• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėLikus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
2010-12-23, 8:00:00
Eglė Daugsevičiūtė


Keista, liko keletą dienų iki Kalėdų. Ilgai lauktos, jos užsuko į mūsų namus, bet nepastebėtai ir greitai išeina, palikdamos betvarkę ir sumaištį. Visoje šioje prieš Kalėdinėje karštinėje, aišku, galima prisiminti A. Švarcenegerio filmą „Kalėdų karštinė“, bet aš ne apie tai, norėčiau stabtelti ir prisiminti bei pagalvoti, kokie veiksniai lemia, kad šventės jau čia, kas daro Kalėdas tokias svarbias mums. Taigi, ponios ir pona, pristatau 10 veiksnių iš kurių atpažystame, kad jau Kalėdos.

1. Kalėdos pradedamos švęsti likus keturioms savaitėmis iki jų. Kodėl? Juk pradeda rodyti „Vienas namuose“ pirmąją dalį. Nesvarbu, kad šis filmas buvo nufilmuotas 1990 metais, kai dar ne vienas iš mūsų nebuvo gimęs. Tačiau tai tapo Kalėdų klasika, kuri Lietuvoje yra rodoma jau 20 metų.

2. Galime džiaugtis XXI a. Skrudžais, kurie kitaip nei jų proproprosenelis nemėgo šių švenčių ir gailėjo bent vieno pinigėlio, o išsilavinę šiuolaikianiai jo palikuonys stengiasi iš visa to pasipelnyti. Neveltui jie turi įvairių šūkių apie mamas, praktiškus žmones, tai kas arčiau namų... Skrudžas galėtų tik džiaugtis, kad jo proanūkiai įsitaisė prekybos srityje ir pradeda prekybos sezoną, tuoj po Vėlinių. Ironiška, numiriai, 2 dienas paliūdėjom, ruoškimes Kalėdoms.

3. Televizija ne ką atsilieka ir nuo prekybininkų. Televizijos kanalai, laidos kasmet lenktyniauja del žiūrovų reitingų: kieno Naujametinis žiburėlis bus žiūrimiausias, kieno Kūčių pasaka bus stebuklingiausia. Tačiau mielieji yra viena problema su šiomis žiurkių lenktynėmis, jei laimi vistiek lieki žiurke.

4. Galbūt šventvagiška ir nedora taip šnekėti, bet bažnyčia gali džiaugtis padidėjusių katalikų skaičiumi. Juk reikia kalėdaičiais apsirūpinti ir sielą apsivalyti. Jei dar nespėjote, paskubėkit, eilės kone, kai Maximoje.

5. „Merry Christmas everyone“, „Last Christmas“, „Jingle bells“, „All I want for christmas is you“, „Let is snow“, „We wish you a merry christmas “ kuri iš šių dainų yra tavo mėgstamiausia? Nejučia, ne vienas iš mūsų pradedame niunuoti. Tai puiku! Nuotaika iškart pagerėja.

6. Nuostabiausias dalykas per didžiasias metų šventes moksleiviams – dviejų savaičių atosotogos! Rrrr, jos jau trečiadienį.

7. Kvailai mielos yprastai raudonos, kartais ir žalios kalėdinės kepurės. Ei, o tu girdėjai apie mėlynojo tinklapio akciją „Į mokyklą su kalėdinėm kepurėm“? Ji jau prasideda rytoj ir truks iki pat paskutinės šiais metais dienos mokykloje.

8. Teko jum vaikštinėti vakare Utenos gatvėmis? Na, gerai, net vakaro nereikia sulaukti. Po darbo apšviesto ir išpuoštos miesto gatvės, girliandomis ir ne tik pasipuošusios įvairios įstaigos, sveikina tave ir nepažystamąjį su švente.

9. Džiaugiasi miškas žiemą – ateinam ieškot eglutės kiekvienas! Nežinau, mielas drauge, kaip tau, bet man eglutė tai kažkas stebuklingo ir pasakiška. Aišku, jei ji nepūpso namie jau 3 savaites. Laikantis visų papročių eglutė turi būti puošiama Kūčių vakarą su visa šeima. Tik retas, laikosi šios tradicijos, bet vistiek...

10. Visų svarbiausia, kad Kalėdos, Kūčios tai šeimos šventės. Visi mylimiausi ir artimiausi žmonės susirenka kartu pabūti. Štai tikujų švenčių priežastis – šeima.

Šiuolaikinės šventės tikrai jau nebe tokios kokios buvo prieš 20 metų. Tačiau taip ir neturi būti, juk viskas keičiasi. Nesvarbu, kad šventės pasidarė pompstiškos ir pelningos, tačiau vistiek išliko svarbiausias jų tikslas – šeima. Kaip teko girdėti per Kalėdas vienas darbas atperka visus blogus. Pagalvokim ir padėkime vieni kietiems. Jaukių švenčių!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 883

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2013-01-06, 9:45:37
AutrTeBlMKQyMZEqz rašo:
kaip i bus laukia išgirsti iš tavęs,Jūsų Jessica.My derohaw are you,i hope that all is ok, as is my pleasure to contact you after gotten your contact at (xpazintys.com) which really interest me in having communication with you if you will have the desire with me ,here is my email (jtabbai@yahoo.com) as i will be waiting to hear from you,Yours jessica.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos