• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėGyvenimas - lyg matematika
2011-10-26, 13:43:52
Simona Žiotaigė


Beveik visas matematikos mokslas, sutelpa į žmogaus gyvenimą. Tai gali būti bet kas: įvairios formulės, lygtys su nežinomaisiais ar paprasčiausi skaičiai.

Mano gyvenimą galima palyginti su matematine sąvoka „atkarpa“. Atkarpa tai tiesės dalis, kurią sudaro du nesutampantys tos tiesės taškai vadinami, atkarpos galais ir visi tarp jų esantys taškai, vadinami atkarpos vidaus taškais. Atkarpa turi ilgį.

Mano gyvenimo atkarpa prasidėjo nuo taško A – tai mano gimimas. Yra jau ir vidinių atkarpos taškų:

B – darželis, C – pradinė mokykla, D – pagrindinė mokykla, E – gimnazija. Aš žinau, kad dar bus daug vidinių atkarpos taškų. Bet jų pažymėti atkarpoje dar negaliu. Viskas dar priešaky...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos miesto jubiliejaus proga – modernus fontanas
2011-10-25, 11:27:56
Laura Šileikytė


Naujasis muzikinis šviečiantis fontanas buvo atidarytas per Utenos mieto jubiliejų.
Fontanas kasdien džiugina miestiečius nuo 20 iki 21 valandos. Žmonės gali pasigrožėti fontano srovėmis šaunančiomis į viršų, nuostabiais spalvų sukūriais, vandeniu bėgančia pantera ir kitais nuotabiais vaizdais, bei pasiklausyti ramios muzikos. Tai nuostabus, visiškai nemokamas reginys. Fontano uždarymas buvo spalio 21 dieną 20 valandą. Fontanas vėl veiks nuo 2012 metų gegužės 11 dienos.


Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKelionė į Egiptą
2011-10-24, 7:28:56
Simas Vyšniauskas


Egiptas yra graži pasaulio šalis. Didžioji Egipto dalis yra Šiaurės Afrikoje, sacharos dykumoje, todėl ten visada būna karšta.
Egipto kraštovaizdžiui budingos piramidės ir Nilo upė. Nilo upe yra organizuojami pažintiniai turai susipažinimui su Egiptu.
Taipogi i šią šalį galima nuskristi lėktuvu. Kaina nuo 900Lt iki 1300Lt.
Vienas lankomiausių turistų miestas yra Hurgada. Hurgada garsi savo vandens pramogomis. Ten galima skrieti burlentėmis, buriuoti, iškylauti laivu, žvejoti, grožėtis povandeniniu gyvenimu pro povandeninio laivo iliuminatorių. Tačiau, įdomiausia – plaukioti su kauke po vandeniu ar nardyti gėrintis koralais ir spalvingomis žuvimis. Šalia Hurgados yra kelios lankytinos salos. Tiesiai priešais Hurgadą - Giftuno sala su koralų rifais ir smėlėtu paplūdimiu.
Kasmet Egipte patvinsta Nilas ir būna be galo gražu ir egzotiška.
Egipte yra daug istorinio mąsto paminklų: piramidės, sfinksas, šventyklos, faraonų kapavietės.

Tikiuosi sudominau šia nuostabia šalimi ir kas nors į ją nukeliaus pamtyti viską gyvai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaKas yra muzika?
2011-10-23, 14:48:14
Adelė Rakauskaitė


Vieniems muzika yra fonas skambantis darant namų darbus, kitiems laisvalaikio praleidimo būdas, o tretiem - kančia.
Tikriausiai paklausite kodėl? Atsakymas pasirodys paprastesnis nei jums atrodo.
Įsivaizduokite šią situaciją - jums 8 metai. Manote, kad esate labai dideli ir viską sugebate. Kadangi jau esate truputį paaugę tėvai LIEPIA rinktis ką veiksi po pamokų. Pusė vaikų atsako jog nori dainuoti ar groti. Nieko nelaukę laimingi tėveliai vaikus nuveda į atranką, kurios metu tikrinami vaikų gabumai muzikai.
Rugsėjo mėnesį prasideda darbas - natų pažinimo džiaugsmas, mažų pirštukų deliojimas klaviatūroje, pirmi kūriniai, solfedžio diktantai. Ateina taip visų lauktas gegužės mėnuo, kai oras geras ir mokslo metai jau baigiasi, tačiau tai nevisai ramus laikotarpis, juk artėja egzaminai!
2 mokslo metai muzikos mokykloje - Rugėjo mėnuo. Mokytojų erzinimo laikotarpis. Paklausite kodėl? Isivaizduokite į vieną pamoką subėbga 6 - 7 mokiniai, kuriems reikia duoti nors 1 kūrinį. Jūs sakysite, o kas čia sunkaus? Juk paduodi pirmą į galvą šovusį kūrinį ir baigtas kriukis. Tačiau, viskas yra daug sudėtingiau - mokytojas kūrinius renka kiekvienam individualiai, pagal jo sugebėjimus ir norus. Artėja gruodžio mėnuo, o su juo ir pirmo pusmečio egzaminai. Po to, viskas kartojasi.
Pusė vaikų po ketvirtos klasės baigia muzikanto karjerą ir tikrąja to žodžio prasme pabėga į laisvę.
Lieka stipriausi ir užsispyrę žmogučiai. Pagaliau, ateina aštunta klasė, kai nebėra nei solfėdžio, nei muzikos istorijos pamokų, nes jų valstybinius egzaminus išsilaiko 7 klasėje. Aštuntokams artėja svarbiausi specialybių egzaminai. Labai labai rėtai pasitaiko tokių atvėjų kai mokinys neišlaiko.
Gegužės 31d. pati linksmiausia diena per mokslo metus, nes kaip tik tą dieną yra teikiami diplomai, baigusiems muzikos mokyklą abiturientas.
Pati dabar esu septintokė ir tikrai nelaukiu nei vieno egzamino, bet žinau, kad be jų negausiu to popieriuko, kurį vadiname diplomu.
Galime daryti išvadą, kad muzikos mokykla tikrai nėra baubas, kurio reikia bijoti. Tereikia trupučio kantrybės ir užsispyrimo, kad ją baigtum, o ne pabėgtum. :)

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKlimatas
2011-10-22, 12:13:53
Žygimantas Ramanauskas


Klimato kaita - tai pasaulinė problema. Klimatas žemėje labai permainingas. Pavyzdžiui, Lietuvoje prieš 30 metų žiemos būdavo žymiai šaltesnės, iškrisdavo daugiau sniego. O šiais laikais sniegas pradeda kristi vėliau, jo iškrenta žymiai mažiau, ne tokios šaltos bei rūsčios žiemos. Mokslininkai pastebejo,kad oro temperatūra pradeda staigiai kilti jau nuo vasario mėnesio.

Klimatą veikia įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, saulės spinduliuotė, nedideli Žemės orbitos nukrypimai ir šiltnamio efektas. Ledynai gali parodyti jog klimatas iš tikrųjų keičiasi: seniau ledynai augo ir tai rodė klimato atšalimą, o dabar ledynai tirpsta, o tai rodo klimato atšilimą.

Dar vienas veiksnys rodantis klimato atšilimą yra po truputį šylantis vandenynas. Jiems šylant stiprėja audros, sausumą ima vis dažniau siaubti stipresni uraganai. Kuo šiltesnis vandenyno viršutinis sluoksnis, tuo labiau vanduo gali išskirti konvekcinės energijos, sukelenčios galingesnius uraganus. CO2 dujos (anglies dvideginis) labiausiai sukeliai šiltnamio efektą. Dėl atmosferoje gausėjančių CO2 dujų visoje Žemėje kyla temperatūra. Kuo didesnis bus šiltnamio efektas tuo greičiau tirps ledynai, kils vendens lygis ir tai gali pakenkti žmonijos išlikimui.Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįJaponija
2011-10-21, 15:48:18
Karolina Markevičiūtė
Dažnam europiečiui Japonija tėra tolima Azijos valstybė, gaminanti patikimus automobilius, televizorius ir dažnai kenčianti nuo žemės drebėjimų.
Tačiau ji turi kai ką daugiau nei išvystytą pramonę.
Japonija - tai turtingos istorijos, pribloškiantčio šiuolaikiško meno ir technologijų, pasakų ir legendų šalis.
Japonijos populiacija yra gana didelė. Čia gyvena daugiau nei 126 mln. žmonių. Šalies sostinė yra Tokijas. Jame gyvena daugiausiai gyventojų, virš 12 mln.
Tokijas yra vienas didžiausių pasaulio miestų.
Japonija- salų valstybė. Ją sudaro daugiau nei 3000 salų.Yra keturios didžiausios salos: Kiūšiū, Šikoku, Honšiū ir Hokaidas.
Didžiausia sala- Honšiū. Šioje saloje yra svarbūs istoriniai miestai- Kiotas, Nara ir Kamakura.
Saloje gyvena 103 mln.žmonių. Taip pat joje yra įsidėsčiusi valstybės sostinė - Tokijas.
Valstybinė kalba- japonų. Tai šnekamoji ir rašytinė kalba. Rašytinę kalbą sudaro: Katakana (カタカナ), Hiragana (ひらがな) ir kandži (漢字).
Kandži - kiniški hieroglifai. Į Japoniją jie atkeliavo iš Kinijos. Jie vartojami kartu su katana ir hiragana. Kiekvienam Japonui privalu mokėti daugiau nei 1000 hieroglifų, nors dar yra daugiau kaip 3500 nenaudojamų.
Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenoje vyko trečiasis mokinių savivaldų forumas
2011-10-20, 7:59:50
Jurga Markūnaitė


Šiuo metu Utenos MSIC yra viena aktyviausių jaunimo organizacijų Utenoje. Ši organizacija organizavo tokias akcijas, kaip „Keliaujanti socialinė virtuvė“, rinko drabužių paramą laikiniesiems globos namams bei spec. ugdymo namams, dalyvavo akcijoje „Darom“, vasario  16-osios bei kovo 11-osios minėjimuose, o šių metų spalio 12 dieną Utenos „Saulės“ gimnazijoje organizavo jau tradiciniu tapusį  mokinių savivaldų forumą (MSF). Šiame forume tradiciškai dalyvavo visos Utenos mokyklos - tiek gimnazijos, tiek vidurinės - kurias atstovauja mokinių savivaldos.
Šiais metais forumas buvo neeilinis – svarbiausia užduotis buvo išrinkti naująjį Utenos MSIC'o pirmininką. Taigi, po sveikinimo kalbos, kurią sakė LMS prezidentas Vygintas Eidėnas, sekė kandidatų – Evitos Meidutės (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija) ir Manto Zerono (Utenos Dauniškio gimnazija) rinkiminės kalbos. Po jų įvyko slaptas balsavimas, kurio metu mokiniai ir išrinko naują pirmininką. Tačiau norint išlaikyti intrigą, rezultatų paskelbimas buvo tik pačioje renginio pabaigoje. Taigi, po balsavimo dalyviai pasiskirstė į darbo grupes, kurioms paskaitas vedė LMS prezidentas Vygintas Eidėnas, LMS renginių koordinatorė Gabija Karačkinaitė bei LiJOT tarybos narė, LMS revizijos narė bei Utenos MSIC'o įkūrėja Marija Šaraitė. Darbo grupėse buvo trys pagrindinės temos: Konfliktų valdymas ir moderavimas, žmogiškieji ištekliai, jaunimo iniciatyvos.
Dalyviams darbas grupėse buvo pati ilgiausia, tačiau įdomiausia forumo dalis, nes jose jie gavo ne tik naudingos informacijos, bet ir galėjo praktiškai ją panaudoti. Dalyviai diskutavo, ginčijosi, dirbo daugiau nei valandą, po kurios laukė darbo grupėse pristatymai, kurie buvo labai išradingi ir įdomūs. Visos trys grupės pristatė ir trumpai papasakojo, ką jie nuveikė ir kuo jiems buvo naudingas šis laikas.
Forumui einant į pabaigą buvo atlikti patys svarbiausi darbai – įteiktos padėkos visoms dalyvavusioms mokykloms, svečiams bei paskelbti rinkimų rezultatai. Taigi, įtikinama persvara (9:21) Utenos MSIC'o vairas vėl atiduotas į moteriškas rankas – rinkimus laimėjo Evita Meidutė.
Taigi, nuoširdžiai sveikiname Evitą ir linkime jai didelės sėkmės. Tikimės, jog jai nepritrūks ryžto ir noro dalyvauti šioje veikloje, vienyti Utenos mokyklas ir mokinius bei juos atstovauti. Evita, linkime tau sėkmės!
Taigi, Utenos mokyklų savivaldų forumas praėjo sėkmingai. Daugelis iš susirinkusiųjų užsiminė, kad norėtų grįžti. Utenos mokinių savivaldų informavimo centras viliasi, kad visa renginio metu gauta informacija padės stiprinanti Utenos miesto mokyklų savivaldas.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

PagrindinėRenginiai Utenoje
2011-10-19, 13:42:40
Jovilė SiniakovaitėUtena yra nedidelis miestas, kuriame jaunimas nežino kaip praleisti savo laiką. Džiaugiuosi, kad vasarą yra vykdoma bent keli projektai, kuriuose jauni žmonės gali pasireikšti, atsipalaiduoti, tačiau kalbant apie žiemą..  Kas gero vyksta tada? Galima išvardyti daugybė renginių, kurie bus ar yra vykdomi Utenoje, pavyzdžiui kaip: 2011 m. spalio 16 d. Tarpukario šlagerių programa „Pasivaikščiojimas su D. Dolskiu ir A. Šabaniausku"; 2011 m. spalio 12 d. Nacionalinės premijos laureatų poezija Gedimino Storpirščio dainose ; 2011 m. spalio 11 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Duburys" ar pan. Tačiau ar dauguma jaunųjų uteniškių norės sudalyvauti tokiuose renginiuose?
Aš manau, kad Utenoje esančios jaunimo organizacijos, turėtų suplanuoti kokius nors renginius žiemą, įtraukti aktyvius mokinius į darbus: planavimą ir organizavimą. Minčių būtų galima pasisemti iš įvairių žmonių- senų, jaunų, studentų ar tėvų. Ir mano manymu taip daugiau žmonių būtų laimingesni, lauktų kiekvienos dienos kai sninga, kai šiek tiek spaudžia šaltis, ir kai nebaisu, jog namo pareisi sušalęs, nes lauke nebuvo kas veikti.
Taipogi tokiose veiklose gali susipažinti su naujais kūribingais žmonėmis, su puikiomis idėjomis, kurie tavo žiemą pabandys padaryti nuostabia. 
Maxima juk ne pagrindinis centras, kur mokiniai turėtų susitikti ar pabūti, kad sušiltų. Ar ne?:))

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos