21
Ausma Bernotaitė


Gegužės 9-tą dieną, penktadienį, buvo pamaloninti sunkesnės muzikos klausytojai, kurie Utenoje nedažnai atranda, kuo palepinti klausą. Tradiciškai penktadienio vakarais klube "Dis par" tegrojama pop muzika, tačiau praėjęs penktadienis buvo išimtis - klube švelniausias grotas stilius buvo pop rokas.

Mintis atgaivinti festivalį "Rebel rock" (išvertus iš anglų kalbos "maištingas rokas"), kuris prieš padarydamas pertrauką pernai vyko dvejus metus iš eilės, kilo Andriui Juciūnui. Jis bei Karolis Ruzgas ir Erika Kurlavičiūtė nuo šių metų vasaros pabaigos augino "Rebel rock" idėją, ištvermingai vaikščiojo į Utenos rajono savivaldybę ieškoti paramos, rašė projektą vienam iš daugelio jaunimo fondų, teikiančių paramą jaunimo iniciatyvoms. Sakoma, kas ieško, tas randa, tad turbūt dėl to jie gavo finansavimą iš savivaldybės, o rėmėjų sąrašas buvo gan ilgas: vienas iš jų -LR Seimo narys Edmundas Pupinis (nustebino visus pats gitara sugrodamas ir sudainuodamas dvi dainas), Utenos Europos klubas, "ICG kompiuteriai", gėlių salonų "Helianthus", "Utenos trikotažas", "Norfa", "Laimingė", Utenos regiono bendruomenės fondas, "O.K. optimalūs kompiuteriai". Festivalio globėjas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, įsteigęs pirmos vietos laimėtojui 1000Lt prizą. Pats festivalis turėjo kilnius tikslus: skatinti jaunimo muzikalumą, priminti, jog meilė gyvai muzikai - vertybė, ir buvo skirtas paminėti Europos dienai bei Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metinėms.

Komentarai [ 39 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaProto mainai į muziką
2008-05-09, 13:33:16
Ausma Bernotaitė


Utenos rajonas ir miestas niekada nesiskundė protingų vaikų stygiumi. Matyt, supratusi, kad nepuoselėjami jaunieji protai norės pabėgti Utenos miesto savivaldybė kartu su mokinių taryba gegužės 8-tą dieną, ketvirtadienį, padovanojo jiems grupės "Biplan" koncertą.

Klubo "Dis Par" salėje turėjo susirinkti didžioji dalis maždaug dviejų šimtų mokinių iš įvairių mokyklų, kurie užėmė prizines vietas rajoninėse olimpiadose. Nors teatėjo ne daugiau nei penkiasdešimt žmonių, tarp jų buvo mergina, kuri užėmė prizines vietas penkiose olimpiadose. O biplanai šiaip ar taip būtų groję, tad koncertas nedrąsiai, penkiolika minučių vėliau nei turėjo, bet prasidėjo.

Tiesa, klausytojai buvo kiek susikaustę, tad grupei reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad visus išjudintų, tačiau jos mažai tepadėjo. Atgroję lygiai valandą, nesutikę pakartoti dainų, atlikėjai atsisveikino su Utena...

Daugeliui žmonių, buvusių renginyje tai buvo tartum savotiška pareiga: mokiniams - atbūti koncertą, į kurį buvo pakviesti, biplanams, regis, - taipogi atlikti savo darbą. Tad neitin juntama buvo šventės dvasia. Na ką gi, belieka tikėtis, kad yra ir kitokių būdų, palaikyti mielai besimokančius!

Komentarai [ 21 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaKokia kalba turėtumėme dainuoti Eurovizijoje?
2008-04-27, 21:50:54
Karolina Kaušylaitė


Eurovizija - populiarus konkursas, Europai rūpi, kas kaip pasirodys. Dabar sutikus kokį nors užsienietį, tavęs pirmiausiai paklausia: "Kaip jūs pasirodėte Eurovizijoje?", - Ai, tu iš ten, kur dainavot "we are the winners?". Ne kartą susidūriau su tuo, todėl manau, kad Eurovizija daro kažkokią įtaką, bent jau iš to gali atpažinti Lietuvą ir nemaišyti jos su kokiu nors patiekalu. Klausimas kyla, kokia kalba turėtumėme dainuoti? Panagrinėkime visas galimas nuomones.

Komentarai [ 13 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MuzikaAntrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
2008-02-12, 19:17:03
Ausma Bernotaitė


Sekmadienį, sausio 13-tą dieną, vyko "Mažųjų žvaigždžių ringo 3" filmavimas, kuriame jau antrą kartą pasirodė uteniškė Justina Trinkūnaitė, nuostabaus balso savininkė ir talentinga muzikantė, jau dabar, būdama šešiolikos metų, kurianti ir netgi parduodaudanti savo muziką.

Pirmąkart sudalyvavus jau trečią kartą LRT vykdomame muzikiniame projekte, mergina jautėsi padariusi viską, ką galėjo, ir patenkinta savimi. Visgi arbitrai pirmosios vietos jai tuomet neskyrė – Justina, atlikusi savąją dainą "Už juodo tilto", liko antra po Žilvino Brazausko su grupe "DND", sudainavusio vertinimo komisiją sužavėjusią "Kalėdų šalį". Tuomet mergina labai stebinančiai lengvai susitaikė su žinia, kad liko antra, grįžo į Uteną ir pamiršo dėtas viltis. Tačiau po kiek laiko jai paskambino pusseserė ir pranešė, kad Justina vėl turi realią galimybę patekti į dar vieną laidą: pasirodo, panelei pavyko sužavėti žiūrovus ir jų atrankinis balsavimas į pusfinalį buvo palankus Justinai. Tereikėjo, kad mažieji dainorėliai iš kitų dviejų laidų surinktų už ją mažiau balsų. Taip ir atsitiko, nors dar viena talentingų vaikų grupė "Žiogas" neužlipo merginai ant kulnų tik dėl penkių balsų trūkumo.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos