• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėLaiškas Gerbiamajam Donatui
2009-02-21, 21:21:11
Eglė Daugsevičiūtė


Gerb. Donatai, norėčiau pakomentuoti ir įsigilinti į jūsų atsiliepimą "Utenos jaunimo" straipsnyje "Kova tęsiasi".

Genialu... mažinti mokymosi krūvį...
Donatai, pirmasis mano rašytas sakinys: "Pirmasis darbas, kurį parašiau…" Manau, norint į visą tai įsigilinti, reikėtų perskaityti pirmąjį mano darbą. Juk nesunku žvilgtelėti ir spustelti mygtuką (o tau jis, juk sukelia LABAI daug emocijų ), kur parašyta: "Daugiau autoriaus straipsnių". Idėja buvo ne tame, kad reikia mažinti krūvį. Norėjau pasakyti, kad vasarą turime vaikščioti į mokyklą be jokio tikslo. Juk tada jau dažniausiai būname pabaigę vadovėlius ir einame į „šulę” tik šiaip sau. Sakyk, koks tikslas trinti mokyklos sienas? Švaros diena klasėje? Filmų žiūrėjimas? Ar tų pačių uždavinių sprendimas dar kartą? Manai, kad tai labai lavina tavo protą? Pagaliau ir patiems mokytojams atsibosta.

Genialu... sumažinkite krūvį ir visi mokysis geriau. Nepyk, tavęs nepažįstu, bet tau tik apie prarastas meiles ir rašyti. K uo pagrįstas teiginys, kad mokiniai iš užsienio, kuriems duodamas "mažesnis mokslo krūvis" (sakykime tik 6V) dažniau išgarsėja?
Manau, jau turėtum suprasti esmę arba, bent prieš susidarydamas nuomonę, suprasti, kame čia "šuo pakastas." Mane labiausiai įžeidė tavo žodžiai, kad man tik apie prarastas meiles rašyti. Pats sakei, kad tu manęs nepažįsti (nors iš tikrųjų pažįsti ), tai iš kur tu žinai, apie ką man geriausiai rašyt? Rašau apie viską, kas tik šauna į galvą. Dar ieškau savo kelio. Bandau viską ir nebijau - išeina ar neišeina. Sugalvoju patinkančią temą - parašau ir jei neišeina - neverkiu. Džiaugiuosi, kad pabandžiau ir kažką parašiau. Juk taip tobulėjama. Rašau ir apie meilę. Banalu? Tai reiškia, tu dar nežinai, kas ji yra. Aš nesakiau, kad žmonės užsienyje labiau išgarsėja nei Lietuvoje. Sakiau, kad jie vis tiek tampa įžymūs. Albertas Einšteinas, Leonardas da Vinči, Marija Kiuri, Čarlzas Darvinas - skirtingų laikotarpių įžymūs ir labai pasauliui nusipelnę žmonės. Šiaip nelabai supratau tavo paskutinio sakinio. Manau, pats neatidžiai perskaitei mano darbą.

Iš kur tu žinai, kad jie mokomi mažesniu krūviu?
"Italijoje mokytojai mokinius vertina labai blogai, blogai, patenkinamai, gerai, labai gerai. Už gerą mokymąsi Italijoje skiriamos metinės premijos. Naujojoje Zelandijoje mokiniams neužduodama namų darbų. Islandijoje mokyklose lyg darželyje vaikščiojama su šlepetėmis ir t.t." Mielas Donatuk, būk geras, dažniau paklausyk mūsų draugės Deimantės laidos "Lentos kreida" ir ten rasi visą reikalingą informaciją, faktus.

Blogai, kad antrokai jau mokomi anglų kalbos? AHmmm, yra vaikų, kurie dvejų metų jau maždaug raiškiai geba skaityti. (Channel 4 dokumentika, Child Genius).
Manau, kad blogai. Pažįstu tikrai nemažai vaikų, kurie dar tik pradinukai. Labai sunku žiūrėti, kaip jie kankinasi su anglų kalba. Vaikas, dar nevisai gerai rašantis lietuviškai, jau ir angliškai turi mokėti. Jiems viskas dažnai painiojasi. Ne kartą esu padėjus vaikams su anglų kalba ir mokiusi juos skaityti, rašyti. Neretai anglų kalbos namų darbų darymas baigiasi ašaromis. Manai, kad tai gerai? Donatai, ne veltui ta laida pavadinta Vaikas genijus. O aš kalbu apie paprastus vaikus, kurie nėra kokie genijai. Jie tik vaikai, kurie nori žaisti ir dar negalvoja apie ateitį.

Nekažin ko iš dabartinių politikų. Tikriausiai pati padarei tyrimą bei nustatei, kad visi seime krapšto nosis ir miega. Na dar ir valgo.
Manau net tyrimo vykdyti nereikia. Ir taip aišku, kas ką daro. Margoji televizija, internetas, radijas ir visokiausi nutarimai, sprendimai rodo, ką politikai veikia. Nebūk naivus ir nežiūrėk pro rožinius akinius. Na, o jei pats ruošiesi būti politikas ir vykdyti teisingumą, prašau, dar gal ir pabalsuočiau už tave.

Penkiolika tūkstančių kuriems svarbiau greičiau išeiti iš mokyklos, negu ko nors išmokti.
Ką tu vasarą rinkdamas šiukšles, trindamas mokyklos grindis išmoksi? Na, jau nebenusišnekėk.

Ir taip, aš nesubrendėliškai įniršį išliejau tau duodamas 79 blogus įvertinimus. Neįsivaizduoji, kaip maloniai jaučiuosi.
Šiaip įdomu, kokį tu ten malonumą ar kaifą jutai, bet geriau nežinosiu. Kiek matau ir toliau jį gaudai, nes įvertinimų daugėja. Džiaugiuosi, bent tuo, kad mano straipsnis suteikia galimybę pajusti kažką, ko negalėjai pajusti kitu būdu.

Tikrai nesu iš tų žmonių, kurie bijo priimti kritiką (nors tu ir kiti mano kitaip). Juk mano straipsnį apie Šapoką suvarė, kaip reikiant, bet neverkiau, nepuoliau į isteriją, neliejau įniršio ant kitų. Kritika sveika, kai ji sakoma su protu. Bet ne tokia kritika, kai ji sakoma su pagieža. O tavo kritika buvo ne kas kitas, kaip „stumimas ir varymas". Bet vieno dalyko tikrai neleisiu - žeminti savęs. Skamba pasipūteliškai? O kaip skamba "tau tik apie prarastas meiles ir rašyti"?

Donatai, džiaugiuosi už išsakytą tavo nuomonę ir galimybę padiskuotuoti. Nėra taip, kad dabar įsižeidžiau ir noriu atkeršyti. Tikrai, tavo nuomonė mane sudomino. Tikiuosi nepatingėjai ir perskaitei viską, ką aš manau apie ją. Lauksiu atsakymo su tavosiomis mintimis.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1331

Įvertink!

Komentarai [ 11 ]
2009-02-24, 17:57:15
Sapokiete rašo:
Vaikai, baikite rietis... Be abejo, straipsnyje trūksta konkrečių argumentų, jie pasirodė tik Eglės atsokomajame. Šaunu. Ji ne tik pati išmoks samprotaujamąjį rašinį rašyti, bet ir kitus pamokys. Šapokos lituanistams tik pagalba...
2009-02-24, 17:40:50
Eglė rašo:
Aš manau, kad mum su Donatu viskas aišku ir nereikia mum nieko aiškintis, bent kolkas
2009-02-23, 21:18:13
Jomantė rašo:
Nu pardon, bet jau geriau eikit išsiaiškit kur nors. Kodėl jeigu ne tu straipsnį rašei tavęs nepainiot? Žinok pasakysiu tiesiai šviesiai. Jau net per nervus groja šitie pykčiai. Neterškit tinklapio tokiom mažvaikiškom nesamonėm. va jeigu tu Eglei nenori nieko pasakyt, tai gal ji tau nori išklot viską. Aš nežinau, bet gal jau gana tokių pievų. Kaip matau jeigu bizūno taip akivaizdžiai neduosiu, tai čia taip tęsis ilgai.
(dabar jaučiu tuoj ir apie mane straipsnis atsiras ;D)
2009-02-23, 20:35:48
Donatas rašo:
Žmogau, į tai manęs nepainiok Ne aš šį straipsnį parašiau Vskas išsiaiškinta.
2009-02-23, 20:17:06
Jomantė rašo:
Egle, Donatai, aš jums patarsiu vieną dalyką: eikit kur susitikit ir išsiaiškinkit. Neterškit čia puslapio kvailom rietenom ir principų aikinimais. Po galais civilizuoti žmonės esam. Ačiū už dėmesį xD
2009-02-22, 22:07:37
Komentaras_01 rašo:
Šlovė Tau, ADMINE. AMEN
2009-02-22, 14:21:11
Eglė rašo:
Donatai, manau mes abu kalti
O šito mano darbo gal ir nereikėjo dėti, bet pati kalti. Aišku, gavos kažkoks keistas, bet norėjau pasakyti esmę O jei rimtai, Donatai, tai manau turėsim dar apie ką pašnekėti
Edvinai, pripažystu ir savo kaltę

2009-02-22, 13:45:41
Egidijus rašo:
Dekojame Adminui. Amen
2009-02-22, 10:40:32
Donatas rašo:
Edvinai: Aš esu kaltas, aš esu kaltas, aš esu kaltas (trankau kumštį į krūtinę).

Egle: Radijo neklausau ir televizijos paktiškai nežiūriu. Ir ne be priežasties. O jeigu žinojai tuos faktus, tai ir reikėjo parašyt, o ne palikti klaidžioti teiginius. Beto, šito straipsnio dėti tikrai nereikėjo. + Dar nerišlus kažkoks, aš punktais tą komentarą rašiau Gerai gerai. Baigiam. Sėkmės rašant straipsnius toliau. (nuoširdžiai, ne sarkazmas)
2009-02-22, 0:35:17
Eglė rašo:
Dėkojame adminui
Bet jei rimtai, galėjai ir nedėt. Sakiau
2009-02-21, 21:27:17
Edvinas rašo:
Na sveiki mielieji,
man, žinokit, ypač malonu, jog čia tokia diskusija vyksta, bet kadangi šis "reikaliukas" jau tik "principo" ir asmeniškas reikalas, daugiau atsakomųjų prašom neberašyt ir kaip kažkas iš besiginčijančių sakė "nesislėpkit internete" ar kažkas tokio. Kitaip sakant, išsiaiškinkit asmeniškai. Juolab, numanau, kad daugumai lankytojų jau Jūsų "reikalai" atsibodo. Jei visgi manot, kad dar turit svarių argumentų mokslo tema (apie ką yra straipsnis), prašom į jį asmeninių reikalų ir ambicijų tada nepainiot.
Tai "admino" žodis.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos