• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMiestas, kuriame visada yra ką veikti
2011-01-07, 8:00:00
Ausma Bernotaitė


„Jei pavargai nuo Londono, pavargai nuo gyvenimo“, kartą pasakė garsus britų rašytojas S.Džonsonas. Londonas – didžiausias Europos miestas, kuriame gyvena maždaug 7,5 milijono arba dvi lietuvos žmonių. Tai vienas garsiausių miestų ne tik Europje, bet ir pasauly. Galiu tvirtai teigti, kad Londonas – turistų rojus, tiesa, gan brangokas ir labai triukšmingas, bet visgi rojus. Čia svečiuojasi arba gyvena garsūs meno kūriniai, apstu architektūros šedevrų, garsių klubų, parkų. Visgi, turistiniai traukos centrai – tik viena šio miesto žavesio pusė. Antroji yra ta, kad nuvykęs į Londoną, tuo pat metu nuvyksti ir į dar daug kitų pasaulio vietų. Čia maišosi tautos, kiekviena įnešdama savitumo į šį įdomų miestą.

Londono tyrinėjimas dažniausiai prasideda miesto centre. Visų pirma reikia įvertinti atstumus nuo vieno objekto iki kito, nes tai, kas žemėlapyje atrodo kaip malonus 20-ties minučių pasivaikščiojimas parku, realybėje gali pasirodyti kaip greitas bėgimas visą valandą. Metro ar autobusų stotelę rasti paprasta, bet kiekvienas pasivažinėjimas jums kainuos apie 10 litų (priklausomai nuo bilieto tipo), tad geriausia iš anksto išsiaiškinti, kokie lankytini objektai yra vienas šalia kito.

Pačiame pačiame centre: karalienės rezidencija Bekingemo rūmai, gražus didelis laikrodis Big Benas ir parlamentas, gotinė Vestminsterio abatija, kur karūnuojami visi Didžiosios Britanijos karaliai, apžvalgos ratas „Londono akis“. Bekingemo rūmai, turiu perspėti, stulbinančiais vaizdai nestebina. Maža tikimybė, kad pasiseks akies krašteliu pamatyti namo grįžtančią karalienę, nes jie nuolat keliauja. Įdomiausia, ką rūmai gali pasiūlyti – tai sargybinių aukštomis kudlotomis juodomis kepurėmis pamainų pasikeitimas. Parlamento pastatas ir jo dalis – Big Benas taip pat tik akims paganyti. Į juos paprasti mirtingieji turistai neįleidžiami, bet pastatai – puikūs gotikos stiliaus pavyzdžiai. Toks pat puikus gotikos pavyzdys – kitoje gatvės pusėje tingiai savo architektūra besipuikuojanti Vestminsterio abatija. Į ją įeiti galima. Už maždaug 65 litus.

Kainos Londone tikrai didelės, ypač bilietų už įėjimą į turistinius traukos centrus. 65 litai – tai dar vienas iš pigesnių variantų, bet, pavyzdžiui, Londono „akimi“-apžvalgos ratu pasivažinėti ir apžiūrėti Londoną vos ne iš paukščio skrydžio kainuoja apie 100 litų. Ta pačią sumelę reiks suploti einant į Madam Tiuson vaškinių figūrų muziejų, specialias parodas ir kitus pasaulinio garso pramogų „taškus“.

Norintiems kiek įmanoma ekonomiškiau apžiūrėti Londoną, siūlyčiau apsilankyti bent viename iš Utenos dydžio parkų, Britų muziejuje, Nacionalinėje galerijoje ar Teito galerijoje. Šie muziejai ne tik nemokami, bet ir neabejotinai verti kojų skausmo, kuris tikrai aplankys apėjus visas ekspozicijas. Trumpai apibūdindama šiuos muziejus, galiu pasakyti, kad Britų muziejus – istorijos mėgėjams, Nacionalinė galerija – įvairiausių epochų tapybos garbintojams, o Teito galerija – modernaus meno namai. Na, o parkus sunku net apibūdinti. Anglija turi labai nedaug miškų palyginus su Lietuva, nes jų šalies populiacija labai gausi ir miškams tiesiog nebelieka vietos. Tad anglai, matyt, atsigriebdami už tai, meistriškai rūpinasi savo parkais. Jie dažnai būna didumo sulig Utena, o anglai jais taip rūpinasi, kad ne vietoje išdydusią žolytę pamatyti itin sudėtinga. Daug parkų – šalia lankytinų objektų, tad pro juos praeiti nepastebėjus neteks. Visgi įspūdingiausi – Rydžens ir Hyde, siūlyčiau juos specialiai įtraukti į maršrutą. Na, tai keli pasiūlymai ekonomiškam maršrutui aplink miestą.

Yra dar vienas, tik jau specifinis, būdas taupyti Londone. Tai – apsipirkinėjimas. Nors transportas, maistas ir pramogos – daug brangesni nei Lietuvoje, drabužiai, batai ir aksesuarai – keliskart pigesni. Esu girdėjusi daug istorijų iš švedų, norvegų, ispanų, net lenkų, kad jie pažįsta kelias „fifas“, kurios skrenda į Londoną savaitgaliui su tuščiu lagaminu, o namo grįžta su vos beužsisegančiu nuo batų ir suknelių. Geriausia vieta tam – Oksfordo gatvė. Kad ir kaip bebūtų keista, su mokslu ji neturi nieko bendro, bet apsipirkinėjimui – tikrai tinkama. Neužeinant į parduotuves nueiti nuo vieno gatvės galo iki kito užtrunka apie 40 minučių. Na, o užeinant... merginoms linkiu neavėti aukštakulnių!

Dar viena puiki vieta, kur taip pat galima apsipirkti, ir kurios neaplankyti – tiesiog „griekas“, yra Kemdeno miestelis. Tai mikrorajonas, kuriame renkasi ir mėgsta gyventi netradiciškai atrodantys žmonės. Čia net gatvės atrodo netradiciškai: ant namų sienų daug keistų skulptūrų, gigantiško dydžio supamųjų kėdžių ir, žinoma, daug neįprastų parduotuvėlių, skirtų stilistinėms mažumoms. Viena įdomiausių vietų Kemdene – tai turgus. Čia galima rasti visko, ko nori: senų knygų, drabužių, maisto prekystalių iš įvairių šalių, muzikos, specializuotų aksesuarų parduotuvių, indiškų skarų bei smilkalų ir taip toliau. Kemdeno turgus taip pat tobulai parodo, koks tautiškai skirtingas yra Londonas, nes čia prekiauti susirenka visokio plauko imigrantai. Net sunku apibūdinti, kiek daug viskokiausių skirtingų žmonių ir prekių telpa turgaus ribose. Teks paties pamatyti.

Kemdeno miestelyje sukoncentruota visa Londono įvairovė, kuri slepiasi po paviršiniu itin anglišku kupolu. Vos nusukus akis nuo Bekingemo rūmų, galima pastebėti, kad aplink zuja į darbus skubėdami indai, brazilai, lietuviai, lenkai ir dar neatskleistų tautybių žmonės. Didžiausias Europos miestas iš kultūros pusės žiūrint tik dalinai Anglijai priklauso. Mano nuomone, tarptautiškume ir glūdi šio miesto žavesys ir įdomumas. Londone visuomet surasi, tai, ko dar nesi matęs, ir gali kasdien gali veikti, ko nesi veikęs, tad S.Džonsonas buvo teisus sakydamas, kad šis didmiestis negali atsibosti.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 923

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos