• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMuzika
2011-01-25, 8:00:00
Iveta Slabšytė


Šiais laikas jaunimas labai didelį savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio: bendrauja su draugais internete, žaidžia kompiuterinius žaidimus, žiūri filmus ar kita. Bet kodėl jaunimui sėdint prie kompiuterio taip reikalinga muzika? Kuo ji taip patinka?

Beveik kiekvienas jaunuolis pasakytų, jog jis klausosi mėgiamos ir patinkančios muzikos, nes ji suteikia jėgų, atpalaiduoja, kartais padeda užmigti. Vos ne kiekviename kompiuteryje galėtume rasti kelis šimtus, o gal ir tūkstančius, dainų. Tad, galime teigti, kad jaunimas ne tik daug laiko prie kompiuterio praleidžia veltui, bet ir klausosi muzikos, kuri daro gerą įtaką jų nuotaikai.

Tačiau ne visada muzika yra gerai. Dalis moksleivių klausosi trankios ir garsiai paleistos muzikos, kuri gali pakenkti ne tik klausai, bet ir sunervinti aplinkinius. Vyresni žmonės dažnai pyksta dėl to, jog jaunimas klausosi netinkamos, t.y. vyresniesiems nepatinkančios, muzikos. Žinoma, šiuolaikinė muzika labiausiai patinka jaunimui, o ne vyresnio amžiaus žmonėms, nes jie paklausę šiuolaikinės muzikos mano, kad išrastas dar vienas bevertis muzikos stilius. Tačiau ir patys jaunuoliai, priešingai negu suaugusieji, galvoja, jog tautinė ar senesnių laikų muzika yra „šlamštas“. Nors yra ir tokių žmonių kurie klauso senojo roko, ir jiems jis labai patinka, ne kaip dabartinis. Taigi, reikėtų gerbti ne tik savo mėgstamus dalykus, bet ir kitų pomėgius.

Jaunimas klausydamas muzikos pamėgsta tam tikras grupes, kurios keliauja po pasaulį ir rengia savo solinius koncertus. Grupėms yra labai didelis pelnas, ypač tada, jei jos tuo laiku labai populiarios. Jaunuolis norėdamas gyvai pamatyti savo mylimą grupę, už bilietą turi pakloti ne mažą pinigų sumą. Žinoma, kartais grupės koncertas gali sukelti nusivylimą dėl prastos kokybės dainų ar neįdomaus koncerto, tai jaunimui sukelia didžiausią liūdesį. Jie ne tik praranda didelę pinigų sumą už koncertą, kuris nepatiko, bet ir nuvilia mėgiama grupe. Tačiau yra ir puikių renginių, grupių, kurios gauna šimtus tūkstančių dėl savo originalių koncertų. Grupes myli gerbėjai ir pačios grupės myli juos.

Klausantis muzikos galima mokytis užsienio kalbos. Daugelis jaunuolių klausosi anglų kalba dainuojamų dainų. Ilgą laiką besiklausant, galima atsiminti dainos tekstą ir išmokti naujų žodžių. Tai gerina jų anglų kalbos žinias. Žinoma, ne tik angliškų dainų yra klausomasi, bet ir kitomis kalbomis. Taigi, muzika padeda vystyti jaunuoliams užsienio kalbų įgūdžius. Muzika dažnai atspindi ir jaunimo aprangos stilių. Jeigu matai gatvėje einančią žmonių grupelę apsirengusią apkritusiais drabužiais – kelnėmis ar džemperiais, tu jau gali spėti, jog jų mėgiama muzika yra repas, hip-hopas. Taigi, net ir išvaizda šiais laikais daug reiškia kitiems, kurie stebi gatvėje praeinančius žmones.

Muzikos stiliaus gyvavimas pasaulyje priklauso nuo tos muzikos gerbėjų skaičiaus, nes jei tos muzikos niekas neklausys ir ta muzika neneš pelno, tai nebebus jokios prasmės jos groti. Tad kiekvienas muzikos stilius gali išnykti, jei jo neklausoma, juo nesidomima. Šiais laikais atsiranda vis naujesnių muzikos stilių, kurie išstumia senas dainas iš grojaraščių. Žinoma tai yra gerai, kad atsiranda šiuolaikinės muzikos, tačiau, argi visi to nori? Juk kartais taip norisi paklausyti kokios senos dainos, o tu jos nebegali rasti, nes kuo rečiau klausomos dainos, tuo sunkiau jas rasti.

Taigi, kai kuriems žmonėms, muzika yra visas gyvenimas, joje jie įžvelgia skausmą, džiaugsmą, liūdesį, meilę... Tad klausykimės mėgiamos ir patinkančios muzikos, kuri mus „VEŽA“. :)

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Muzika
Muzika

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 734

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2011-10-03, 9:16:57
Karolina rašo:
Teisybė.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos