• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėLeninas amžinai gyvas
2008-11-04, 20:20:09
Mateušas Kosteckis


Vidutinio amžiaus, truputį azijietiškų veido bruožų vyras su jam būdingais ūsais ir plike... Tikriausiai nedaug pasaulyje yra žmonių, kurie jo nepažintų. Žinoma, kalbame apie Vladimirą Iljičių Leniną - įkūrėją labiausiai nusikalstamos žmonijos istorijoje sistemos, kuri nuo savo egzistavimo pradžios iki šiandien pareikalavo daugiau nei 100 milijonų žmonių aukų. Komunizmas visam laikui pakeitė pasaulio veidą ir, nepaisant visų pastangų, nepavyko jo išnaikinti net iki šiandien. Kuboje, Kinijoje, Šiaurės Korėjoje totalitariniai režimai vis dar egzistuoja ir reikalauja tūkstančių naujų aukų. Atrodytų, kad bet kokia komunistinių idėjų propaganda turėtų būti uždrausta. O vis dėlto yra kitaip...

Tai vienas iš didžiųjų Lenkijos miestų: prekybiniai stalai išstatyti išilgai gatvės, galima rasti bet kokią dovaną, juvelyrinių dirbinių, žaislų, įvairių statulėlių, taupyklių, dėžučių ir vienas dievas žino ko dar. Priėję arčiau pamatysime, kad ant kailinių kepurių, užtrauktukų ir palaidinių matosi visiems pažįstami simboliai - pjautuvas ir kūjis, raudona žvaigždė arba komunistinių vadų portretai. Turistai apžiūrinėja „turtingą“ asortimentą, matuojasi galvos apdangalus, fotografuojasi. Visiškai niekam tai netrukdo, nieko nežeidžia.

Lenkijoje griežtai uždrausta nacistinės ideologijos propaganda, bet kokia jos išraiška. Už daiktų, turinčių ryšį su fašizmu, pardavinėjimą ar naudojimą gresia didelės baudos. Negalima gaminti ir išleisti į apyvartą ženkliukų su svastikomis, Hitlerio ir kitų nusikaltėlių portretais, hitlerinių vėliavų ir drabužių. Kai pasirodo šio draudimo laužymo atvejai, iškart informuojama visuomenė, kuri reaguoja itin aštriai. Netgi atsiliepia įvairios organizacijos, kurios užsiima martirologija arba žydų judėjimai. Taip vyksta ne tik Lenkijoje: kai Anglijos princas Haris pasirodė vakarėlyje apsirengęs „Afrikakorps“ kareivio mundurą su svastika ant rankovės, apie tai iškart sužinojo visas pasaulis. Ir pasipiktino.

Nepaisant to, niekas neuždraudžia (o jei draudžia, niekas draudimo nepaiso) prekių, susijusių su dar labiau nusikaltėliška sistema – komunizmu - pardavimo. Nežinau nė vieno atvejo, kad tokių prekių parduotuvės savininkas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Įvairūs internetiniai tinklapiai siūlo lipdukus ant mobiliųjų telefonų su TSRS vėliava, pjautuvu ir kūju arba Leninu, Marksu ar Engelsu, siūlo ir durų skambučius su Tarybų Sąjungos himnu. Niekas nenori pripažinti fakto, kad tie simboliai susiję su šimtų milijonų žmonių kančiomis. Tai aiškus hipokrizės pavyzdys - vienur baudos už totalitarizmo propagavimą, o kitur jau duodamas tam leidimas. Kai kas pasakys, kad tai humoristinis požiūris į šį reikalą. Gerai, tai kodėl į nacizmą nežiūrime su humoru? Kuo viena nusikaltėliška sistema geresnė už kitą? Užkonservuotose Lenino lūpose tikriausiai atsirastų šypsena, jei per įstiklintą karstą jam pavyktų tai išgirsti.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Leninas amžinai gyvas

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1037

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos