• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
2008-09-08, 22:36:39
Viktorija Vilkickaitė


"Trūkt už vadžių – vėl iš pradžių", – šia patarle norėčiau pradėti savo straipsnį, na, jei jį galima taip pavadinti... Prasidėjus naujiems mokslo metams, "įšokau" į šią svetainę (www.utenosjaunimas.lt) ir aptikau straipsnį "Šapoka šiandien...", aišku, susidomėjau (juk kiekvienam savas daržas brangiausias). Perskaičiau ir negalėjau neišsakyti savo nuomonės, tačiau komentare vietos pasirodė neužtektinai. Tai štai – komentaro po straipsniu "Šapoka šiandien" tęsinys...

Šiais metais Šapokos gimnazijoje pokyčių apstu: jau vien tai, kad "Šapokynė" išsigandusius ir nedrąsius pirmokėlius pasitiko dulkių kamuoliais ir statybininkų apsuptimi (velniai žino, kas čia kaltas: ar vasarą "pragėrę" statybininkai, ar "trūkinėjantis" darbų finansavimas), mokslo liaudį išmušė iš vėžių. Jau antrą mokslo metų dieną prasidėjo šventės, pirmoji – sporto, aišku, kas gi beliko, negi kiekvienam "šapokiukui" šalmą nupirks (jei koks tinko gabalas netyčia ant galvos nukristų). Tik įdomu, kiek į tą "šventę" mokinių nuėjo? Tikriausiai tik smalsumo ištroškę "naujokėliai" ir keletas patriotų... Kaip supratot, pati nebuvau, nieko nemačiau ir, matyt, nerūpėjo (kaip nepasinaudosi proga "pasiplaut"?). Kitomis dienomis, kad ir kaip bebūtų sunku atprasti nuo vasaros tinginystės, keltis reikėjo anksti. Beje, ne visiems – antrokėliai ir trečiokėliai sau saldžiai parpė, kai mes užtinusiomis akimis žygiavome į mokyklėlę. Visa laimė, kad ir pirmokėliai kulniavo kartu. Che he he... (piktdžiugiškas krizenimas).

Šiek tiek apie "Šapokynės" naujokus. Visgi smagu, kai gimnazijos koridoriuose pasipila nauji, mąslūs ir dar per didelio intelekto neapgadinti pirmokėliai. Jų galvelėse dar nesisuka jokie namų darbai, kontroliniai ar kitokios "mokslo pievos". Linksma paklausyti, kaip jaunosios "šapokietės" diskutuoja, kaip rengtis rugsėjo 1-osios šventei. Sprendimas linksmas – "sexovai" – visgi pirmas kartas (naujoje mokykloje, aišku)".

Jau rugsėjo 4d. pavakarę į galvą šovė idėja, kurią išpildžiau kitą dieną. Ketvirtokė, abiturientė (vadinama), į mokyklą atkulniavau apsirengusi marškinėliais su "Mickey Mouse" atvaizdu. Tikslai buvo du: pirmas – pažiūrėti, kaip reaguos rimtieji ir šiais metais labai aukštais mokymosi vidurkiais pasižymintys pirmokai (na, ir ne tik jie), o antras – įsimaišyti į naujokų gretas (vis dėlto gražių berniukų "padavė"). Ir kaip manote, kokią padariau išvadą? O taip – naujokėliai labai rimti. Susilaukiau reakcijos, kurios ir tikėjausi – "paplaukus šapokietė" (nė kiek nenustebau, juk tuo gimnazija ir garsėja). O dėl antro tikslo... Juokavau, kadangi šiais metais berniukų gretos "slobnai" pasipildė, tai į pirmokų "grobį" nesiderinsiu (maža ką, dar "prisirausiu").

Šia savo subjektyvios nuomonės gaida ir norėčiau pabaigti šį didelį komentarą apie naujus mokslo metus "Šapokynėj".
P.S. pirmokai, nepamirškit, kad Adolfo Šapokos gimnazija – ne vien vieta, kur renkasi jaunieji genijai ar kitokie "kindervudai", čia galima ir pašėlti, pasilinksminti - juk tai metai, kuriuos turėtumėte prisiminti senatvėje ir sakyti: "kaip buvo šaunu". Tai tiek.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Siekdamas asmeninių tikslų žmogus turi paisyti ir visuomenės poreikių
Intelektas
Išėjo, bet grįš
Ūsuotos gegutės istorija
Ar menas daro žmogų geresnį?
Geriau atviras priekaištas negu paslaptingas pyktis
Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
Degtuko ir cigaretės ironija
Jaunimo evoliucija III

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1002

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2013-08-12, 12:05:33
U9zrnTqaY rašo:
How could any of this be better stated? It co'tundl.
2008-09-25, 21:40:47
-''- rašo:
Donatai, šiaip tai KAI KURIOS mergos kalba su bernais, o gal pagalvok, kad TU nekalbi su mergom.

Kas rimtas, kas ne...;D


2008-09-09, 19:15:30
Donatas rašo:
Tikriausia toks įspūdis susidaro, nes taip ir yra Bandysim keisti šitą dalyką, negalima juk vien tik dirbt ir mokytis. Net Dievas septintą dieną ilsėjosi.
2008-09-09, 17:21:34
Viktorija rašo:
Na, man kazkaip susidaro ispudis, kad net ketvirtokai susimasto daugiau visokiu nesamoniu, nei pirmokai. Na, gal cia dar tik pradzia... P.S. darykit, kad butu linksma, tik nekartokit kitu klaidu, pvz. savavaliskai neveskit elektros i rubines...(kad ir kaip mum linksma ir naudinga pasirode). Mokyklos vadovybes pykti teko patirti savo kailiu, matyt, tik mums tai pasirode geniali ideja.
2008-09-09, 16:39:31
Donatas rašo:
Na n.d. netrūksta, bet ne tiek, kad būtų galima skūstis. Tiesa visi žiauriai rimti, mergos beveik nekalba su bernais, ir niekas neišdrysta vidury pamokos ar pertraukos pasakyti, kad ir "miau" Tiesa pasakius nuobodoka. Pernelyg rimti pirmokai šiais metais tikriausiai. Reikia skubėt daryt kaip ką linksmo, che he (ėdai, manau numanai apie ką aš).
2008-09-09, 6:50:12
Viktorija rašo:
Edvinai, bet visai neseniai (bent man taip atrodo) ir as buvau pirmoke... Na, bet is ties, manau, kad jum pradzia sunkesne: adaptacija, nauji veidai (iskaitant ir senyvus - ketvirtokus), bet vis delto pirma klase - grynas dziaugsmas, palyginus su musu laukianciais egzaminais...
2008-09-08, 22:56:59
Edvinas rašo:
"Jų galvelėse dar nesisuka jokie namų darbai, kontroliniai ar kitokios "mokslo pievos"."

Namų darbų užduoda pakankamai, kontrolinį jau rašysim, o mokslo pievų pakankamai. Ir nesakyk, kad tu žinai geriau... Juk pirmokas AŠ, o ne tu.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos