• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Mokslo ir žinių diena
2009-09-03, 20:28:21
Eglė Daugsevičiūtė


Lietuvoje Rugsėjo 1-oji - tai mokslo ir žinių diena. Taipogi ir metas, kai po vasaros atostogų ateina laikas sugrįžti į mokyklos suolą. Vieniems tai pirmi metai mokykloje, kitiem - paskutiniai. Galbūt laukėm, bijojom, buvom abejingi šiai dienai, tačiau, kad ir kokie mūsų, moksleivių, jausmai buvo, išvengti mokyklos bent teoriškai negalėjom.

Nuo pačio ryto miesto turguje galėjai pamatyti įvairiausių gėlių. Pasiūla buvo gana didelė: rožės, gvazdikai, kardeliai... Kvapas ir grožis kaip A. Baranausko poemoje "Anykščių šilelis":

Miškan (turgun), būdavo, eini - tai net akį veria;
Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria,
Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai:
Ar miške (turguje) aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!
Kur tik žiūri, vis gražu: žalia, liekna, gryna!
Kur tik uostai, vis miela: giria nosį trina!


Kaip įprasta, prieš mokyklą, tiksliau 9 valandą, Kristaus Žengimo į dangų ir Dievo Apvaizdos bažnyčiose buvo aukojamos šventos mišios. Bet, ech, mes, lietuviai, negalim lygintis su kaimynais lenkais, va jie tai tikri katalikai (net per egzaminus maldas kalba), o mes tingim nueiti į Dievo namus. Na, kaip visada, negalėčiau pasakyti, kad bažnyčios buvo sausakimšos, nors bijau ir sumeluoti, kad buvo tik dvi bobutės. Tiesą sakant, tikslios informacijos neturiu. Bet, manau, kiekvienas galime puikiai įsivaizduoti.

Mokyklose mokslo metų atidarymas vyko 10.30 val. Utenos Krašuonos pagrindinė mokykla sumanė prieš pat rugsėjo pirmąją pasipuošti, langus pasikeisti (spėjo vos ne vos ir tai nevisus). Visa laimė, kad kokia plyta nenukrito iš dangaus ir nepakrikštijo kokio pirmoko. Taipogi visus mokinius viliojo aplink beveik visą mokyklą apjuosta tvora, tarsi šaukianti : "Aha, iš čia nebeišeisit!". Saulės gimnazija turbūt labiausiai ruošėsi šiai šventei. Minint Baltijos kelio 20- tąsias metines susikibę už rankų apjuosė mokyklą ir leido į dangų helio dujų pripustus balionus. A. Šapokos gimnazijoje tie, kurie norėjo, galėjo įsiamžinti šią nuostabią (ne)gedulo dieną prie mokyklos pastato su įvairiausiais priedais ir šiaip niekučiais. Įvairovės netruko visose Utenos miesto mokyklose.

Šventė, šventė... Po mokslo metų atidarymo Utenos kultūros centro kieme vyko šventė, skelbianti "Švęskime kartu". Melomanai galėjo džiaugtis: muzikos čia tikrai netruko, jos buvo net su kaupu nuo pačios šventės pradžios iki pat jos uždarymo. 13 val. vyko šventinis nemokamas koncertas "Vėl skamba rugsėjis!" (įdomu, kaip skamba?). Moksleiviai, norintys atsipalaiduoti, parodyti kas geriausias šokių aikštelėje, galėjo eiti į šventinę diskoteką moksleiviams, kuri truko net 3 valandas! Savaime suprantama, už dyką visko negausi: diskoteka kainavo 3 lt. O jei kas norėjo nemokamo koncerto, tai galėjo pamatyti Lietuvos Eurovizijos nugalėtojo ir Muzikos Akademijos dalyvio Sashos Son koncertą, už kurį sakome AČIŪ Utenos rajono savivaldybei! Aišku, pamatyti taip visų mylimą ir gražų vaikinuką buvo labai daug norinčių. Visi tikrai netilpo Kultūros centro didžiojoje salėje. Kai kurie tiesiog negalėjo patekti į vidų, tačiau nesigraužkime ir nesijaudinkime, gal kitais metais koks Ruslanas Kirilkinas atvažiuos? O tikros ir gyvos muzikos gerbėjų "desertas" buvo diskoteka jaunimui "Taurapilio salėje", kuri vyko nuo 21 val. iki pat vidurnakčio. Koncertavo ANBO ir SAPLES. Ir čia jau niekas nebedovanojo koncertėlio, kas norėjo, tas turėjo sukrapštyti 10 litukų. Bet, manau, buvo verta.

"Žydrasis ekranas" ir lelytės. Rugsėjo pirmosios progą kino teatre "Taurapilis" rodė net du filmus. Animacinis filmas vaikams "Egonas ir Doncis" bei jaunimui skirtas filmas "Mergišiaus praeities vaiduokliai". Kartais gera "pašonėje" turėti gerus kaimynus. Mus aplankė Molėtų kultūros centro lėlių teatras "Rudnosiukas". Už savo žavią šypsenytę buvo galima išvysti muzikinį šou ir spektaklį Schreiderb - Wicke "Kai varnos dar buvo margos" (gal kas žinote tiksliai?). Dėkojame režisierėms R.Grikienienė ir L.Grigelevičienė.

O visą dieną kultūros centre vyko šventiniai atrakcionai, prekyba ir atrakcijos. Manau, niekas nenuobodžiavo.

Paminėjom mokslo ir žinių dieną ir pats metas jau kibti į mokslus. Bandysime nuo karčių šaknų per devynius mėnesius prisikasti iki saldžių vaisių...

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.8
Jau įvertino: 1171

Įvertink!

Komentarai [ 6 ]
2009-09-06, 0:09:22
vienas šuo rašo:
Labai gėda už rajono savivaldybę, kuri pasityčiojo iš žmonių kurie norėjo patekti į Sasha Son koncertą. Labai daug nepatenkintu ir labai riebiai prie vaikų besikeikiančių žmonių prie įėjimo buvo.
2009-09-05, 12:25:41
Autore rašo:
Nesvarbu, anykščių šilelis dėl to, kad norėjau kaip ir pavaizduoti visą tą gelių grožį, o anykščių šilelis visai neblogai tiko. na, šiek tiek, gal ir ne visai taip bet nieko.
O iš renginių tai tikrai nebuvau nei vienam filme, tai įspūdžių iš jų ir nerašiau. taip pat nebuvau ir tame teatre apie kurį kažką labai taipogi nerašiau.

2009-09-05, 10:16:05
nesvarbus rašo:
As nesupratau prie ko cia prikistas A. Baranausko "Anyksciu silelis"?
O autore dalyvavo nors viename is savo aprasytu renginiu?
2009-09-04, 12:35:42
niekas rašo:
" juk niekas nebegarbina " - VISI nebegarbina, bet yra bendruomenių išpažįstanti senąjį baltų tikėjimą.
tradicijos tai ne vien tik dievų garbinimas bet ir pasaulėžiūra. nekalbu apie daugybė pagoniškų papročių, susipynusių su krikščioniškais ir nežinančių laikomos būtent šios, mum primestos religijos dalimi.
2009-09-03, 22:19:41
Autorė rašo:
Gerbiamas Niekas,

Koncerto programą, kurią aš radau internete Posterity grupės neradau.Atsiprašau už klaidą.

Tu didžiuojies, kad iki tokio katalikų ligio nenusiritom. Bet nemanau, kad mes neišsižadėjom protevių tradicijų ir vertybių. Juk niekas nebegarbina, nei perkūno, nei ąžuolo, nei kitų pagoniškų dievų. Juk čia išsižadėjimas.
2009-09-03, 21:55:22
niekas rašo:
pastaba autorei - koncertavo Anbo, Saples ir POSTERITY ( pastaruosius pamiršai paminėti .

" ech, mes, lietuviai, negalim lygintis su kaimynais lenkais, va jie tai tikri katalikai " - šituo teiginiu galim tik didžiuotis, gerai kad dar iki tokio lygio nenusiritom ir taip neišsižadėjos savo protėvių tradicijų ir vertybių.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos