• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMuzika
2010-11-20, 20:16:42
Iveta Slabšytė


Šiais laikas jaunimas labai didelį savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio. Ten jie bendrauja su draugais internete, žaidžia kompiuterinius žaidimus, žiūri filmus ar kita. Bet kodėl jaunimui sėdint prie kompiuterio taip reikalinga muzika? Kuo ji taip patinka jiems?

Beveik kiekvienas jaunuolis pasakytų, jog jis klausosi sau mėgiamos ir patinkančios muzikos. Tai jiems suteikia jėgų, atpalaiduoja, kartais net padeda užmigti. Vos ne kiekviename kompiuteryje galėtume rasti kelis šimtus dainų, o gal ir tūkstančius. Tad galime teigti, kad jaunimas ne tik didelį laiką prie kompiuterio praleidžia veltui, bet ir klausosi muzikos, kuri daro gerą įtaką jų nuotaikai.

Tačiau ne visada muzika yra gerai. Dalis moksleivių klausosi trankios ir garsiai paleistos muzikos, kuri gali pakenkti ne tik jaunuolio klausai, bet ir sunervinti aplinkinius. Yra tokių žmonių, kurie pyksta ant jaunimo dėl to, jog jie klausosi jiems nepatinkančios muzikos, bet reikėtų gerbti ne tik savo mėgstamus dalykus, bet ir kitų pomėgius.

Taip pat, klausantis muzikos galima mokytis užsienio kalbos. Daugelis jaunuolių klausosi anglų kalba dainuojamų dainų. Tad jie, ilgą laiką klausydamiesi, gali atsiminti dainos tekstą ir išmokti naujų žodžių. Tai gerina jų anglų kalbos žinias. Žinoma, ne tik angliškų dainų yra klausoma, bet ir kitų kalbų, ir tai padeda vystyti jaunuoliams žinias apie kalbą.

Dažniausia jaunimo aprangos stilių atspindi tai, kokių dainų jie klausosi. Jeigu matai gatvėje einančią žmonių grupelę apsirengusią apkritusiais drabužiais – kelnėmis ar džemperiais, tu jau gali spėti, jog jų mėgiama muzika yra repas, hip-hopas. Taigi, net ir išvaizda šiais laikais daug reiškia kitiems, kurie stebi gatvėje praeinančius žmones.

Žinoma, šiuolaikinė muzika labiausia patinka jaunimui, o ne vyresnio amžiaus žmonės, nes jie paklausę šiuolaikinės muzikos mano, kad išrastas dar vienas bevertis muzikos stilius. Tačiau ir patys jaunuoliai galvoja, jog tautinė ar senesnių laikų muzika yra šlamštas, priešingai negu suaugusieji. Nors yra ir tokių žmonių kurie klauso senojo roko, ir jiems jis labai patinka, ne kaip dabartinis.

Taigi, jaunimas klausydamas muzikos pamėgsta tam tikras grupes, kurios keliauja po pasaulį ir rengia savo solinius koncertus. Grupėms yra labai didelis pelnas, ypač tada, jei jos tuo laiku labai populiarios. Tad jaunuolis norėdamas gyvai pamatyti savo mylimą grupę, turi pakloti ne mažą pinigų sumą už bilietą. Žinoma, kartais grupės koncertas gali sukelti nusivylimą dėl prastos kokybės dainų ar neįdomaus koncerto, tai jaunimui sukelia didžiausią liūdesį. Jie ne tik praranda didelę pinigų sumą už koncertą, kuris nepatiko, bet ir tai, kad jaunuolius nuvilia jiems mėgiamos grupės. Tačiau yra ir puikių renginių, kurie uždirba šimtus tūkstančių, dėl savo originalaus koncerto, už tai grupes myli gerbėjai, bet ir pačios grupės myli juos, už tai, jog jos gavo didelį pelną.

Muzikos stiliaus gyvavimas pasaulyje taip pat priklauso nuo tos muzikos gerbėjų skaičiaus, nes jei tos muzikos niekas neklausys ir ta muzika neneš pelno, tai nebebus jokios prasmės jos groti. Tad kiekvienas muzikos stilius gali išmirti dėl jo neklausymo ir nesidomėjimo.

Šiais laikais atsiranda vis naujesnių muzikos stilių, kurie išstumia senas dainas iš grojaraščių. Žinoma tai yra gerai, kad atsiranda šiuolaikinės muzikos, tačiau, argi visi to nori? Juk kartais taip norisi paklausyti kokios senos dainos, o tu jos nebegali rasti, nes kai niekas to neklauso tokių dainų visai nebelieka.

Taigi, kai kuriems žmonės, muzika yra visas gyvenimas, joje jie įžvelgia skausmą, džiaugsmą, liūdesį, meilę... Tad klausykime sau mėgiamos ir patinkančios muzikos, kuri mums patinka ir mus VEŽA.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Muzika
Muzika

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 656

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos