• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaMuzikinė veikla Utenoje
2008-11-10, 19:30:39
Kristina Tubytė


Jei kas manęs paklaustų, ar Utena yra muzikalus miestas, aš jiems net nedvejodama atsakyčiau, kad taip. Muzikinė veikla Utenoje yra labai stipriai plečiama ir, kas nuostabu, jaunimas domisi muzika, įvairia muzika - ne tik Cicinu, Radži. Tai parodo muzikos būreliai, ansambliai, mokyklos, tokios kaip: Muzikos mokykla, "Yamahos" ar "Vieversos" ansamblis. Tai lyg vykdytojos kilnios misijos, kuri padeda vaikam susivokti painiame muzikos pasaulyje ir atskirti, kas tikra, o kas ne, kas dainuoja ar groja su fonograma, o kas groja gyvai, be to, padeda atsipalaiduoti, užsimiršti arba tiesiog praleisti gerai laiką. Ir net keista, ką žmogus jaučia grodamas, klausydamas muzikos. Jis nurimsta, atsipalaiduoja, nuotaika pagerėja. Pasidaro geriau, kai prasėdi po septynias pamokas, kai parašo daugiau nei vieną kontrolinį. Vadinasi, muzika turi šiokį tokį poveikį.

Žmogus susipažįsta su naujais, įdomiais, gal kai kada keistais arba kitaip mąstančiais nei jis, bet juk dėl tokių draugų mūsų gyvenimas ir yra įdomesnis ir gražesnis. Dėl to kai kada dauguma vaikų ir susirenka. Juk daug geriau naudingai laiką praleisti negu eilinį kartą apvaikščiojus tas pačias parduotuves ar "šlifavus" šaligatvius, o juk belankant kokį būrelį mažiau pagundos kur nuklysti į šalį, nes elementariai būnam užsiėmę ir neturim laiko. Beje, "Yamahos" muzikos mokyklai ir Muzikos mokyklai vadovauja Arvydas Katinas, kuris tikrai, esu įsitikinus, ne vieną širdį vedė ir nuvedė muzikos keliu. Juk, jei kas prisimena tokią Laurą iš grupės "Laura and the Lovers", ji irgi baigė Muzikos mokyklą Utenoje ir, kaip ten bebūtų, nuėjo iki pačios Eurovizijos. Tai, vadinasi, Utena ją visai neblogai paruošė tolesnei karjerai. Bet, kaip sako pats mokytojas, jo pareiga - vaikus paruošti, o kokią jie karjerą pasirinks - čia jų reikalas.

Pati lankau "Yamahos" muzikos mokyklą. Patikėkit, tokiuose koncertuose, kokius rengia Yamaha, susirenka daugybė bendraamžių, bendraminčių arba šiaip pažįstamų ir jie susirenka pasiklausyti džiazo, roko, gitarų, saksofonų ir dar daug visko. Ir tada atrodo, kad Lietuva ne vien tik šalis, kuri klauso žmonių, kurie net nekuria savo muzikos, o tik kopijuoja, bet klauso ir gerų muzikantų, atlikėjų. Aš galiu pasakyti pavyzdį iš savo patirties: pati groju "Yamahoje" ir kada mano krikštatėviai atvažiavo pamatyti, kaip groju, jie buvo, tiesiogine to žodžio prasme, netekę žado ir, kaip man vėliau sakė, nesitikėjo, kad Utenoje vyksta tokių renginių ir ypač tokio aukšto lygio, kada būna viskas suderinta iki paskutinio lašo. Be to, Utenos muzikinis jaunimas pats dalyvauja įvairiuose renginiuose, pavyzdžiui: vargonų festivalyje, "Mažuosiuose talentuose", "Muzikinėse akimirkose" ir dar daug kur. O "Vieversos" ansamblis yra ne kartą dalyvavęs įvairiuose renginiuose - dainų šventėje, konkurse "Aukso Paukštė", kur nurungė Vilnių ir visus kitus didmiesčius, be to, yra kviečiami į užsienio šalis koncertuoti. „Vieversos“ ansamblis yra geras tuo, kad jis vis dar puoselėja tikrąsias liaudiškos muzikos šokio tradicijas. Be to, ten, kaip ir visuose muzikiniuose būreliuose, visada būna gera nuotaika...

Utenoje pradėjo muzikuoti ir Augustė iš "Dangaus", ir Rasa, kuri net realybės šou "Dangus" buvo laimėjusi. Ir tai daug ką pasako apie Utenos muzikinį jaunimą, kuris gyvena kitokiu ritmu ir bando tą ritmą skleisti kitiems, bando juo užkrėsti aplinkinius. Juos norima paveikti, kad klausytų kitokios muzikos ne vien tik popso. Bet, žinoma, mes gyvename nepriklausomoje valstybėje, kurioje kiekvienas žmogus sprendžia, ko jam klausyti, ką jam daryti ir kaip jam elgtis, apskritai, to jums, mieli skaitytojai, palinkėčiau ir šį kartą.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar literatūra moko gyventi?
Žmogus ir visuomenė
Muzikinė veikla Utenoje
Draugystė bei jos klaidos
Gamta ir jos saugojimas
Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1396

Įvertink!

Komentarai [ 10 ]
2008-11-20, 13:09:48
Boža moi, nebrašyki rašo:
nū ja, it yz ryli gud vet pypul trai tu wrait etsietiera. Nebūkim tokie negailestingi nesukritikuodami to, kam tai būtina.
2008-11-16, 21:21:20
Karolyyta. rašo:
viskas cia gerai,rasymo stilius atsiranda su laiku. bet kaip pastebejau,visada cia puola ta,kuris tik pradeda rasyti.
2008-11-15, 17:25:53
krsitute rašo:
fakto klaidos - kraupus dalykas rasant straipsni.
Gerb. raso abstrakcijomis, nieko konkretaus.
sakiniai skurdus, pastraipos nesirisa tarpusavy..
perskaicius paskutine pastraipa, galutinai pasidaro neaisku, apie ka kalbama, kokia tema...
siulau dar daug padirbet ties straipsniais pries dedant juos i viesa int.svetaine.
2008-11-13, 18:01:48
kristina rašo:
ane matei kai pavaro
2008-11-13, 16:38:26
rainbows rašo:
Utenoje pradėjo muzikuoti ir Augustė iš "Dangaus", ir Rasa, kuri net realybės šou "Dangus" buvo laimėjusi. Ir tai daug ką pasako apie Utenos muzikinį jaunimą...

koks įžvalgums!
kas tas daug?(:
2008-11-12, 9:46:19
kristė rašo:
taip, bet vistiek grojama gyvai be to sintezatorius leidžia prie vieno instrumento pajausti spalvų gamą bei įvairovę
2008-11-11, 23:03:52
Bam bam rašo:
Galeciau pasigincyti del "Yamahos" muzikos meniskumo, nekopjavimo ir t.t. Vien pats sintezatorius, sintetina garsus [tu paciu saksofonu, gitaru ir t.t.], tiesiog nelaikyciau to stipriu argumentu
2008-11-11, 17:09:13
Zoori rašo:
ne vargonų festivalis, o Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis.
2008-11-10, 22:30:56
meno_forma rašo:
Iškyla klausimas. Ar paprastas vaikinas, turėdamas balsą ir savo kūrybos tekstus, Utenoje atras vietą, kur sau už dyką ras kokybišką įrašų studiją? Jei taip, tai gal pasakysi KUR? Ačiū už atsakymą.
2008-11-10, 20:26:03
vilta rašo:
siaip manyciau, jog tekstas gana geras. biskuliuka kartojama ir rasymo stilius truputuka slubuoja, bet manau tj dar pageres, del to iwertinau 5.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos