• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėTarptautine gyvūnų teisių diena
2011-10-18, 12:54:23
Gretė Ruzgaitė


Jau 13 metus iš eilės gruodžio 10-toji pasaulyje minima kaip gyvūnų teisių diena.

Su gyvūnais dauguma iš mūsų susiduria mažiausiai keletą kartų per dieną.
Gyvūnai būna čia pat mums pusryčiaujant, pietaujant ir vakarieniaujant.
Kartais gyvūnai vieninteliai, kurie gali suprasti, paguosti, nuraminti.
Prie naminių augintinių žmonės labai prisiriša ir juos myli.
Tačiau kaip ir visada būna išimčių...
Ši diena kviečia skirti bent truputį laiko gyvūnų problemoms, bei apmąstyti savo elgesį su kitomis gyvomis būtybėmis.
Nereikėtų pamiršti, kad ir jie yra gyvi organizmai, turi jausmus, širdį, bei jautrumą, neretai didesnį už žmonių.
Taip pat būtų puiki proga aplankyti vienišus globos namų augintinius ir galbūt skirti nedidelę paramą.
Jie būtų tikrai begalo dėkingi.
Manau, ši diena yra labai reikalinga, bei naudinga.


Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.4 ] Skaityti toliau

MuzikaMuzikos mokykla
2011-10-17, 8:51:27
Gerda Pinkevičiūtė


Muzikos mokykla - mokiniams besimokantiems šioje mokykloje tai beveik kaip antrieji namai. Aš tikrai galiu tai patvirtinti, nes prieš metus baigiau muzikos mokyklą ir vis dar kiekvieną savaitę ten nueinu. Aplankau mokytojus, dar vis dainuoju muzikos mokyklos jaunių chore ir kartą per savaitę pas savo mylimiausią mokytoją groju pianinu. Visi mokytojai, mokyklos darbuotojai tampa tikrais draugais į kuriuos gali kreptis, kai tik tau reikia pagalbos. Be to, tai labai geras būdas turiningai praleisti laisvalaikį. Kai pradedi lankyti muzikos mokyklą lieka mažiau laiko su kokia nors "chebra" sėdėti pušinėlyje ir vartoti alkoholį, cigaretes ar kokias nors kitas svaiginančias medžiagas, kurios kenkia sveikatai.
Muzikos mokykloje tikrai neliksi vienas, nes rasi savo bendraminčių, kurie turės tokius pačius pomėgius kaip ir tu. Galbūt jūs tapsite geriausiais draugais ir kartu leisite laisvalaikį? Galbūt jūs turėsite nepaprastų, dar neatskleistų muzikinių talentų ir kartu sukursite kokį nors legendinį kūrinį, kurį su malonumu dainuos visa muzikos mokyklą ir dėl to jūs tapsite labai populiarus? O galų gale gal kas nors apie jus parašys nepaprastą straipsnį, kurį išspauzdins Utenos laikraštyje ir apie jus sužinos visi Utenos žmonės? Nejaugi gali praleisti tokį gyvenimo tau suteiktą šansą? Manau, kad ne, todėl siūlau rinktis muzikos mokyklą. Pasiūlyk ją lankyti savo jaunesniam broliukui arba sesutei. Gal po daugelio metų jis taps fortepiono virtuozas arba žymiausias Lietuvos solistas?

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MenasGrafiti piešėjų dėmesiui
2011-08-31, 12:08:19
VO UEKK


Šių metų rugsėjo 23 dieną vyks grafiti konkursas skirtas Utenos miesto 750 metų jubiliejui paminėti. Konkurso tema: Utenos miesto gimtadienis. Norintys dalyvauti registruojasi redakcija@utenosjaunimas.lt ir atsiunčia grafiti piešinį, kuris bus piešiamas per konkursą. Kviečiame dalyvauti!

Komentarai [ 23 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Informacija
2011-08-24, 18:29:51
Utenos Dauniškio gimnazija


Vyksta priėmimas mokytis suaugusiųjų mokymo skyriuje

2011-2012 m. m.

Stacionarinis mokymas(is)
Pamokos vyksta kiekviena darbo diena vakare.

Neakivaizdinis mokymas(is)
Vyksta grupinės (penktadieniais ir šeštadieniais), individualios konsultacijos, laikomos įskaitos.

Savarankiškas mokymas(is)
• Įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir siekiantiems pakartotinai mokytis kai kurių dalykų;
• Nebaigusiems vidurinio ugdymo programos (turintiems nepatenkinamų metinių pažymių ar neatestuotiems).

Modulinis mokymas(is)
Siekiantiems pakartotinai mokytis atskirų dalykų.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįVokietija - būsimieji namai?
2011-07-26, 22:52:00
Ingrida Jotkaitė


Vakare naršydama internete pažvelgiau pro langą į naktinį Vilnių ir prisipažinsiu, užplūdo nostalgija. Karts nuo karto pravažiuojančio automobilio gausmas priminė kylančius lėktuvus, šviestuvai - nušviestus traukinių bėgius, o miesto šviesos - naktinį grįžimą iš draugo ledo ritulio treniruočių. Trumpiau tariant, prisiminiau praeitą vasarą, kurią teko praleisti Vokietijoje.
Vokietija kaip magnetas traukia gero gyvenimo ieškotojus iš įvairių šalių, o aš gavau galimybę būtent čia paviešėti. Norėdamas pažinti šalį, turi joje nors šiek tiek pagyventi, jog pajustum tikrąjį kultūros skonį bei atspalvį. Norite sužinoti kokį skonį pajutau aš? Ogi saldų ir šviesų, žinoma, su tam tikrais prieskoniais bei spalvomis.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSoci@linis tinklapis ar socialinės problemos? Internetinio gyvenimo ypatumai
2011-07-24, 21:03:34
Lietuvos moksleivių parlamentas


XXI amžiaus sunkiausia liga vis del to yra ne kiaulie gripas – tai hipersocialumas. Facebook. Daugelio mylimiausias zhodis, geriausias draugas ir didžiausias laiko vagis. Kiekvieną vakara milijonai vartotoju sujungia pasauli nematomom internetinem gijom, kurios saisto Austrija su Lietuva, o Amerika su Japonija. Jei Facebook , Skype ir Twitter butu tokie maisto pramones zhenklai, kaip Coca-Cola, tai raudoniems shio gėrimo buteliukams reikėtu splėptis po pernyksciais lapais, nes shiu socialiniu tinklapiu bei bendravimo programu paklausa virsytu visus populiariausius prekes zenklus kone dvigubai. Lietuvoje masiniu prekes zhenklu taptu nusigyvenusi one.lt ir senuju tinklalapių pedomis sekanti naujutelaite programa hotnot.lt. Ju prekes zhenklo populiarumas Lietuvoje turbut virshytu net Panevezhio cukraus, kurio apyvarta, sumaniai blefuojant, per keleta dienu buvo pakelta keliskart.  Kad ir kokio populiarumo shie puslapiai susilauktu, jie gimdo internetiniu kariu bei socialiai neigaliu zmonių buri, kurie nebegali shnekėti su gyvu zmogumi, o ne klaviatura.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKelionių dienoraštis:
2011-07-24, 10:25:28
Ausma Bernotaitė


Indija – kultūrinis šokas

Geriausias žodis pirmajai dienai Indijoje apibūdinti – triukšmas ir šiukšlės.

Oro uostai jau gan modernūs ir Indijoje, žmonės laisvai kalba angliškai, mielai pagelbsti. Baimė prasideda praėjus pro pasų kontrolės postą – ant sienų kabo užrašai: „Nepasitikėkite žmonėmis, kurie jums siūlosi padėti“, „Su nepažįstamais žmonėmis nevažiuokite į viešbučius“. Vos tik iškišus snapą laukan, šviesią galvą apspinta minia – taip vadinamų – autorikšų vairuotojų. Jie paslaugiai siūlo nuvežti kur tik reikia. Jei į tokią autorikšą atsisėsite iš anksto nesusitarę dėl kainos – tuo tikrai bus pasinaudota.

Baltas žmogus indams dažniausiai asocijuojasi su Amerika, o Amerika su pinigais. Tad toks dalykas kaip atpalaiduojantis pasivaikščiojimas įmanomas tik neapgyvendintose vietovesė. Tačiau ten nepatartina būti dėl uodų nešiojančių maliariją, japoniškąjį encefalitą bei keistų kirminų, kurie pro basų pėdų odą gali įlįsti į kraują ir jūsų viduriuose pridėti kiaušinių. Bet grįžkime prie miestų!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-07-20, 17:23:43
Karolis Ruzgas


Šį savaitgalį, kartu su vėtromis, prasisuko ir pirmoji Utenoje anime konvecija „Nyaaa!“. Tai renginys skirtas Japonijos kultūrai skleisti. Renginio organizatoriai – Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas – parašė šį projektą, norėdami įnešti į Utenos kultūrinį gyvenimą daugiau spalvų, bei pritraukti jaunimo į Uteną. Abu tikslai buvo pasiekti: renginio dalyviai vilkėjo labai spalvingus (dažniausiai jų pačių rankų darbo) mėgstamų personažų kostiumus, svečiai į „Nyaaa!“ atvažiavo ne tik iš Vilniaus, Kauno ar Panevežio, bet ir iš Latvijos. Visas „kosplėjus“ (angl. Cosplay – Costume + Play) prasidėjo penktadienį, nuo filmų peržiūros Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Buvo rodomi tokie, jau beveik klasika tapę anime filmai, kaip „Mano kaimynas Totoro“ ar „Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje“. Taip pat kitoje salėje rodėme vaidybinius japoniškus filmus, kuriuos renginiui paskolimo Japonijos ambasada.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos