• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįLaiminga svetur
2008-07-17, 18:51:05
Sandra Marcinkevičiūtė


Kiekvienais metais, vis daugiau jaunų žmonių ryžtasi palikti gimtąją šalį ir ieškoti laimės svetur.Vieni renkasi švediją, kiti Australiją, Angliją ar Airiją. Man taip pat teko pabūvoti keletoje iš jų. šįkart pasirinkau Norvegiją.

Kokios aplinkybės verčia keliauti? Vieni keliauja vedami smalsumo, nori pasisemti žinių, patirti įspūdžių, ar pailsėti. Bet daugelis vyksta su tikslu. Tikslu užsidirbti pinigų ateičiai, ar trokštamam daiktui įsigyti. Aš taip pat esu iš jų daugumos, atvaziavusi cia dirbti.

Norvegai svetimtaučiais nelinkę labai pasitikėti, ypač jei nemoki jų kalbos.
Tačiau mane sutiko labai šiltai. Bendraujame visiems bendra anglų kalba. Mane įdarbino viena norvegų firma "Mosvold Drift", užsiimanti aplinkosauga ir jos tvarkymu. šios firmos vadovas- Lietuvos garbes konsulas, uz pagalbą Lietuvos ekonomikai nusipelnęs žmogus. Gal del tos priežasties sutiko bendradarbiauti su mūsų šalies piliečiais ir davė galimybę pelnyti jų pasitikėjimą.

Netruko ir aš tapau šios firmos darbuotoja. Tereikėjo parodyti darbštumą, kruopštumą bei sąžiningumą. Pritapau greitai. Malonus kolektyvas, paslaugūs ir draugiški žmones. Norvegų savybė- paslaugumas. Jie ne tik neatsisakys padėti, bet ir patys pasiūlys suteikti pagalbą. Viskas būtų idealu, jei ne kalbos barjeras. Ėmiau domėtis norvegų kalba. Apie tai sužinoję, labai nudžiugo ir pasisiūlė padėti. Manau, gavau galimybę tobulėti, kuria būtina pasinaudoti. Tai dar vienas žingsnis aukštyn, gyvenimo laipteliais.

Mane labai sužavėjo Norvegijos gamta. Visa šalis pastatyta tarsi ant didziulio kalno ir apsodinta neperžiangiamais miškais. Teko daug kur pabūvoti, bet tiek daug unikalios gyvūnijos ir augmenijos dar neteko matyti. Nuostabu ir nepakartojama! Uolos, kalnai, miškai, jūra- tai Norvegija. Tie, kuriems patinka keliauti, privalo tai pamatyti! Pramogų taip pat gausybė. Mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą, neišdildomą įspūdį padarys kalnai. Tie, kurie gyvena ramesni gyvenimą, mėgsta žvejoti, keliauti pėsčiomis, ar bent stebėti laukinę gamtą, taip pat neliks nusivylę.

Norvegiją pavadinčiau- savo svajoniu šalimi. Jei gimtoji šalis negali suteikti galimybės tapti tuo, kuo trokšti, daryti tai, kas patinka, jei nesi laimingas ir negali savęs realizuoti, kodėl gi laimės nepaieškoti svetur?

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Laiminga svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1352

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos