• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėLietuvos rankininkai
2010-12-21, 8:00:00
Martyna Vaitkutė


Beveik visų lietuvių populiariausia sporto šaka – krepšinis. Dėl ko būtent taip, galima numanyti, juk krepšininkai turi daug geresnes sąlygas treniruotis negu kitų sporto šakų žaidėjai, jie yra labiau remiami finansiškai. Krepšinio aikštelių gausu visuose miestuose, kaimuose, o pavyzdžiui rankinio, teniso ar regbio, tinklinio – ne. Taip pat plaukimui, juk baseinai yra tik miestuose, ir tai ne visuose.

Rankinis Lietuvoje nėra labai populiarus. Rankininkai gauna mažesnį finansavimą, įėjimas į beveik visas varžybas yra nemokamas, kartais – minimalus (nuo 5 iki 15 litų), bet ir už bilietą mokėti reikia tik per Pasaulio čempionatų varžybas, Lietuvos čempionatus žiūrovai gali stebėti nemokamai.

Utenoje rankinio lygis gerėja – atsiranda naujų pasiekimų, gerėja žaidėjų lygis. Lietuvos vyrų rankinio lygoje Utenai atstovauja Utenos HC. Tačiau lyderiauja Vilniaus „VHC Šviesa“. Lietuvos moterų rankinio lygoje už Uteną žaidžia Utenos KKSC rankininkės, tačiau neužima aukščiausiųjų pozicijų – jas palaiko Vilniaus „Eastcon AG Vilniaus kolegija“, kuri perėmė lyderių poziciją iš Vilniaus VPU „Šviesa – Eglė“.

Ką tik prasidėjusiame Lietuvos rankinio federacijos čempionate gausu komandų, o pačias pirmąsias vyrų varžybas laimėjo Utenos KKSC rankininkai, moterų – Kauno SM „Gaja“. Čia žaidėjai savo žaidimo lygiu niekuo nenusileidžia Lietuvos rankinio čempionatams (Aukščiausiajai lygai).

Lietuvos vyrų rinktinės rankininkai nors ir žaisdami puikiai, nesugeba laimėti pieš tokia šalis kaip Norvegija, Vengrija. Šiose šalyse rankinis populiariausias, jos yra iš „pirmo krepšelio“, kuriame yra stipriosios ir didžiosios šalys. Bet Lietuvos vyrų rinktinė, žaidę draugiškas varžybas su latviais laimėjo rezultatu: 39:25.

Lietuvos moterų rinktinė dėl kelialapio į 2011 metų planetos pirmenybes pradės gruodį. Lietuvos moterų rankinio rinktinė kovą dėl kelialapio į 2011 metų planetos pirmenybes gruodžio pradžioje pradės atrankos turnyrą Italijoje. Nuo lapkričio 29 dienos Vilniuje rinktinė, grįžusi iš Ukrainos tęs treniruočių stovyklą, į kurią atvyks ir kitos užsienyje rungtyniaujančios Lietuvos rankininkės. Taip pat Lietuvos rinktinės rankininkės jau išvyko į Kijevą, kur lapkričio 23 dieną lietuvaitės žais su Baltarusija, lapkričio 24–ąją – su Ukraina bei lapkričio 25–ąją su Azerbaidžano rankininkėmis.

Dar tik anais metais surinkta Lietuvos merginų U-17 rinktinė, kuri lapkričio mėnesį grįžo iš Kijevo, nugalėjo savo bendraamžes iš Ukrainos rezultatu 31:29, o su baltarusėmis sužaidė lygiosiomis 30:30. Jos jau kovo mėnesį išvyks į Graikiją, kur vyks Pasaulio čempionatas.

Lietuvos rankininkai labai vertinami kitose užsienio šalyse. Daugiausia Lietuvos rankininkų suburta pernai Ispanijos „Asobal“ lygoje debiutavusiame Toledo „Labaro“ klube, kur žaidžia net keturi Lietuvos rankininkai: vartininkas Egidijus Petkevičius, Augustas Strazdas, Tomas Eitutis ir Remigijus Čepulis. Lietuvos rankininkų Ispanijos klubas turėjo jau ir praėjusį sezoną, kuris žaidė antrojoje lygoje, o užėmę aukščiausiąją vietą, „Labaro“ vadovai nusprendė pakviesti ir lietuvį trenerį Miglių Astrauską. Ši komanta Ispanijoje užima 10-ąją vieta ir vis dar išlieka tarp pačių stipriausių. Taip pat „Asobal“ lygoje esančioje „Cuenca 2016“ komanda, kurioje taip pat yra keli lietuviai: Vaidotas Grosas ir Aurelijus Sabonis. Ši komanda užima 8-ąją vietą tarp 16 komandų, tačiau, jeigu „Cuenca 2016“ komanda pakiltų dar vienu laipteliu aukštyn, iškovotų teisę kitą sezoną dalyvauti Europos turnyre.

Vokietijoje esančiame bundeslygoje lietuviai atstovauja keliems klubams, kurie kaunasi taip stipriausiųjų vardo Vokietijoje. Pastaruoju laiku truputį geriau sekasi „Hanover-Burgdorf“ klubui, kuriame žaidžia Andrius Stelmokas ir Robertas Paužuolis.

Treneris Romas Magelinskas ir dar treji Lietuvos rankininkai žaidžia Austrijoje. Tarp trijų lietuvių turinčių klubų aukščiausią vietą užima R.Magelinsko treniruojamas Vienos „Fivers“, kuriame žaidžia Romas Kirveliavičius. Austrijos sostinės rankininkai yra trečiojoje pozicijoje. O 5-ąją vietą užima Insbruko HIT su Andriumi Račkausku, 8-ąją – Švaco ULZ, už kurią žaidžia Mindaugas Andriuška.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Lietuvos rankininkai

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 630

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos