• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKovo 11-ąją Utenos jaunimas paminėjo netradiciškai
2010-03-23, 22:13:20
Miglė Križinauskaitė


Akivaizdu, kad jauni žmonės Lietuvoje yra pilietiški ir patriotiški. Šiemet tautinės savimonės nestokojo ir Utenos jaunimas, kuris Lietuvos valstybės atkūrimo 20-metį paminėjo netradiciškai, ieškodamas naujų ir patrauklių bendraamžiams išraiškos formų. Juk norint pademonstruoti savo meilę Tėvynei, nebūtina dalyvauti oficialiuose priėmimuose, susitikimuose su politikais ir klausytis nuobodžių kalbų.

Jau Kovo 11-osios išvakarėse uteniškiai ir miesto svečiai būriavosi prie Šaulių namų durų, kur vyko koncertas "Laisvę šaukiu!", skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šios idėjos sumanytojai Utenos ekonomikos ir kompiuterijos klubas (UEKK) bei Utenos apskrities šaulių 9-oji rinktinė.

Pasak UEKK nario ir pagrindinio renginio iniciatoriaus Karolio Ruzgo, idėja būtent taip paminėti Kovo 11-ąją kilo todėl, kad nuolat girdisi, kaip žmonės kalba, jog jaunimas nepatriotiškas, neina į minėjimus ir panašiai, tačiau niekas nesigilina, kodėl taip yra. "Manau, kad jaunuoliams nelabai įdomu žiūrėti į pensininkų ratelio šokius ar klausytis tremtinių choro, o visi valstybinių švenčių paminėjimai būna kaip tik tokie. Galvoju, jog norint, kad jaunimas dalyvautų minėjimuose, reikia juos daryti patrauklius jauniems žmonėms. Todėl ir sumąsčiau suorganizuoti "rock" paminėjimą", – pasakojo moksleivis K. Ruzgas. Koncertą pradėjo muzikinė jaunuolių grupė "Memorial Faces" iš Dūkšto su savo kūrybos daina "Laisvę šaukiu", o po jos sveikinimo kalbas susirinkusiems sakė LR Seimo narys Edmundas Pupinis bei Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinės vadės pavaduotojas Norbertas Černiauskas.

Tuo tarpu Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariai kvietė Utenos jaunimą prisijungti prie pilietiško "flash-mob'o" (tai staigus didelės grupės žmonių susirinkimas viešoje vietoje ir neįprastų trumpų veiksmų atlikimas, po kurio visi susirinkusieji greitai išsiskirsto), kuomet jaunimas Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, vieningai giedojo Tėvynės himną. Kovo 11-osios vakarą į miesto aikštę rinkosi miesto ir rajono mokyklų mokiniai bei vyresnio amžiaus žmonės ir išgirdę muzikos akordą pasisuko į šviečiantį užrašą "Lietuva", uždėjo dešinę ranką ant krūtinės ir iš širdies sugiedojo tautinę giesmę. Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkė Marija Šaraitė džiaugėsi, kad patriotiškas Utenos jaunimas nuskambėjo per visą miestą ir dėkojo visiems akcijos dalyviams. "Šia akcija buvo siekiama įrodyti, kad jaunimui svarbu gyventi nepriklausomoje Lietuvoje, tikiu, jog kitąmet šią šventę paminėsime dar linksmiau ir išradingiau", – įspūdžiais dalijosi Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkė Marija.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kovo 11-ąją Utenos jaunimas paminėjo netradiciškai

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 825

Įvertink!

Komentarai [ 9 ]
2013-08-15, 1:08:15
DJYFPPFMSRoG rašo:
Thanks for the <a href="http://ghzavoyy.com">instghi.</a> It brings light into the dark!
2013-08-13, 23:54:33
Jd5QmP5Lpd rašo:
It was dark when I woke. This is a ray of sunnsihe. http://yrndnlf.com [url=http://tdtgrtkwovi.com]tdtgrtkwovi[/url] [link=http://qmuehka.com]qmuehka[/link]
2013-08-13, 4:38:53
ZaLTaiHKGaF7 rašo:
Tip top <a href="http://rjqlcqutesp.com">stffu.</a> I'll expect more now.
2013-08-12, 13:59:04
fLmrAQuzt rašo:
Very true! Makes a change to see soeomne spell it out like that.
2010-04-20, 20:15:20
Justė. rašo:
Manau kovo 11 -ąją netradiciškai paminėti buvo labai puiki idėja. Iš kart matėsi, kiek žmoniu susirinko minėti tokia svarbia datą, pilietiško jaunimo buvo nemažai, mane tai džiugino..
2010-03-24, 12:30:18
Sese rašo:
Linksmai sugalvota ideja pamineti kovo 11 diena. Sunuoliai
2010-03-24, 12:19:04
Lukas rašo:
Tai buvo tikrai geras renginys, pamačiau kad Utenoje yra daug pilietiško jaunimo, tai labai džiugina.
2010-03-24, 11:10:32
Daumantas rašo:
Manau kovo 11-ąją paminėti netradiciškai buvo puiki idėja, juk nebūtina šventes paminėti tradiciškai.
2010-03-24, 11:09:10
Rainoldas rašo:
Sutinku, kad tokias svarbias mums datas, kaip kovo 11 pamini, net ir uteniškiai. Manau reikėtų ir kitas svarbias datas minėti taip pat juk tai yra taip patriotiška ir pilietiška.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos