• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMaldaujančios akys...
2009-02-18, 21:49:17
Gintarė Ažubalytė


Vos pravėrusi namų duris susitinku bent vieną benamę katę ar šunį, lankstančius kieme. Jie geria vandenį iš balų ir laukia, kada žmonės išneš pavalgyti iš šiltų namų, kokius kadaise ir patys turėjo. Tuomet jautėsi mylimi ir visai negalvojo, kas jais ryt pasirūpins. Bet pačios nuostabiausios gyvenimo akimirkos trunka tik iki tada, kol katytė ar šunelis maži, o kai užauga, atsibosta, tampa nereikalingi ir todėl jais bandoma atsikratyti. Žmonės palieka gyvūnėlius nežinomoje vietovėje ir nuvažiuoja. Ar galima tai vadinti žmogiškumu? Ar galima suvirpinti nors pačia kiečiausią širdies kertelę, kad kiti pagalvotų apie benamius gyvūnus: iš kur jie atsiranda, kaip jiems padėti ir kaip sustabdyti benamių skaičių gatvėse. Juk jų negalima įdarbinti, jie nemoka kalbėti, apsiginti.

Manau, ne visiems yra tekę pabuvoti Utenos gyvūnų prieglaudoje. Aš ir mama užsukome norėdamos pamatyti, kaip laikosi šių namų gyventojai, padėti susirasti nors vienam prieglaudos šuneliui namus. Džiaugiuosi, kad mama sutiko užsukti ir jos ilgai įkalbinėti nereikėjo. Šunelių prieglaudoje buvo pilna ir visi lojo vienas už kitą garsiau, kad tik būtų išgirsti ir pastebėti... taip surastų naujus namus. Sunku buvo apsispręsti, kuriam padėti, nes priėjus prie kiekvieno voljero į mus žvelgė maldaujančios akys. Išsirinkome juodą, kuris mažai lojo ir buvo beveik nepastebimas. Labai džiaugiausi, kad mes neišmetėme šuns, bet suradome jam namus. Kiekvienam žmogui siūlyčiau nepirkti tūkstančius kainuojančio grynaveislio gyvūno, nes kartais puikų draugą gali atstoti ne už milijonus pirktas mišrūnas. Žinoma, prieš įsigyjant gyvūną vertėtų pagalvoti, ar jūs tikrai norite jo, ar jis jums reikalingas, ar jūs sugebėsite prisiimti atsakomybę už kito gyvybę, nes
kitaip gyvūnas atsidurs gatvėje.

Dar prieš kelias dienas skelbimų lentoje išvydau pranešimą, kuris informavo žmones, auginančius kates ar šunis daugiabučiuose namuose, jog reikia užregistruoti juos ir mokėti pinigus. Žmonėms, kurie neaugina šių naminių gyvūnų, tema nėra aktuali. Bet visgi manau, kad atsiras šeimininkų, kurie bandys atsikratyti papildomais mokesčiai – mylimais augintiniais.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Juoda dėmė
Nepasisekė...
Maldaujančios akys...
Gražiausia Utenos miesto vieta
ŽMOGAU, SUSIMĄSTYK...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 977

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-02-22, 15:35:55
Mindaugas rašo:
Puikus straipsnelis. Ir tema ganėtinai skaudi.. Pats auginu porelę katinų. Neįsivaizduoju, kaip galima išmesti gyvą padarą į gatvę. Man jie už daugelį žmonių brangesni, mielesni ir reikalingesni..

Ir šiaip, kakžkur teko skaityti, kad jei nori pamatyti žmogų tokį, koks jis yra iš tikrųjų, pažiūrėk, kaip jis elgiasi su gyvūnais..

P.S. Žiūrėk, motin, kaip tas mūsų vargšas vaikelis gripu kamuojasi.. O vaistai nepigūs. Davai, užmigdykim, kad nesikankintų. O mes naują pasidarysim.

Juk panašiai būna?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos