• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaMaištingas Rokas beldžiasi...
2009-09-06, 21:04:54
Ovidijus Stauskas


Per apsiniaukusį dangų ir nerimstantį lietų pasibeldė rugsėjo 5-oji diena. Slogios nuotaikos nė pėdsako! Tokį niūrų šeštadienį Uteną okupavo vienos nakties festivalis – konkursas "Rebel Rock 2009". Visiems užsimiršusiems arba ničnieko nenutuokiantiems primename, jog šis projektas gyvuoja jau nuo 2004 metų ir yra skirtas tik mokyklinio amžiaus roko atlikėjams bei mylėtojams. Taigi, puiki proga jaunimui parodyti muzikinius sugebėjimus sugrįžo į Uteną.

Nors klubo "DisPar" durys buvo atvertos 18.30 val, žiūrovai, ištroškę čaižių gitarų skambesio, šmirinėti aplink ėmė gerokai anksčiau. Vieni aptarinėjo būsimą koncertą, kiti vaišinosi ugniniu vandenėliu ir dalijosi su jaunųjų grupių nariais. Juk būtina padrąsinti maištingas sielas!

Pasigirdus Karolio Ruzgo, organizatoriaus, balsui minia užmiršusi pašnekesius triukšmingai sugūžėjo į salę. Pagarbos bei padėkos pirmiausiai sulaukė pagalbininkai bei remėjai, tarp kurių: Utenos rajono savivaldybė, leidykla/spaustuvė "Indra", Utenos "Apskrities žinios" ir kiti. Ką gi, nusipelniusiems padėkota, palaiminimas duotas, komisija paskelbta. Pastarojoje tarp Arūno Katino ir Vytauto Latono įsitaisė dizainerė Eglė Mickevičienė (!). Vedėjos paskelbė pirmųjų dalyvių, ukmergiškių "Fau" duomenis. Jaunuoliams teko užduotis iš serijos "Neįmanoma misija" – išjudinti dar neįkaitusią minią. Visgi skambus vokalistės balsas ir dvi anglų kalba atliktos dainos privertė pasijudinti. Toliau – Indoser iš Kauno, kurie susikūrė specialiai Rebel Rock festivaliui, ir Šakių viltys "Lingis Park" bei vietiniai "šeimininkai" "Puse kainos". Kauniečiams ne itin pasisekė vokalo srityje, tačiau originalūs tekstai bei manieros sulaukė komentarų. "Lingis Park" susirinkusiųjų dėmesį patraukė savo sudėtimi. Merginos be klaidų valdė tiek balsus, tiek gitaras! Trijulė iš Utenos buvo sutikta išties šiltai, todėl per pasiruošimo minutes sudainavo naujai oranžuotą Adolfo Šapokos gimnazijos himną, kuris grasina tapti nuolatiniu. Savo eilės sulaukė "Piktas Pingvinas" (Birštonas) ir uteniškių pamilti veteranai "Rotary Pump" (Dusetos). Birštoniečiai pritraukė daugelio jaunųjų žiūrovų dėmesį, matyt, todėl, jog vokalistė nė iš tolo nedvelkė senatve ir su grupe demonstravo gana kokybišką roko muziką. "Rotary Pump" su daina "Naktyje" pavyko išjudinti ne tik senųjų metalo mylėtojų, tačiau ir krūvos kitų svečių kaulus. Deja, bendraminčių iš Plungės "4 in 1" dėl nežinomų priežasčių neišvydome. Iki pertraukos scenoje sušmėžavo dar dvi grupės. Tai zarasiškiai "Checked" bei vilniečiai "State of Ruin". Pastarieji leido išgirsti galingą Alternatyvų metalą, pasigėrėti angliškų frazių kombinacijomis bei galingu vokalu. Zarasų kompanija, įtraukusi buvusį grupės "Padvalas" bosistą Irmantą, atidavė duoklę užkietėjusiems Elo Bandžio ir Punk Rock gerbėjams.

Pertrauka pasitaikė išties karšta. Ne dėl lietaus, kuris aibę žiūrovų įspraudė klubo viduje, o "Rotary Pump" trijulės. Vaikinukai atliko maždaug pusvalandžio trukmės pasirodymą, kurio energija nepaliko abejingų arba neišpiltų prakaito.

Praūžus pertraukėlei, "Rebel Rock '09" tęsėsi. Scena liko atvira marijampoliečiams "Despite", vilniečiams "Buy", ukmergiškiams "Decapod". Pastarųjų pavadinimas graikų kalba reiškia Dešimtkojį. Tai atspindi įvairialypį kolektyvo stilių – nuo akustikos iki sunkiojo metalo. "Despite" Utenoje viešėjo jau trečią kartą ir prisipažino, jog save gali laikyti truputėlį uteniškiais. Vis dėlto vietiniai grupės grojamą Death Metal priėmė kaip išsiilgtą bičiulį. Atlikėjai iš Vilniaus "Buy" įnešė kontrastą ir pristatė porą lengvesnių ir lyriškesnių dainų. Mergina, grojanti sintezatoriumi, nepašykštėjo šokio judesių. Po kelių minučių sceną okupavo Dūkšto didvyriai "Memorial Faces" ir nutrūktgalviai "Typoshytaka". Trio originaliu pavadinimu beveik pakartojo "Roko Naktų" žygį ir pasirodė tik su trumpikėmis. Pagirtina tai, jog "Typoshytaka" vaikinai antrąjį kūrinį leido rinktis publikai. Salėje nuvilnijo masinė abejonė dėl policininkų orientacijos... "Memorial Faces" taip pat pažįstami Utenos klausytojams, todėl pakilo tik dar viena pašėlusių šokių banga. Galiausiai koncertą, kuris truko išties ilgai, užbaigė "Life's Edge" (Sostinė) bei "Flame In The Dark" (Laikinoji sostinė – Kaunas). Vilniečiai muzika ir išvaizda priminė garsiuosius "Apocalyptica", spinduliavo branda. Margą gyvenimišką patirtį atspindėjo daina "First". Kauno atstovams teko pasirodyti paskutiniesiems, tačiau melodinga muzika ir tvirta nuomonė apie pasaulio problemas, išreikšta dainose, neleido susirinkusiems sėdėti rankas sudėjus.

Išmušė valanda komisijai, kuri akylai stebėjo kiekvieną grupę, kad priimtų lemiamą sprendimą. Pasitarimo metu žiūrovams apie save garsiai priminė "Memorial Faces". Ir neveltui... Kompetetinga žiuri, užbaigusi pašnekesius, paskelbė, jog 3-ąją vietą iškovojo truputėlį uteniškiai "Despite". Antri liko įvairiapusiai dešimtkojai "Decapod". Šiemet auksą iškovojo didvyriai, privertę ne vieną sunkiosios muzikos mylėtoją šokinėti nuo scenos, "Memorial Faces".

Taip griausmingai pasibeldęs, duris užvėrė festivalis "Rebel Rock'09". Sveikiname čempionus bei prizininkus, o likusiems dalyviams belieka palinkėti pirštų miklumo, klausos bei stiprybės!

Daugiau informacijos:
Mūsų tinklalapyje
Delfi.lt

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1100

Įvertink!

Komentarai [ 9 ]
2010-03-24, 10:44:48
Simonas rašo:
Tikiuosi ir šiais metai vyks šis renginys. Labai norečiau nureiti.
2010-03-17, 8:35:41
Linas rašo:
Gaila, negalėjau dalyvauti. Tikiuosi renginys vyks ir kitais metais.
2009-09-08, 22:56:34
Despite rašo:
Šiais metais renginys buvo puikus. Garsistas kaip visada puikiai padirbėjo. Smagu, kad viršų ėmė metalas. Visada smagu grįžti į Uteną, bet šis kartas buvo pats įsimintiniausias. Despite taria didelį dėkui visiems tiems, kurie sukūrė tokią atmosferą koncerte. Laukiam naujų susitikimų!
2009-09-07, 17:10:12
Myglis rašo:
o man patiko tik pabaigoje 1 grupė vos ne migdanti buvo bet po to per Memorial Faces vėl atsigavau laukiam panašių renginių ops:
2009-09-07, 14:53:57
Autorius rašo:
Muindaugai, pripažįstu, jog rašiau ne itin išsamiai, tačiau renginys pasitaikė ilgas, o grupių asortimentas platus. Jei būtų pateiktas išsamus atlikėjų aprašymas, vargu ar toks griozdiškas straipsnis sulauktų kantrių skaitytojų
2009-09-06, 23:17:50
Organizatorius rašo:
Mindaugui> si renginys butent ir skitras tam kad jame galetu pasirodyti grupes, kurios dar galbut dar ir neturi dideles patirties ar panasiai... ko noreti, juk visi jie moksleiviai. o del kalbos tai manau kad kuryba yra kuryba ir visai nesvarbu kokia kalba dainuojama, svarbu kad tai yra daroma. del Despite, tai grupes vertino tikrai kompetetinga komisija ir ji objektyviai ir profesionaliai nusprende kurios grupes kurios vietos buvo vertos.
2009-09-06, 22:12:04
karle rašo:
Gal kas žinot, kur būtų galima daugiau foto rasti ? Bais įdomu.
2009-09-06, 22:08:53
MIndaugas rašo:
Pusė velnio.. Labai neišsamus straipsnelis. Po vieną sakinį dviem grupėm kaip ir mažoka :]

Dėl renginio: daug geriau būtų orientuotis į mažiau grupių, bet su ilgesnėmis programomis ir kokybiškesniu atlikimu..
Nes daliai grojusių grupių vis dėlto dar reikėtų pasėdėt rūsy metelius ar kitus.

Nustebau truputį, kodėl Despite tik treti. Na, bet kiti gal geriau žino.

Retorinis klausimas: o kokio velnio tie nesusitupėję moksleiviai gimtąja kalba nedainuoja? Tik nebandykit sapaliot apie kažkokias užsienio rinkas..
2009-09-06, 21:28:53
Mode rašo:
o taip taikliai

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos