• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Kova tęsiasi
2009-02-17, 19:34:53
Eglė Daugsevičiūtė


Pirmasis darbas, kurį parašiau "Utenos jaunimui", buvo apie mokymąsi vasarą. Praėjus daugiau nei pusei mokslo metų, moksleiviai vėl stoja į kovą. Nenorėdami sutikti su "okupaciją" ir prievartą, bando atgauti tai, kas kiekvienam vaikui teisėtai priklauso: poilsis, atostogos, vasara be mokyklinio suolo.

"Mūšis pralaimėtas, bet karas dar ne" - frazė kaip kokiame veiksmo filme. Taigi va, mieloji valdžia, mūšį praėjusiais metais laimėjote, bet karas dar laukia. Pabaiga neaiški. O manau kovų bus ne vieną, kol atgausime vasarėlę. Kol Lietuvą kamuoja krizė, politikėliai, pagalvokite ir apie Lietuvos ateitį, apie Mus. Juk mes - ateitis, būsimieji prezidentai, advokatai, mokslininkai, politikai ir kt. Jaunieji Lietuvos protai, kurie tuoj sprogs nuo per didelio informacijos kiekio ir mūsų galvos žibės "ERROR" ženklu. Vaizdelis būtų tikrai ne iš maloniųjų. Bet pasikartosiu dar kartą, juk mes ne mašinos, ne kokie robotai, kuriuos sukonstravo japonai. "Perdegus" galvai, neatsuksite varžtelių ir neįkišite kito degiklio.

Būtų įdomu pažiūrėti, jei bent vieną dieną koks valdžios organas pasėdėtų mokykliniame suole. Manau po to, tas vargšelis bėgtų kuo toliau neatsigręždamas. O ką jau kalbėti, kad tai kiekvieno iš mūsų kasdienybė. Gerai, daug kas sako, kad mokslas pravers ateityje. Tapsime žinomi visame pasaulyje, gausime Nobelio premiją už kvantinės fizikos matricų pritaikymą Žemės biosferoje. Bet palaukite, juk nereikia tiek "zubrinti", kad tai pasiektume. Taip, užsienyje moksleiviai turi kur kas mažiau atostogų, bet jų krūvis žymiai lengvesnis. Šiuolaikinis antrokas Lietuvoje, jau turi pradėti mokytis anglų kalbos. Bet kaip tas vaikas gali mokytis užsienio kalbos, jei dar lietuviškai nemoka normaliai rašyti. Užsienyje pradinukai apskritimus su kvadratėliais piešia. Bet jie nėra nuo to "bukesni". Einšteinas net iš pirmo karto neįstojęs į universitetą, vis tiek sugebėjo suformuluoti specialiąją reliatyvumo teoriją. Tai kame šuo pakastas, kad žmonės vis tiek tampa įžymūs pasaulyje savo išradimais? Manau tai, kad po truputį teikta informacija išsisavinama iš lėto ir kur kas labiau yra įsimenama. Juk dauguma Lietuvos moksleivių kai kuriuos dalykus "kala" tik vienam kartui. Atsiskaitai ir ramu. Bet ar tai gerai?

Aišku, galima galvoti, kad nieko nepasieksime. Peticijos rašomos, bet parašys ir nusiramins. Šiuo metu pasirašiusiųjų yra daugiau nei 15 tūkstančių. Šis skaičius auga. Galbūt tai nieko nereiškia. Bet kartais norisi tikėti, kad teisybė triumfuos. Prioritetai mums labai svarbūs. Svarbu ir tai, kad matytume teisingą pavyzdį. Juk mes mokomės iš suaugusiųjų. Bet kažin ko galėtume pasimokyti iš dabartinių politikų? Ne kažin ko. Nors viltis durnių motina, bet ji miršta paskutinė.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1308

Įvertink!

Komentarai [ 12 ]
2009-02-22, 22:10:23
Komentaras_02 rašo:
Straipsnis neturintis šviesios ateities . . .
2009-02-20, 21:54:18
Eglė rašo:
Donatai, viskas su saiku. Negalvok, kad tavo kritika man pirma. Manau, kiekvienas ją patyrėm.
2009-02-20, 21:46:07
.. rašo:
Tikiuosi, kad patyres. Ne is blogos valios pasakiau, tiesiog tikiuosi, kad kita kart kritikuodamas, gerai pagalvosi, kas ta kritika.
2009-02-20, 20:23:52
Donatas rašo:
Gerai, pripažįstu, kad šiek tiek persistengiau. Suprantama, kad nepatiktų. Tu negalvok, kad aš to nepatyręs.
2009-02-20, 19:44:05
.. rašo:
Donatai, nebijau savo vardo. Bet kam tau jis? ar pasikeis nuo to esme?
O esme - tu nekritikavai, o zeminai autore. Liepdamas jei rasyti apie prarastas meiles, jei tau sis straipsnis nepatiko, parasyk geriau..
Nemanau ar tau labai patiktu, kai tave pazemintu kaip rasytoja. As suprantu, kad tu tik reiski savo nuomone. Bet kritika as suprantu kitaip. Kai tu pasakai ir paaiskini zmogui ka jis daro ne taip, o ne tada kai imi maisyti su zememis.
2009-02-20, 15:33:37
Eglė rašo:
Gerbiamasis Donatai, sakai kaip maži vaikai?
O pats kaifą gaudai miginėdamas tą patį mygtuką. (manau ir toliau jį gaudai)
Aš tau tuoj paargumentuosiu viską
2009-02-19, 18:31:37
Donatas rašo:
Bijote vardus užsirašyti? Pakalbėsime mes mokykloje, nes matosi, kad niekaip nesustosite čia. Nepykite, bet elgiatės kaip maži vaikai.

Šitas straipsnys man neįdomus, pilna neargumentuotų teiginių, kurie yra tiesiog absurdiški. Nepatinka mano nuomonė? Pasakyk, kodėl ji bloga, arba toliau tęsk vambėjimus pasislėpusi už kompiuterio. Aš pukiai suprantu, kad sunku pipažinti, jog tavo darbas, kurį taip ilgai darai nėra geras. Bet tą reikia išmokti, patikėk manimi. Aš dabar tau labai draugišką patarimą duodu.
2009-02-18, 20:16:21
.. rašo:
Donatai, matos, kur mokslu ziurke raso...
2009-02-18, 20:09:42
nesvarbu.. rašo:
Donatai, busimas mokslininkas, ar ka? Pastebejau, kad megsti vasara eiti i mokykla
2009-02-17, 21:30:58
-"- rašo:
Donatai, visiškai pritariu.

O dėl kalbų mokymosi antroje klasėje - juk sakoma, kad kuo jaunesnis žmogus, tuo geriau įsisavina naujus dalykus


2009-02-17, 21:14:17
Donatas rašo:
Ir taip, aš nesubrendėliškai įniršį išliejau tau duodamas 79 blogus įvertinimus. Neįsivaizduoji, kaip maloniai jaučiuosi.
2009-02-17, 21:11:34
Donatas rašo:
Genialu.... mažinti mokymosi krūvį..... Paskutinis dalykas kurio aš noriu, net jei ir nelabai gerai mokausi, tai mokslų "krūvio" mažinimas (tiesa pasakius rimtai supykčiau, jeigu toks dalykas būtų įgyvendintas). Ne krūvį reikia mažinti, o patiems mąstyti. Galvokit, ar jums matematika svarbiau, ar kalba. Tai padarius dvigubai sumažės krūvis. Ar geriau viską mokytis? Nesakau, kad nereikia kitų pamokų žinių kišti į galvą.

Genialu... sumažinkite krūvį ir visi mokysis geriau. Nepyk, tavęs nepažįstu, bet tau tik apie prarastas meiles ir rašyti. Gal kada bus proga susipažinti..... Kuo pagrįstas teiginys, kad mokiniai iš užsienio, kuriems duodamas "mažesnis mokslo krūvis" (sakykime tik 6V) dažniau išgarsėja? Gerai:

1 - iš kur tu žinai, kad jie mokomi mažesniu krūviu? Jeigu ir mokomi, tai namuose stovinčios lentynos pilnos knygų, būreliai su profesionaliais fizikai ar muzikantais ar dar kuo bei aktyvumas tikrai nėra svarbūs veiksniai. Jie mokosi gerai, tik todėl, kad jų šalyje mokiniams paduodama 6V įtampa. (tarpkitko, faktas, kad Amerikoje žymiai mažiau mokslininkų išleidžiama negu Europoje)

2 - blogai, kad antrokai jau mokomi anglų kalbos? AHmmm, yra vaikų, kurie dvejų metų jau maždaug raiškiai geba skaityti. (Channel 4 dokumentika, Child Genius). Jeigu ne mokymas nuo antros klasės dabar tikrai angliškai nešnekėčiau taip, kaip šneku.Abejoju ar ateityje net sugebėčiau angliškai su kuo nors susišnekėti.

4 - nekažin ko iš dabartinių politikų. Tikriausiai pati padarei tyrimą bei nustatei, kad visi seime krapšto nosis ir miega. Na dar ir valgo.
3 - penkiolika tūkstančių kuriems svarbiau greičiau išeiti iš mokyklos, negu ko nors išmokti.

Žodžiu, nepatinka vasarą eiti į mokyklą? Na tai neik. Nesuprantu, kas trukdo. Tu teisingai sakai, kad zubrinimas nepadės, bet kas padės? Įžvalgumas, prakalbumas ir visi kiti dalykai, sudėjus su tavo žiniomis ar kūribyškumu kažkokioje srityje.

Nepyk, bet man ir tavo straipsnis, ir idėja mažinti krūvį skamba absurdiškai.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos