• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtena – gražus miestas
2011-05-20, 8:33:48
Monika Morkūnaitė


Miesto grožis – subtilus dalykas, kiekvieno suprantamas skirtingai. Mano manymu, jis susideda iš trijų dėmenų: gyventojų, architektūros bei sąlyčio su gamta. Štai, pavyzdžiui, Lietuvos sostinė Vilnius asocijuojasi su senovę menančiu Gedimino bokštu, o išgirdę Klaipėdos pavadinimą daugelis prieš akis mato banguojančią Baltijos jūrą. Tačiau to neužtenka, kad būtų galima vienareikšmiškai teigti, jog jie – tikrai gražūs miestai. Miestas gali neturėti jokio įspūdingo kultūrinio paminklo ar žymaus gamtos kampelio, bet jeigu jame vyrauja visų trijų prieš tai išvardintų aspektų harmonija, verta pripažinti, jog jis turi viską, ko reikia gražiam ir tvarkingam miestui.
Galbūt Utena ir nėra tokia žymi kaip Vilnius ar Klaipėda, bet visgi galiu drąsiai teigti, kad šis senas miestas Lietuvos rytuose yra tikrai ypatingas. Visų pirma, jį garsina ne vienas ir ne du daug pasiekę ir nusipelnę žmonės, tokie kaip prozininkas, dramaturgas, publicistas Saulius Šaltenis, dviratininkė Simona Krupeckaitė, talentingos dainininkės Augustė Vedrickaitė ir Rasa Bubulytė. Galbūt Utena ir nepasižymi ypatinga architektūra, tačiau tiek ilgalaikiai gyventojai, tiek miesto svečiai vis dažniau pripažįsta, jog miestas gražėja „ne dienomis, o valandomis“. Neseniai uteniškius nudžiugino jaukus Vyžuonėlio parkas, prieš trejus metus rekonstruota A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas, per neįtikėtinai trumpą laiką atgaivinęs merdėjantį Utenos krepšinį. Žmogaus rankos pernelyg nepaliesta ir natūraliai miestą gražinanti gamta sukuria jame mažai kur išlikusią dabarties ir praeities harmoniją. Čiurlenančios upės, ežerai, svajingai ošiantys pušynai ramiai ir taikiai įsileido modernių statinių atsiradimą. Retas miestas naujųjų technologijų persmelktame XXI a. sūkuryje gali pasigirti tokia idealia abiejų pradų vienybe. Todėl tiek Lietuvoje, tiek užsienyje miestą garsinantys uteniškiai, pamažu vis atsirandantys ir restauruojami statiniai bei žmogaus rankos beveik nepaliesta gamta leidžia neabejotinai vadinti Uteną gražiu ir jaukiu miestu.

Komentarai [ 22 ] Įvertinimas [ 3.5 ] Skaityti toliau

MenasJaunatvės dideli troškimai
2011-05-19, 7:58:54
Aistė Meidutė


Jaunatvės dideli troškimai,
Dangaus violeto per mažai.
Oi, sukas gatvėse jaunimas!
Oi, tirpsta saujoj pinigai!

Kas vakarą draugai ir draugės,
Kas naktį nemiga viešnia,
Jaučiuosi šitoks nesuaugęs,
Ir man negėda, nors tu ką!

Komentarai [ 13 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėDėmesio!
2011-05-18, 7:52:13
PC "Aušra"


Mados ir grožio centre „Aušra“  veikia Utenos dailės mokyklos jaunųjų
moksleivių kūrybinių darbų paroda – konkursas „Pasaulis vaiko akimis“.
Kviečiame visus iki gegužės 31 d. balsuoti „Aušroje“ ir Facebook‘e už
labiausiai patikusį darbelį. Birželio 1 d. 16 val. laimėtojai bus
apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė prekybos centras
„Aušra“,  parduotuvės „Takko- faschion“, „Vaikų pasaulis“, „Pieštukai
popieriukai“, „Stiliaus harmonija“, „Kosmetika“, „Gerduva“  ir „Čili
picerija“. Vaikų gynimo dieną vyks ir Utenos moksleivių šventinis
koncertas.


Kviečiame visus aktyviai dalyvauti gražiausio piešinio rinkimuose!!!Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠiuolaikinio jaunimo vertybės
2011-05-17, 12:16:18
Anonimas


„Ach tas šiuolaikinis jaunimas...“, - tokią frazę augdamas turbūt yra girdėjęs kiekvienas. Ji buvo sakoma mūsų seneliams, tėvams, o dabar ir  mums patiems. Esu įsitikinusi, kad ji taip pat bus sakoma mūsų vaikams. Rašytojas L. Gustaitis jaunimą įvardija kaip kūrybingus, daug naujų idėjų turinčius žmones, nes mes turime tai, apie ką mūsų tėvai ir seneliai negalėjo net pasvajoti. Mokslo atradimai, technikos laimėjimai, demokratijos įsigalėjimas atvėrė mūsų kartai duris į pasaulį, kur įmanoma ir galima viskas. Tačiau ar jaunimas dar kartais susimąsto apie tokias žmogiškąsias vertybes kaip pagarba, meilė, gerumas, užuojauta? Galbūt visa tai jau atgyvena? Gal mes gyvename pagal visai kitokius principus?
Pasaulis pasikeitė, ekonomiškai sustiprėjo, įgijo daug naujų mokslo žinių, tačiau mes vis vien nuo mažens esame pripratę kovoti, nes jaučiame, kad išliks tik stipriausias, geriausias ir protingiausias. O kas padeda pasijusti tvirtam, suteikia valdžią? Beabejo, pinigai. Kad ir kaip banaliai skamba, bet pinigai suteikia laimę. Aišku, visko už pinigus nenusipirksi, bet turtas žmogui palengvina gyvenimą, teikią malonumą, tačiau, kaip ir visur, reikia jausti saiką.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėLiūdnokas monologas
2011-05-16, 8:37:20
Aistė Meidutė


Kilometrai pūgos
Ir pustuzinis vėjo
Įstringa plunksnoje
Praskrendančių žąsų

Tai visa visa
Kuo tikėjom
Prieš šimtmetį
Ir vieną dieną
Tuo pačiu laiku
Užmiega


Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėProblemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
2011-05-15, 9:11:26
Ovidijus Stauskas


Gegužės šeštą dieną Utenos miesto sode, greta prekybos centro „Senukai“, išdygo du balti kupolai, paviljonai, patraukę daugybės praeivių žvilgsnius. Visgi paranormalių reiškinių medžiotojams teko nusivilti, kadangi tiek laikraščiuose, tiek socialiniuose tinklapiuose jau kurį laiką vyravo informacija apie atvyksiančią „Keliaujančią socialinę virtuvę“, kurios iniciatoriai ir organizatoriai – Nacionalinis socialinės integracijos institutas ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

Kur jūs dalyvavote arba ką praleidote?

„Keliaujanti socialinė virtuvė“ – projektas, kaip teigia Nacionalinis socialinės integracijos institutas, pagrįstas visuomenės pažeidžiamų grupių ir nevyriausybinių organizacijų kova su globalinės krizės sukeltomis problemomis. Įsišaknijusias bėdas, tokias kaip gajūs socialinių mažumų stereotipai ar jaunimo pasyvumas, galima spręsti tik skleidžiant pilietiškumo idėjas ir apeliuojant į gyventojų protą bei pojūčius. Būtent todėl projekto organizatoriai parengė septynis specialius metodus. Jie pristatomi miestuose, kuriuose konkursą laimi aktyvi nevyriausybinė organizacija. Uteną su „Keliaujančia socialine virtuve“ supažindinta Lietuvos mokleivių sąjungos Utenos centras.Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos jaunimas stiprino dialogą su politikais
2011-05-14, 13:29:12
Laura Garunkštytė


Pirmąją gegužės savaitę A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko neeilinis susitikimas. Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ suorganizavo aktyvaus vietos jaunimo ir politikų diskusiją. Jos tikslas – aptarti Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintos Utenos rajono jaunimo politikos strategijos 2011-2016 metams įgyvendinimą.

Į diskusiją buvo pakviesti visi naujieji rajono savivaldybės tarybos nariai, tačiau susitikti su jaunimu atvyko: Raimundas Kelevišius, Osvaldas Katinas, Marijus Kaukėnas, Kęstutis Udras, Egidijus Puodžiukas ir, žinoma, Utenos rajono meras Alvydas Katinas. Jaunimo pusėje sėdėjo ir dėstė problemas jaunimo politikos atstovai: Karolis Bernotas, Konradas Kazlauskas, Laura Garunkštytė, Marija Šaraitė ir Gerda Vaičiūnaitė. Visi šie jauni žmonės – būsimi jaunimo reikalų tarybos nariai – tęs jaunimo atstovavimą bendroje su politikais taryboje.Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasSusitikimas
2011-05-13, 9:10:52
Aistė Meidutė


Pasirėdžiusi liepos naktis
Ras kelius per aplinkui į sodą,
Tiktai rožių saldus šnaresys
Ją išduos. Ir jos kojų basų


Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos